Oslavy kořalky a švestkových knedlíků překonaly vysoká očekávání

29. 08. 2017 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V malebném městečku Vizovice poblíž Zlína proběhl tradiční hudebně - švestkový festival Trnkobraní 2017 a iZUN.eu si tuto událost nemohl nechat ujít.

Lidem, kteří se rozhodli během pátku 18.8. a soboty 19.8. vyrazit na Valašsko za hudbou, dobrým jídlem a kulturou, rozpumpovával krev v žilách již 50. ročník Vizovického Trnkobraní. A jelikož byl letošní ročník skutečně jubilejní, tak organizátoři nelenili a připravili si pro návštěvníky řadu novinek a překvapení.

Menší stage.

Jedním z prvních milých překvapení, kterého jsme si hned při příjezdu všimli, byl slibovaný VIP kemp. Nacházel se na výhodné pozici nejblíže vchodu a návštěvníci si v něm za drobný příplatek mohli užívat vlastního sociálního zařízení, většího pohodlí a pocitu bezpečí, poněvadž kemp byl oplocen a střežen. Chválíme!

Znáte to, přijdete na fesťák, uděláte si fotku oblíbené kapely a chcete se pochlubit přátelům například přes sociální sítě. Bohužel zjistíte, že máte vyčerpaný limit přenosu dat. Co s tím? I s tímto problémem se bylo možné na Trnkobraní lehce vypořádat. Velká plocha areálu byla totiž pokryta free wifi od Avonetu, která alespoň nám fungovala naprosto bez problému.

Po vstupu do areálu nás opustily obavy z absence zeleně a vzdušného prostoru a naopak nadchlo útulné prostředí festivalu, který se konal v areálu slavné likérky Rudolf Jelínek. Velké betonové prostory byly zaplněny dobrými lidmi v uvolněné náladě a stánky s občerstvením, kterým vévodilo několik “soudků” R. Jelínek. V nich bylo možné ochutnat z pestré palety pálenek stejnojmenné výroby. Obsluha fungovala svižně a mile a nevznikaly tak fronty otrávených lidí.

Drobnou připomínku, kterou bychom měli, jsou kelímky na pivo. Moderním zvykem se stávají zálohované kelímky, které si při příchodu zakoupíte a na konci je můžete vrátit. Šetříte tak životní prostředí a v pozdějších hodinách se nemusíte brodit přes záplavu plastů jako tomu zde ve Vizovicích bylo. Ale věříme, že i tyto chyby organizátoři do příštího roku vyřeší, a pokud ne zálohovanými kelímky, tak alespoň větším množstvím odpadkových košů.


Hudební představení odstartovala v pátek nadějná skupina Thom Artway, na kterou navázala velmi populární kapela Jelen, následovali No Name. Vše probíhalo v přívětivém počasí a příjemné atmosféře. Od 20:00 přišli na řadu Citron, jenž mají dlouhou tradici a kteří nenechali posluchače vydechnout.   

Největší dav však obklopil hlavní stage, když přišel na řadu mladý zpěvák Tomáš Klus. Očekávali jsme statické vystoupení mladíka s kytarou v ruce, ale bombu plnou pozitivní energie, kterou Tomáš Klus odpálil jsme rozhodně nečekali! Tomáš se na pódiu nezastavil a za zpěvu navštívil i první linie posluchačů. Jeho vystoupení nemohlo nechat chladnými ani lidi, kteří se s jeho tvorbou plně neztotožňují. Bylo to prostě skvělé!

Laťku neshodili ani Mandrage, píseň Šrouby a matice zpívali snad úplně všichni, lidé byli ve varu a úžasnou atmosféru s vůní pálenky slovy nelze popsat.

Páteční večer se ctí dotáhli ke konci i Mňága a Žďorp a Gazdina Roba, i když účast diváků nebyla tak početná. Po půlnoci se svého pultu chopil parádní DJ Stanley, který svým mixem ztěžoval návštěvníkům odchod ke svým přístřeším.

Ospalý sobotní den začal na Trnkobraní ve 12 hodin, kdy svou show rozjela kapela Slza. V prvních řadách byly spíše děti, ačkoliv fláky jako Lhůta záruční probraly nejednoho dospělce.

Po Slze se hlavní stage naplnila knedlíky a závodníky. Rozjelo se jedno z hlavních lákadel tohoto festivalu, tedy Velká cena Vizovic v pojídání švestkových knedlíků. Takto prestižní klání nemohl moderovat nikdo jiný než moderátoři na stejné úrovni. Pro tento rok to byli Patrik Hezucký a Jakub Kohák.

Úmorný boj mezi soutěžícími trval více než hodinu a vyhrál ho borec s Ameriky jménem Patrick Beroletti, kterému se podařilo sníst neuvěřitelných 198 knedlíků. Na druhém místě skončil český rekordman Karel Hamerský se 166 kusy a na třetím Radim Dvořáček se 156.

Všichni vítězové byli odměněni hodnotnými cenami, které do soutěže věnovali sponzoři Rudolf Jelínek a pivovar Starobrno.

Slavné vizovické knedlíky mohli návštěvníci také okusit koupí v přilehlém stánku. My tak učinili a chutí jsme byli naprosto unešeni!

Tradiční vizovické knedlíky.

Kdo raději toužil po hudebním obohacení, mohl zajít na vystoupení skupiny Poetika, která hraje neobvyklý žánr pop rap.

Po vyhodnocení Velké ceny Vizovic a gastromické náloži pomohli návštěvníkům vytrávit Rybičky 48, nenechali nikoho v klidu a všichni zažili jeden Obyčejnej den. Vystoupili i moc dobří Zoči Voči, O5 & Radeček. Ostrá muzika však pokračovala a pod kotel přiložila kapela Visací zámek. To už se kymáceli snad úplně všichni.

Atmosféru nadále zklidnila populární zpěvačka Katarína Knechtová, na kterou navázal Michal Hrůza. Během jeho vystoupení jsme se dočkali mírného vyklusání a mohli se tak zanořit do romantických tónů a melodií. V tomto rytmu pokračovala i spanilá Lenny. Poté se však opět přiostřilo vystoupením Tří sester.Velkou návštěvou návštěvníci podpořili i lokální kapelu Fleret.

   Den dosáhl vrcholu při příchodu hlavního lákadla festivalu, tedy fenomenální kapely Elán. Spolu s Trnkobraním také oslavovala své jubileum a pro tuto událost si připravila úžasné dvouhodinové vystoupení s LED projekcí a světelnou show. Společně s tak báječným festivalem, jako je Trnkobraní, to byla důstojná oslava.

Den se pomalu uchýlil ke svému konci za hudby kapely Kosovci.

Ocenili jsme i bohatý doprovodný program. Kromě vydatné směsy hudebních představení bylo připraveno i vystoupení Komiků s.r.o. v podání Tomáše Matonohy, Miloše Knora a Lukáše Pavláska, návštěvníky obohatila i řada divadelních představení a folklórních scén. Za zmínku stojí Jelinkův biograf, kde bylo promítána řada zajímavých filmů. Pro děti byl připraven mimojiné dětský koutek.

Jak mohl bystrý čtenář vypozorovat, festival se nám velmi líbil, a proto ho hodnotíme dosti kladně. Vždy je co zlepšovat, ale i tak vám návštěvu směle doporučujeme. Vyžití si tu jistě najde celá rodina. Na viděnou příští rok a na zdraví!

Další fotografie jsou k dospozici zde

 
Autoři: Aleš Kotrbatý Foto: www.vizovicketrnkobrani.cz, Karolína Kotrbatá, Aleš Kotrbatý
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

07. 04. 2020 0

Můj karanténní deníček

Číst více
27. 02. 2020 0

Milý YouTube, stůj při nás!

Číst více
31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙