Týden do Pražského Majálesu. Podpořte Krále a Královnu ČZU

27. 04. 2012 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Přesně za týden se v prosluněné pražské Stromovce rozezní nejlepší české kapely. Stromovkou se potáhnou provazy lidí lačnících po perfektním studentském odpoledni. Pražský Majáles je za dveřmi a my tu pro vás máme malý přehled. Co a jak.

Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou studentské oslavy příchodu máje a oslava krás studentského života. Stejně jako minulé roky i letos tomu nebude jinak. Stage jsou naplněné, program připravený a vše už čeká jen na vaši návštěvu.

Ještě před cestou do Holešovic a do Stromovky se můžete zúčastnit Majálesového průvodu. Na rohu Jungmanovy a Vodičkovy ulice vystoupí Trubačský půlkruh z FLD, jenž Králům jednotlivých univerzit zahraje k práci při seřezávání špičky májky. Tu pak borci s modrou krví odnesou na Náměstí Republiky, kde s alegorickými vozy vyrazí na cestu do Holešovic. V ulicích tedy čekejme záplavu zelené zemědělské barvy.

Co byste rozhodně neměli přehlédnout?

Pražský Majáles každý rok staví do ringu 5 největších pražských univerzit. ČZU, VŠCHT, ČVUT, UK a VŠE. Po vzoru amerických a britských škol spolu univerzity soupeří téměř ve všem, v čem to jen jde, a na Majálesu obzvlášť. Ještě před vypuknutím doprovodného programu a předváděček kandidátů na Krále Majálesu přímo na pódiu můžete podpořit naše stájové koně i v internetových hlasováních.

Náš král Blahoslav Blažený je v internetovém hlasování o Krále Majálesu zatím poslední. Pojďme s tím něco udělat a společnými silami ho pošoupněme, nejlépe na první místo.

Hlasovat můžete ZDE.

Je jasné, že král nemůže vládnout sám, a proto každého kandidáta podporuje i krásná dívka. Jak se říká, „za každým mocným mužem stojí silná žena, která ho podporuje." V internetovém hlasování můžete rozhodnout, která z pěti kandidátek bude zvolena majálesovou Královnou krásy. Za ČZU se o tento post uchází Kateřina Srbená. Finalistka Miss Agro 2012 s číslem 6. 

Naší Kačence můžete dát hlas v této internetové anketě. 

(Pozn. red.: na to, že je iDNES jedním z hlavních partnerů, tak vzhled ankety moc nezvládl.)

Mig 21

Tomáš Klus

PSH

Tata Bojs

Tleskač

Monkey bussines

Co nás čeká

V první řadě halda perfektních kapel, zpěváků a showmanů. Kompletní program akce je tady. Změnou oproti minulému roku bude absence free zóny. Areál se letos rozrostl a free zónu spolkl, takže pokud jste se těšili na malé stage se začínajícími kapelami a vstupem zdarma, budeme vás muset zklamat. Každopádně o ČZU zónu  nepřijdeme. Přestěhuje se nám do útrob festivalu, a krom klasického elektronického býka zde můžete poprvé vidět nový ČZU stan, zahrát si v něm Nintendo Wii nebo si jen zazevlit a pokecat s kámošema. K dovádění na býkovi a paření Nintenda vám budou hrát kapely na studentské stagi. Z každé školy vystoupí dvě kapely, za naše hudební zemědělce se můžete těšit na Bek OfisEvelynne.

Na akci také vycupitají na pódium finalistky Miss Agro 2012, aby vás pozvaly na suchdolskou soutěž krásy 9. května.

A cena, kterou musíte zaplatit za odpoledne ve společnosti super kapel, jídla, lidí a zážitků? V současné chvíli je to 350 Kč. Což je stále o 100 Kč levnější, než kupovat si lístek až u vstupu. Lístky si můžete koupit v kavárně Sic Café.

Autoři: Viktor Kořínek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
08. 05. 2019 0

Seznamte se se Sárou Frankenfeldovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem devět

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙