Moje práce v USA jako...Cook

09. 01. 2017 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Karina z Peru pracovala v USA jako pomocný kuchař. Přečtěte si jaké má zkušenosti s touto prací a jak jí pobyt v Americe ovlivnil do dalšího života.

Toužila po pořádném kontaktu s angličtinou a díky spřátelení se s kolegy z kuchyně získala nejenom kamarády z různých zemí světa, ale i možnost se jazyku dál věnovat doma v rodném městě.

iZUN: Z jakého důvodu ses rozhodla jet na kulturně-výměnný pracovní program do Spojených států?

Mým hlavním cílem byl výjezd do anglicky mluvící země kvůli zlepšení angličtiny a získání nových zkušeností. Toužila jsem zažít životní dobrodružství v cizí zemi - práce a cestování v USA jím rozhodně bylo! Doma v Peru jsem již dříve učila malé děti základy angličtiny a teď díky dlouhodobějšímu pobytu s rodilými mluvčími jsem se zlepšila i já. Aktuálně sháním práci jako soukromá učitelka angličtiny v mém městě.

iZUN: Co tvořilo náplň tvé každodenní práce?

Práce v kuchyni se mi během doby strávené u mého zaměstnavatele trochu obměňovala, ale šlo především o přípravu ingrediencí pro šéfkuchaře, kteří vařili celá jídla pro hosty restaurací hotelu. Jednalo se například o krájení zeleniny, loupání cibule, smažení slaniny či vajíček. Součástí práce byla také kontrola čistoty pracoviště před jeho použitím a jeho úklid po odpracované směně.

iZUN:

iZUN: Jaké momenty či zážitky tě v práci těšily?

Když má člověk štěstí na lidi, tak je práce v podstatě kdekoliv pohodě. Já jsem byla nejraději, když jsem pracovala s jedním z šéfkuchařů, který byl se mnou trpělivý a zbytečně nás nestresoval. V kuchyni jsem mezi kolegy získala přátele a každá směna byla fajn díky tomu. A to mluvím o ranních směnách na pátou, během nichž se připravují snídaně.

iZUN: Mluvila jsi o stresu, patřil k nevýhodám této pozice, či jak to je?

K práci v kuchyni patří časový pres a člověk se musí naučit vypořádat s neustálým nedostatkem času. Obzvlášť ze začátku dokud si není jistý, jak se jednotlivé věci dělají a vše mu trvá poměrně dlouho. První dny jsem se docela zapotila i při hlídání doby vaření jednotlivých věcí. Ale na to vše si člověk postupně zvykne a stane se to pro něj rutinou. Díky zkušenostem z restaurace s mořskými plody a rybami v Peru jsem si zvykla na nový typ organizace práce i v USA. Výhodou práce v kuchyni je, že rychle čas v práci rychle uteče, protože je pořád co dělat.

iZUN:

iZUN: Jaké směny jsi pracovala a kolik dolarů sis vydělala za hodinu práce?

Většinu času jsem pracovala na snídaních a musela brzy vstávat. V době, kdy většina lidí vstávala a chodila do zaměstnanecké jídelny na snídani, já už měla pauzu v polovině směny. Výhodou bylo, že jsem měla brzy odpoledne volno a mohla jsem tak vyrazit ještě na výlet či se jít vykoupat, na nákup apod. Pracovala jsem 8 hodin denně, volno měla podle domluvy 1-2 dny z týdne a za hodinu dostávala 10 dolarů.

iZUN: Komu bys pozici pomocného kuchaře doporučila?

Práce se hodí pro milovníky jídla a vaření. V kuchyni jste stále mezi lidmi, takže je výhodné být spíše extrovert nebo se připravit na postupné oťukávání s kolegy. Za odměnu vás totiž samou láskou na konci léta na rozloučenou posypou moukou a plácnou vám na obličej koláč, aby se vám nestýskalo :)

Poslední vzkaz od Kariny pro všechny, které láká program work and travel v zahraničí:

„Wanna get a life changing experience? Just go for it!"
Autoři: Work and travel, Foto: Work and travel,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

12. 11. 2017 1

Výhody zápisu do magisterského studijního programu

Číst více
22. 05. 2017 0

Cestovatel a snílek. Jde obojí dohromady?

Číst více
20. 03. 2017 0

Vyberte si dovolenou snů za zlomek ceny

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙