Výhody zápisu do magisterského studijního programu

12. 11. 2017 1 0 Inzerce Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Rozhodl ses přihlásit se na magisterský obor? Tak neváhej a navštiv Veletrh magisterských programů, kde ti zástupci jednotlivých vysokých škol sdělí více informací o přihláškách na magisterské studium, jeho financování a výhodách zvoleného oboru.

Po absolvování bakalářského studijního programu se před tebou otevírá řada možností tvého budoucího směřování. Může jím být kariéra, o níž jsi vždy snil/a, rok či dva strávený cestováním v zahraničí, či začátek vlastního podnikání! V tomto článku jsme se však rozhodli poukázat na důvody, proč bys měl/a uvažovat o zápisu do magisterského studia, a uvést několik příkladů výhod dalšího vzdělávání. Tak vzhůru do toho!

Prohloubení znalostí v dané oblasti

Bakalářský diplom ve většině případů prokazuje, že si jeho držitel úspěšně osvojil znalosti v dané oblasti. A stejně tak jako ve videohrách, i zde je další level – a tím je právě magisterské studium.

Jednoleté či dvouleté navazující studium ti umožní získat hlubší znalosti, aby ses mohl/a nazývat expertem v dané oblasti. V rámci bakalářského studijního programu jsi si osvojil/a základní informace v rámci širokého kontextu, magisterský program ti však umožní specializovat se pouze na konkrétní oblast a téma.

Více pracovních příležitostí

Absolvování navazujícího studijního programu je velkou výhodou pro uchazeče na současném trhu práce. Magisterský diplom ti zajistí výhodu před vystudovanými bakaláři, kteří sice mají vhodný životopis, ale nemají za sebou tolik roků studia. Magisterský titul ti otevře cestu k zajímavějším pracovním pozicím i lepšímu finančnímu ohodnocení, navíc mnoho zaměstnavatelů chová k absolventům magisterských oborů větší důvěru i respekt.

Uznání v zahraničí

Možná tě to překvapí, ale nejenom zahraniční studenti si mohou nalézt zaměstnání v zahraničí. Díky Boloňskému procesu, jehož součástí je Česká republika od roku 1999, bude tvůj magisterský titul uznaný ve všech signatářských státech dohody. V dané zemi se tak můžeš ucházet o pracovní pozici či pokračovat v dalším postgraduálním studiu. Nesmíme samozřejmě opomenout výhody, které ti studium v zahraničí přinese, osvojením si cizího jazyka počínaje a začleněním se do multikulturního prostředí konče.

Výhody studentského života

Určitě nám dáš za pravdu, že studentský život má více výhod než záporů. Byť se ti příprava na zkoušky může zdát jako noční můra, jen si vzpomeň, kolik zajímavých lidí potkáš v posluchárně, kolik zajímavých knih si zdarma přečteš v knihovně!

Připadá ti, že magisterský program je pro tebe to pravé? Pokud ses rozhodl pro navazující studium, ale potřebuješ více informací o vysokých školách, magisterských programech, přihláškách či financování studia, neváhej přijít na Veletrh magisterských programů!

  • Úterý 14.11. 2017
  • 13:00 - 17:00
  • Masarykova kolej (Thákurova 1, Praha 6)

Registrace a více informací zde.

Top komentář
12 listopadu, 2017 - 15:09 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Případně se dá přihlásit také na ČZU..

Autoři: PR článek,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

20. 03. 2017 0

Vyberte si dovolenou snů za zlomek ceny

Číst více
09. 01. 2017 0

Moje práce v USA jako...Cook

Číst více
25. 11. 2016 0

ROZHOVOR: Work and travel aneb jak to chodí v USA

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 listopadu, 2017 - 15:09

Případně se dá přihlásit také na ČZU..

| 0

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙