iZUN agent bere kravaťáky z VŠE do kravaty

22. 01. 2012 33 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Tajný agent ve službách univerzitních novin iZUN opět udeřil. Tentokrát pronikl na Vysokou školu ekonomickou. Jsou tam snad hezčí holky než na ČZU? Chodí tam všichni pořád v kravatách? Je VŠE plné lidí, pro které není komorní A dost dobré, a chtěli by raději A ze salónku pro hosty? Vše se dozvíte v agentově zprávě.  

Cíl: Vysoká škola ekonomická

Příprava

Zasedl jsem k PC a do vyhledavače zadal pár klíčových slov. Pročetl jsem si jejich školní magazín, pobrouzdal na jejich ofiko stránkách a bohužel jsem zhlédnul i pár k uzoufání nudných videí na youtube. Po tom, co jsem tam viděl, mám Marka Partyše ještě radši. Po důkladnějším šťourání v odkazech a heslech jsem konečně našel o VŠE něco zajímavého. Dokonce o tom udělala reportáž i TV Nova. Zatímco na ČZU již zavítalo několik knížat (Schwarzenberg a Záviš), na ekonomce jeden čas působil dokonce Lord. Přesněji Lord Hoven, který na VŠE několik měsíců vymalovával pánské záchody svými „hnědáky“, které si v taškách nosil z domova. Jistě charismatický týpek. S vytříbeným názorem na VŠE. Odkaz na reportáž naleznete zde. Po nějaké době poslal vedení školy dopis, ve kterém se s nimi loučí, že už si našel práci a že už to, prý, patlat nebude.

Záběry ze špionážního satelitu

Kontakt informátora

Kontrola vybavení:

Oblek. (Na této škole nebudu naštěstí se svou uniformou tolik vyčnívat z řady. Sako bylo na FELu nenápadné asi jako tarantule na piškotovém dortu.)

Půllitr mám, cejch agenta, navigaci, mapu areálu a informace od informátora Karla, všechno připraveno. Jdu na to.

Obhlédnutí terénu

Přijíždím šalinou 26 na zastávku Husinecká. Podle satelitních snímků a údajů z navigace jsem na místě. Rozhlížím se na souřadnicích kolem dokola. V tom uvidím svůj cíl. Velká barevná cedule s nápisem VŠE mě přímo praští do očí. Jdu ke dveřím, nad nimiž je nápis doplněný číslovkou 35, asi rok založení.

Vcházím dovnitř, ale žádné přednáškové místnosti, žádní studenti ani skříňky. Slečna za pultem mě informuje, že budova, co hledám, je přes ulici. Kupuji si tedy agentskou výbavu za 35 Kč a odcházím. Zřejmě omyl. Špatně označená budova.

Agentská výbava

Přes čtyřproudovou silnici, jejíž semafor mě na druhou stranu nechce pustit dobrou čtvrthodinu, vidím budovu o trošku větší, opět se stejným názvem. Nějaký člověk, možná bývalý student, v parku bedlivě kontroluje obsah odpadkového koše před budovou a šourá se parkem. Po 15 minutách se naděje na zelenou vzdávám a skáču před rozjetou tramvaj a dvě auta, abych se dostal na druhou stranu. O fous, ale povedlo se.

Jsem před „starou“ budovou VŠE. Za parčíkem krytým platany stojí na parkovišti samé audiny a folcvágny. Pro infiltraci jsem si vybral budovu „novou“, jejíž vchod je hned za rohem.

Automobil stojící před VŠE

Infiltrace

Stojím před novou budovou Vysoké školy ekonomické a chystám se vniknout. Koukám po kamerách a po připravení únikové cesty vstupuji dovnitř. Tichá atmosféra a nikde nikdo. Dorazil jsem akorát v době vyučování. Vklouzávám tedy nedalekými dveřmi do Vencovského velké přednáškové místnosti. Na třech promítacích plátnech kantorka přednáší jakási ekonomická tvrzení. Místnost připomíná starověké koloseum a v jeho prostorách vysedává asi pět lidí, kteří dávají pozor, ostatní klasicky na FB, někteří dokonce i poslouchají muziku. Takže od ČZU žádný rozdíl. Přednášku opouštím před koncem, spolu s několika bezradně se tvářícími lidmi.

VŠE tvoří komplex tří budov. Staré, nové a tzv. "rajské" budovy, které tvoří dohromady dost prostorný barák.

Jsou na VŠE hezčí dívky než na ČZU?

Zatím nikde nikdo. Během přednášek se tu nemihne ani podpatek. Až v patře nové budovy narážíme na stánek Googlu, který tu pořádá nějakou akci. Pod pseudonymem se přihlašuji na přednášku, díky čemuž získávám několik propagačních předmětů, a ještě si můžu zaflirtovat s příjemnou asiatkou.

Mířím do hlavního vestibulu, právě když skončila hodina. Ze dveří kolem celého atria prchají studenti a začínají klasická škatulata. Věřte nebo ne, na padesát lidí jsou tu tak dva až tři kravaťáci. Skandál. Taková „elita“, za kterou se místní studenti považují, by měla ve fraku i spát a ne si tady pobíhat v riflích. Můj pohled se stáčí po několika skupinkách dívek. Slabé. Úhel otočení krku (představující index přitažlivosti) pouze o 15° byl v tomto případě ještě možná příliš. Až na ochozu atria mě míjí studentka, zasluhující téměř 170°. Po pětihodinovém pobytu na univerzitě musím jasně konstatovat, že co do krásy dívek se VŠE s ČZU nemůže rovnat.

Pár věcí mě na VŠE opravdu překvapilo. První byla moderní kuchyňka s mikrovlnnými troubami, jež měli studenti na dvou patrech k dispozici (až když jsem ochutnal místní jídlo v menze, jsem zjistil, že teplé a dobré jídlo si tu člověk jinak nedá, než že si ho přinese z domova). Druhé překvapení mě čekalo ve staré budově, kde v chodbě vybudovali boxy s polstrovaným nábytkem, kde mohou studenti pracovat, odpočívat nebo si dát šlofíka. To bychom u nás taky potřebovali.

kuchyňka boxy pro studenty

Přišla chvíle navštívit „Ákáčko“. Těším se na další příznivce střelných zbraní. Při cestě k výtahu jen tak tak unikám hlídači, který bedlivě monitoruje prostor, a mířím do vyšších pater školy. Cink. Vystupuji z výtahu a hned mi padá úsměv. AK není zkratka pro Avtomat Kalašnikova, ale pro Akademický klub. Poslední naděje na VŠE na něco zajímavého.

Místo střeleckého klubu stojím v děsně nóbl restaurantu, kde si nikdo kvůli stříbrné lžičce v zadku ani nemůže sednout. Kafe!” luskám na pingla ve fraku a sedám si k oknu. Při pohledu do dálky je výhled docela ucházející. Při pohledu o úroveň níže jsou vidět demontované sklady, jedna černá skládka, magistrála a ulice, do které se rozhodně po setmění nechcete dostat.

Praha pod dohledem agenta

Přišel čas na prozkoumání menzy. Na VŠE jsou tři podniky, kde vám udělají něco teplého. První je menší kavárna v přízemí u vestibulu, pak je zde PizzaVŠEm a normální menza. Jdu na pizzu se svým informátorem s krycím jménem Karel.

Gambrinus za 18 Kč

Pizza nic moc, ale objevil jsem něco nevídaného. Točí zde Gambrinus, bez dotací, pro studenty a za 18 Kč. Dal jsem si k pizze hned tři a s mnohem lepší náladou vyrazil na druhý oběd do zdejší menzy.

Dlouho jsem nevěděl, co si dám...

Při rozhodování mě praštila do očí jedna věc. Jistě všichni víte, že v naší menze máme dva boxy se zelení”, které mají působit estetickým dojmem. Bohužel však jejich vnitřek připomíná postapokalyptickou krajinu. Zde spatřuji něco velmi zajímavého. V jejich boxech je opravdu něco zeleného... jsem v šoku.

Příroda v menzePak vyhrály kuřecí paličky se salátem a bramborami. Pivko tu točili jenom Hubertuse. Kombinace studených paliček, neslaných brambor a železitého a vodovitého piva mě ujistila, že tahle škola není nic pro mě. Oběd á la Dora gastro mě dostal do kolen a musel jsem rychle do nejbližší hospody zalít tu pachuť něčím aspoň o trochu lepším než vývar z ponožek.

Přistupuji k partičce ekonomů nad notebooky a ptám se, kde se tu dá někam zajít na pivko. Z té představy se jim blýsklo v očích a doporučili mi hospodu na rohu přes ulici. Krákora bar. Tam maj slušný pivko,” houkli na mě z davu a zase zabořili tváře do displayů.

V kupé sedí 4 inženýři a 4 ekonomové. 4 inženýři mají jeden lístek a ekonomové mají každý svůj. Když jde průvodčí, inženýři se schovají na záchod a pod dveře strčí jízdenku.Druhý den mají ekonomové jednu jízdenku a inženýři žádnou. Když jde průvodčí ekonomové se schovají na záchod strčí jízdenku pod dveře. Inženýři jim jí vezmou a schovají se na druhý záchod. Ekonomové jsou pokutováni a vyhozeni z vlaku.Poučení na závěr: "Ekonomové, nepoužívejte inženýrské metody, když jim nerozumíte."

Cestou z nové budovy cejchuji univerzitu znakem agenta. "Never more," pomyslím si a jdu do baru ke Krákorovi. Cestou před VŠE ještě míjím červené tuctové Porsche a mířím do nebezpečné uličky, o které jsem se již zmínil. Krákorův bar byl kolem poledního nezvykle prázdný. Když přijdete na ČZU kolem poledne do knajpy, nemáte si skoro kam sednout. Tady seděl u stolu akorát kuchař, několik neoholených týpků mluvících rusky a balících si cigarety a tři OTOvé. Holt Žižkov,“ pomyslel jsem si.

Objednávám pivko a v opojení z příjemné hořké chuti zapomínám na pachuť od oběda. Místní obsluha je fajn. S atraktivní hospodskou diskutujeme o kravaťáckých zákaznících. „Většinou jsou fajn,“ odpovídá barmanka na otázku, jestli ekonomáčci po chlastu nezlobí. „Ale občas mají také své chvilky. Po třech pivkách jsou většinou na plech a dýško je pro ně asi sprosté slovo,“ směje se příjemná slečna.

Platím pivko, dávám spropitné do padesáti a vyrážím do žižkovských ulic s nadějí, že zbylé peníze zůstanou v mé kapse, než dojdu na zastávku tramvaje. Na příští misi se těším víc. Další cíl, který se nachází na Praze 1, bude určitě velmi zajímavý a plný vyřešených záhad. Z důvodu utajení zatím nemůžu prozradit přesné místo, ale bude to legen....... počkejte si na to.

Autoři: iZUN Agent
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

01. 04. 2018 0

Provozně ekonomická fakulta přechází pod VŠE

Číst více
10. 11. 2016 0

Nová soutěž láká studenty informatiky, designu, a marketingu

Číst více
23. 02. 2014 2

iZUN Agent: Zimní škola v Rusku a události v Evropě

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 ledna, 2012 - 13:58

Agent nezklamal :D

| 65
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 ledna, 2012 - 22:40

VŠE za 35 :D nejlepší

| 65
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 ledna, 2012 - 23:18

úžasný, zase jsem se zasmála!

| 64
stugent
stugent - 24 ledna, 2012 - 00:17

super!

| 55
dostudovaný hnoják
dostudovaný hnoják - 24 ledna, 2012 - 22:14

zlatá čzu..

| 77
Anonymní
Anonymní - 26 ledna, 2012 - 20:46

dost neobjektivní, ale přeju vám ten pocit nadřazenosti, hnojáci..

| 68
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 27 ledna, 2012 - 17:44

Já si myslím, že jste z toho ještě vyšli dobře :D

| 79
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 29 ledna, 2012 - 09:46

asi nevidim žádnej rozumnej důvod proč zvolit vše před čzu :-(

| 60
Operativní PD
Operativní PD - 30 ledna, 2012 - 16:11

Šalina a "tuctové" Porsche. Jak napaditá slova. Hnojárna je zoufalost (vlastní zkušenost - a ne nejsem na VŠE)

| 70
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2012 - 16:38

Copak ? Nikdy si nejel šalinou ani tuctovým porsche?? Tak to si toho ještě moc nezažil. Pro zoufalce je vše zoufalé. pzn. vše v tomto případě není vše

| 77
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2012 - 17:38

Zoufalost je nepoznat humor :-)

| 53
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2012 - 17:55

Asi tak :D

| 60
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2012 - 20:20

Jsem z ČZU a tohle se mi nelíbí. ČZU má svoje mouchy, VŠE má svoje. VŠE je z hlediska vzdělání (v ekonomické sféře) bez diskuze lepší. ČZU je více lidská a přátelská. Nepřál bych nám konfrontaci ze strany VŠE. Je tolika věci, ze kterých si oni z nás mohou střílet.

| 86
JM
JM - 30 ledna, 2012 - 20:49

Ať si střílí :-) Jim v tom nikdo nebrání. Jen ať také vyšlou svého agenta :-)

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2012 - 22:15

Máňa má tvář jako kobyla, Růžena má nohy jak od piána a Vasta rovněž studuje VŠE. Tohle se říkalo za mého mládí a rý to platí dodnes.

| 53
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 ledna, 2012 - 23:43

Obě dvě školy jsou na nic... Sice máme více hezkých holek, ale z obou škol vyjdeš se stejným diplomem, ale s naprostou prázdnotou v hlavě (nebo ne prázdnotou, ale věcma co jsou na nic). Z tohoto důvodu se za účelné dají požadovat jen Lékařské VŠ, ČVUT, UK a všechny AMU. V ostatních vás vlastně na nic nepřipravý. Mimochodem já bych se na ČZU znova nehlásil, na oboru ekonomie je mi půlku studia cpána znalost zemědělských technik, všechno možný ohledně zvířat (biologie, drůbež, krávy, prasata,....) a kytičky... Kdybych tohle věděl, tak tu přihlášku nepodávám...

| 50
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 31 ledna, 2012 - 14:29

Jako tohle stálo zato. :D Protože jsem student cestovatel a rád zajdu tu na tuhle univerzitu, tu na tamtu univerzitu, tak si myslím, že si v celku objektivně dovolím tvrdit, že úplně každá škola (v Praze, dál necestuji ;-) stojí zaprd. Na jedný jsou magoři, na další je to samý IT technik, na další "elita". No o CZU panují dost zkreslené představy. Předně rozsah studia je tu nesrovnatelně větší než třeba na VŠE. Od tak často zmiňovaného hnoje, přes zvířátka a ekologii, až po automobilové motory. Jinak studuji CZU a za nic bych jí nevyměnil. Přátelská atmosféra, jakou máme na CZU nikde jinde nezažijete..

| 63
Anonymní student VŠE
Anonymní student VŠE - 01 února, 2012 - 23:51

Jo hezké počtení a přijde mi, že jsem dopadli v tvých očích snad i o něco lépe než Feláci. Ty gauče na válení jsou pecka a ještě jsi zapomněl zmínit, že jsou tam i zásuvky (pro notebooky):D...Ale s holkama nesouhlasim a asi si se blbě koukal. A taky jsi nezmonitoroval budovu na Jižním městě, což je možná štestí:D...btw: "tuctové" porsche...:D

| 71
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 února, 2012 - 10:32

Konečně dobrý názor od někoho z VŠE.

| 70
Anonymní student VŠE
Anonymní student VŠE - 04 března, 2012 - 18:28

Super, ale jak to tak vypadá, tak agent byl ve škole asi brzo ráno (proto ani neviděl žádnou hezkou holku=zlatokopku), protože podle fotek je tam mrtvo. Ve skutečnosti si často není ani kam sednout.

| 58
Anonymní student VŠE
Anonymní student VŠE - 05 března, 2012 - 00:36

...tak, úplně všechno pravda sice není - s tím se ale musí počítat :-) musím se jinak ale přiznat, že nad spoustou věcí jsem se zasmál(a) :-D Jinak, ta vyučující ve Vencovského aule je paní docentka Blatná a je to přednáška Statistiky, ptž. na plátně svítí: vícenásobná korelace (případ 2 vysvětlujících proměnných) :-) Na menzu si jinak stěžuje kde kdo, ale já jsem tvor nenáročný(á) a spokojím se i s tím :-) takže v poho. Jinak jsem slyšel(a) o Vašem ČZU Suchdolském Jeníkovi, tak někdy musím přijít okusit :-)

| 50
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 března, 2012 - 20:00

U nás na ČZU jsou všichni vítáni.

| 53
Anonymní právnička
Anonymní právnička - 05 března, 2012 - 12:50

nevim jestli je to utajení tak velký, mám pocit, že jsem dneska super tajného agenta zemědělky viděla dřepět v bazénu, asi by to chtělo aspoň měnit kostým :D jestli si to nebyl ty, tak se ti tímto rovnou hluboce omlouvám :D

| 56
Anonymní chemik
Anonymní chemik - 05 března, 2012 - 19:45

Kdy přijde k nám!!!

| 62
VŠE
VŠE - 26 března, 2012 - 14:33

jídlo je fakt hnus, to jo. Taky uznávám, že pár oborů, resp. nějaký fakulty na VŠE jsou na hovno a ty lidi tam nic neumí. Ale jak tady někdo může srovnávat kvalitu výuky? Já studuju obor statistika a ekonometrie, 3/4 lidí z ČZU by neprošlo ani prvním semestrem. Tak přestaňte být trapní, serte na to, jak která škola vypadá, jaký jsou kde holky (na VŠE jsou dost dobrý) a radši se konečně zbavte komplexu, že studujete hnojárnu :) btw, zkusili jste někdy zadat na googlu "hnojárna"? první odkaz: ČZU :D:D

| 55
ČZU
ČZU - 29 března, 2012 - 10:53

Ty (j)elito národa :D Dám ti lepší radu. Pěkně studuj, aby si byl lepší než 3/4 lidí z ČZU, ser na to co hnojaři o kom píšou, protože to takové elitě může být u prdele. P.S. přestaň psát trapné komentáře

| 46
Anonymní ekonom
Anonymní ekonom - 26 června, 2012 - 19:36

No hlavně že lidi z hnojárny mají dost času na takový blbosti jako je tenhle článek... :D Sice se do mě opře hodně lidí za tenhle názor, ale lidi z VŠE se buď učí, nebo někde makaj :D A teď do mě, pojďte mi říct jak to vůbec není pravda :D

| 62
Anonymní Agent
Anonymní Agent - 20 července, 2012 - 14:25

To je svatá pravda. Sem na ČZU, ale do školy nechodím. Neučím se a do práce také nechodím, jelikož bych si stejně asi nenašel práci, poněvadž jsem z ČZU a né z VŠE. Protože furt někde lítám po VŠE a podobných nejprestižnějších univerzitách na starém kontinentě a píšu blbosti, tak jsem už zapomněl proč vlastně odpovídám na tento dotaz. To víte blbbec z ČZU. VIVA LA VŠE!! P.S.: Vzbuďte mě až se na VŠE bude vyučovat: jak pochopit vtipný článek

| 64
Anonymní student VŠE
Anonymní student VŠE - 20 října, 2012 - 20:24

Článek pěkný, ale než si začneš dělat srandu z obleků (přestože nejsem jejich příznivcem), podívej se, co máš na hlavě. Ať už je to styl nebo ne, podle mě je to dost neslušný chodit ve škole po chodbách a v učebnách v kšiltovce - ať už to bude VŠE nebo ČZU nebo jakákoliv jiná budova. Článek je poměrně vtipný, az na ten vložený vtip - ten sem moc nesedí, protože v tomhle případě ekonom=inženýr. S dvěma věcmi musím ale nesouhlasit. Na ČZU rozhodně nejsou hezčí holky :) Bohužel jsi asi zrovna narazil na studentky informatiky nebo statistiky (soudě podle učitele statistiky vycházejícího od učebny). Jinak je tu totiž výběr božský. No a druhá věc - jídlo je tu fakt špatný, ale pivo bych nekritizoval, protože ten váš Jeník je solidní průplach trubek :) Tak všechno dobré a někdy na VŠE (snad u lepšího jídla) naviděnou :)

| 41
Anonymní humorbot VŠE
Anonymní humorbot VŠE - 29 října, 2012 - 09:45

Downloading file: jak pochopit humorný článek (100%) ----- Instaling file: jak pochopit humorný článek (0,0001%) ------ Critical error !!! Installation failed. ----- No free space for humor --- END

| 54
Anonymní lesák
Anonymní lesák - 29 října, 2012 - 22:17

Preferovat gambrinus před hubertusem to chce silný žaludek :D

| 61
Anonymní student VŠE
Anonymní student VŠE - 30 října, 2012 - 01:27

Kde, že se přesně nachází ta kuchyňka? :-D

| 58
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 května, 2013 - 10:45

V nové budově pod Y schody, v pravém rožku.

| 62

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙