Kmenová válka na ČZU aneb Mafie v novém!

16. 02. 2014 2 0 iZUN Art Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nad Suchdolem se stahují mračna a pod nimi naproti sobě stojí dvě hordy bojovníků - zemědělců - připravených pobít se do posledního muže a získat tak nadvládu nad celou ČZU. Kdo zvítězí a bude vládcem celého Suchdolského společenství?

Až do dnes žili na půdě naší univerzity kmeny Vidláků a Kydalů ve vzájemné harmonii. Vidláci dodávali Kydalům vidle, díky kterým mohli Kydalové správně vykydat hnůj. Ten byl potřebný ke správnému prohnojení půdy, na které Vidláci pěstovali veškeré plodiny potřebné k obživě celého suchdolského společenství. Vše fungovalo bez sebemenších problémů až do druhého úplňku letošního roku, zvaného „ledový měsíc“. Na druhý den našla žena náčelníka Kydalů svého muže mrtvého na podlaze univerzitních stájí s vidlemi trčícími ze zad. Ihned byla proto svolána rada starších, na které byla bez váhání uvalena krevní msta na celý kmen Vidláků. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, hned druhý den byl nalezen syn náčelníka Vidláků pod smradlavou hromad ou hnoje. A tak začala historicky první kmenová válka na půdě České zemědělské univerzity…

Kmenová válka na ČZU volně navazuje na předešlé dva ročníky Mafie na ČZU. Stejně jako Mafie, je Kmenová válka vícedenní hra, která probíhá v pozadí běžného života. Poupravili jsme však pravidla, takže tentokrát se můžete těšit na ještě větší porci zábavy a taktizování. Bojovat proti sobě budou dva týmy, dokud jeden z nich celý nepadne. Můžete si vybrat, jestli budete hrát sami za sebe nebo ve skupince. Úkolem je vypátrat svou oběť a následně ji „zabít“. Slovo zabít je v tomto případě samozřejmě nadnesené. Vraždí se jemným dotekem bez jakékoliv známky násilí. Svou oběť budete stopovat podle různých indicií, které získáte od nás, organizátorů soutěže. Indicie nám poskytnete Vy, registrovaní hráči, kteří se hry zúčastníte.

Článek o Mafii na ČZU z minulého roku: Mafie na ČZU podruhé a v novém!

Pravidla hry

Registrace:

Registrace do hry je jednoduchá. Stačí poslat mail na adresu mafie@izun.eu a do předmětu napsat heslo „Registrace“.

Do zprávy pak napište:

  • Vaše jméno
  • Pokud bydlíte na koleji, tak na které bydlíte
  • Fakultu a obor, který studujete

A do přílohy vložte:

  • Váš rozvrh pro tento semestr (ne zkopírovaný z Hrocha, ale seznam hodin, na kterých jste fyzicky přítomni)
  • Vaši současnou fotku, na které si jste alespoň trochu podobní

Registrace probíhají do 23. 3. 2014!

Nejprve přihlášené rozlosujeme do kmenů, potom může začít lov!

Lov:

Hráč lovec se nejprve snaží vypátrat bojovníka z nepřátelského kmene. K tomu slouží údaje (včetně fotografie) na herních kartách hráčů, které všichni zavčasu obdrží.

Pak se nepřítele snaží „zabít“. Zabíjí se PRAVOU rukou, a to lehkým symbolickým dotekem. Zárukou fair play jsme stanovili jako důkaz fotografii lovce s obětí. Věříme, že v dnešní době chytrých telefonů nebude toto pravidlo problémem. Jakmile zabijete svou oběť, tak nám na náš e-mail zašlete informaci, že jste svou oběť dostali, a do předmětu napište heslo „Úlovek“. Ve zprávě nám zašlete fotografii a také kdo je zabiják a kdo oběť.

Princip hry je založen na týmovém duchu, takže je Vaším úkolem zlikvidovat nepřátelský tým jak jen to jde. Je jen na Vás, zda budete pracovat ve skupině nebo budete zákeřný vlk samotář, který likviduje nepřátele sám. Každopádně my doporučujeme spolupracovat v týmu, protože potom máte větší šanci na vítězství. :)

Obrana: 

Zpozoruje-li oběť lovce, může mu samozřejmě utéct nebo se schovat. Stejně tak každý tým dostane svou slovní formuli, kterou když dotyčnému řeknete, tak Vás musí nechat. Nechá Vás ale jen člověk, kterému formuli řeknete, a nikoli už zbytek týmu, pokud jsou lovci ve skupině. Doporučujeme proto bedlivě sledovat své okolí a snažit se nepadnout do pasti.

Top komentář
26 února, 2014 - 15:01 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

šotek se vloudil, ale už je to opravené. díky za upozornění! :))

Odstoupení ze hry:

Stává se, že někdo během hry zjistí, že vůbec nestíhá, nemá čas lovit nebo nemůže dodržovat to, co o sobě uvedl na kartě. Aby takovýto bojovník zbytečně „nebrzdil hru“, je mu dána možnost předčasně odstoupit ze hry formou tzv. „sebevraždy“.

Sebevraždu oznamuje hráč zprávou na náš e-mail a do předmětu napíše heslo „Sebevražda“.

Bodování:

Za každého zabitého soka se Vám bude počítat jeden bod. Jakmile ho „dostanete“ ve skupině, tak každý člen skupiny, který bude vyfocen spolu s obětí, dostane jeden bod. Při vyhlazení protějšího týmu pak sečteme body jednotlivých přeživších lovců a ten, kdo z týmu bude mít bodů nejvíce, se stává absolutním vítězem. Pokud nastane situace, že ve vítězném týmu budou 2 či více lidí se stejným počtem bodů, nastává takzvaný „deathmatch“, kdy si to mezi sebou rozdají zbylí lovci a bojují tak o absolutního vládce společenství.

Další nezbytné informace:

Hra bude probíhat od 25. 3. 2014 do nejpozději 30. 4. 2014.

Oblast hry není limitována jen na areál ČZU, můžete lovit i třeba cestou ve 107 nebo pokud se stane, že nepřátelským bojovníkem je Váš kamarád, můžete ho ulovit třeba i ve Vaší oblíbené hospůdce.

Počet hráčů není limitován. Čím více lidí se přihlásí, tím více lovců bojovníků v jednom kmeni a tím víc strategických možností, jak vybít nepřátelský kmen.

Cenou pro vítěze je iZUN pack, ve kterém bude půllitr ČZU, šála ČZU, taška a flashka ČZU a iZUN kalendář pro rok 2014.

Na závěr Vám přejeme úspěšný lov a nechť zvítězí ten nejsilnější bojovník!

Autoři: Radek Dobrý, Šimon Vlásenko
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 26 února, 2014 - 14:56

Je to aktualní nebo starý?! Článek z 16.2. 2014 Hra bude probíhat od 3. 3. 2013 do nejpozději 30. 4. 2013.... 2013??

| 62
RD
RD - 26 února, 2014 - 15:01

šotek se vloudil, ale už je to opravené. díky za upozornění! :))

| 72

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙