Mafie na ČZU podruhé a v novém! (aktualizováno)

06. 03. 2013 2 0 iZUN Art Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jak jistě mnozí zaregistrovali, v zimním semestru jsme pro vás připravili hru jménem Mafie. A rozhodli jsme se, že ji budeme opakovat i v letním semestru. Na rozdíl od zimního semestru jsme vypilovali všechny mouchy a upravili jsme pravidla tak, aby všem lépe vyhovovala. Ale teď už k představení hry pro ty, kteří o ní slyší poprvé, a také nová pravidla pro ty, kteří do toho půjdou znovu a budou chtít dokázat, že jsou lepší zabijáci než ostatní.

Mafie je vícedenní hra, která probíhá v pozadí běžného života. Každý hraje sám za sebe a všichni hrají proti všem. Úkolem je vypátrat svou oběť a následně ji „zabít“. Slovo zabít je v tomto případě samozřejmě nadnesené. Vraždí se jemným dotekem bez jakékoliv známky násilí. Svou oběť budete stopovat podle různých indicií, které získáte od organizátorů soutěže. Těm je poskytnou registrovaní hráči, kteří se hry budou chtít zúčastnit.

Článek z minulého roku o této hře:

Mafiáni odchází už posedmé, o své životy se teď již nebojíme!

Pravidla hry na ČZU

Registrace:

Pokud si chcete hru vyzkoušet a zapojit se do nevšední události, tak se registrujte na e-mailu mafie@izun.eu. Do předmětu napište slovo „Registrace“.

A vyplňte tento krátký registrační formulář.

Ze všech zaslaných informací uděláme výcuc, abyste nevěděli, kdy čekat útok.

Registrace probíhají do 17. 3. 2013!

Nejprve přihlášené rozlosujeme, potom může začít lov!

Průběh hry: Lov

Hráč, mafián, se nejprve snaží svou oběť vypátrat. K tomu slouží údaje (včetně fotografie) na její herní kartě, kterou všem rozešleme e-mailem.

Pak se oběť snaží ulovit. Loví se PRAVOU rukou v bílé rukavici (např. z tanečních nebo z laborky), a to lehkým, symbolickým dotekem. Bezprostředně po ulovení předává zabitý mafián kartu své dosavadní oběti svému vrahovi — mafiánovi. Každý je proto povinen mít kartu neustále u sebe! Jakmile zabijete svou oběť, tak nám na náš e-mail zašlete informaci, že jste svou oběť dostali, a do předmětu napíšete slovo „Vražda“. Ve zprávě nám uveďte kód oběti, který každý dostane a bude ho znát jen on.

Úspěšný lovec začíná hon na další oběť podle karty, kterou obdržel. Pokud se stane, že oběť u sebe kartu nemá, tak nás opět musíte informovat na náš e-mail, a my vám po ověření smrti oběti zašleme informace o dalším mafiánovi, na kterého si počíháte.

Princip hry je založen na klasickém vyřazovacím pavoukovi, takže se nemůže stát, že nemáte koho lovit. Pokud by se tak stalo, znamená to, že již nikdo jiný nežije a vy jste vyhráli.

Obrana:

Ruka v bílé rukavici symbolizuje nejen zákeřnou zbraň, ale i účinnou obranu.

Zpozoruje-li oběť svého vraha, může mu samozřejmě utéct nebo se schovat. Stejně tak si může rychle navléci bílou rukavici na LEVOU ruku a útočícímu lovci ji zřetelně ukázat a zamávat mu.

Jakmile lovec zpozoruje, že se oběť brání bílou rukavicí, musí ji ihned nechat na pokoji a půl hodiny neútočit.

Odstoupení ze hry:

Stává se, že někdo během hry zjistí, že vůbec nestíhá. Nemá čas lovit nebo nemůže dodržovat to, co o sobě uvedl na kartě. Aby takovýto mafioso zbytečně „nebrzdil kruh“, je mu dána možnost předčasně odstoupit ze hry formou tzv. „sebevraždy“. Jeho oběť je pak přirozeně postoupena jeho lovci.

Sebevraždu oznamuje hráč zprávou na náš e-mail a do předmětu napíše slovo „Sebevražda“.

Změny oproti minulému kolu:

Tentokrát jsme se rozhodli hru inovovat a hodnocení nebude jen podle počtu zabitých mafiánů. Budeme hodnotit i to, kolik vámi zabitý mafián již zabil jiných mafiánů. Pro příklad. Zabijete mafiána, který nikoho nezabil, tak dostáváte 1 bod. Ale když zabijete mafiána, který zabil 3 jiné mafiány, už dostáváte 1,5 bodů za jeho oběti a 1 bod za vaše zabití. Tudíž za každého mafiána zabitého vaší obětí získáváte půl bodu. Tímto se více vyrovná konkurence mezi mafiány a vy sami nebude mít jistotu, jak na tom jste.

Další nezbytné informace:

Hra bude probíhat od 18. 3. až do 1. 4. 2013.

Areál hry není limitován jen na ČZU, ale můžete lovit i třeba cestou ve 107 nebo pokud se stane, že vám los přihodí nějakého kamaráda, tak ho můžete lovit třeba i ve vaší oblíbené hospůdce. Každý je povinen během hry nosit u sebe kartu své oběti, kterou vám zašleme e-mailem a vy si ji vytisknete.

Tentokrát nebude žádný limit hráčů, aby se dostalo na každého, kdo bude mít zájem se zúčastnit. Prosíme, aby se hlásili opravdu jen lidi, kteří hrát chtějí a budou! Jinak brzdíte hru ostatním.

Vyhlášení proběhne na finálovém kole iZUN Music Challenge mezi 2. a 3. kapelou.

Cena pro vítěze je iZUN pack, ve kterém bude půllitr ČZU, šála ČZU, taška a flashka ČZU a iZUN kalendář 2013.

Celopražská Mafie!

Zároveň s Mafií na ČZU bude probíhat i celopražská Mafie! Je důležité upozornit, že se jedná o úplně něco jiného, než je Mafie na ČZU, a tudíž další výzva. Pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je lovit lidi po celé Praze, tak neváhejte a zaregistrujte se na stránkách Pražských mafiánů, ale POZOR! Registrace do této verze jsou už jen do 8. 3. 2013.

Na závěr bych vám chtěl popřát úspěšný lov a ať se vám tato hra na ČZU líbí.

Autoři: Šimon Vlásenko Foto: Jan Rajtr
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
kuba
kuba - 03 března, 2013 - 11:25

Primy odkaz na stranky Prazskych mafianu je trochu rozbity :-)

| 108
SV
SV - 03 března, 2013 - 12:11

Omlouvám se, už by to mělo být vpořádku.

| 88

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙