Užitečné aplikace: jak obelstít nejen studium 2. část

09. 12. 2016 1 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Dnes vám přinášíme další tipy na aplikace, které zkrátka musíš mít v telefonu, ať už se jedná o organizéry či užitečné nástroje, které vám pomohou při studiu.

Duolingo: Naučte se anglicky

Zábavné studium jazyků 

 

Žádný učený z nebe nespadl. A zajímá-li vás studium cizích jazyků, Duolingo je skvělá appka právě pro vás. Angličtina, španělština, němčina a další jazyky jsou s touto aplikací hračka. Na co chodit na nudné přednášky či drahé kurzy nebo se mučit s prezentacemi do hodiny cizího jazyka. S Duolingem se naučíte jazyky zábavnou formou a navíc zadarmo!

Stahujte zde:

Google Play, iTunes

RealCalc Scientific Calculator

Vědecká kalkulačka v mobilu 

 

1+1, odmocnina z 99, rovnice nebo počítání dědičnosti na hodině genetiky, pro vědeckou kalkulačku žádný problém. Když zrovna nemáš po ruce tu klasickou a potřebuješ spočítat složitější příklad, na který tvá hlava ani prachobyčejná kalkulačka v telefonu nestačí, můžeš sáhnout právě po této appce, která si s příkladem hravě poradí.

Stahujte zde:

Google Play, iTunes

Timetable

Appka, která ví, kdy má být ticho

 

V překladu rozvrh hodin, to sice mluví za vše, ale nejedná se o jen tak ledajaký rozvrh. Intuitivní chytrá aplikace vám umožní snadné ukládání a zapisování svého rozvrhu či úkolů. Navíc v době, kdy máte právě vyučování, vám sama vypne zvuky. Co si budeme povídat, všichni na to neustále zapomínáme a o ten trapas na přednášce, kdy se zrovna ve chvíli ticha rozezní aktuálně nejhranější song z Evropy 2, všichni se ohlíží, čí že to je telefon, a přednášející vás probodává pohledem, o ten přeci nikdo z nás nestojí.

Stahujte zde:

Google Play, iTunes

Sworkit Personalized Workouts

Vytvoř si workout podle sebe 

 

Občas to chce od učení upustit páru a skvělým prostředníkem je sport. Někdo je možná trochu odlišného názoru a raději upustí páru u jednoho oroseného, ale i tomu se jistě bude hodit tato appka, když se bude probírat z kocoviny, na kterou je pohyb také osvědčeným lékem. Teda poté, co trochu přestane bolehlav. Zkrátka a dobře, aplikace Sworkit nabízí mnoho tipů, jak si pořádně zacvičit a protáhnout se. Můžete zde sledovat trenéry, vybrat si typ cvičení a své oblíbené cviky a vytvořit si vlastní workout.

Stahujte zde:

Google Play, iTunes

Anglicko-český offline slovník

Slovníček vždy po ruce 

 

Klasickým slovníkům dávno odzvonilo a vždycky se hodí mít při ruce šikovný offline slovník. Tento slovník existuje ve spojení s češtinou nejen v anglickém, ale také německém, francouzském a španělském jazyce.

Stahujte zde:

Google Play, iTunes

Jízdní řády IDOS

Aby ti nic neujelo

Ať už jedeš ze Zemědělské univerzity na Náměstí Republiky na nákupy do Palladia nebo z Prahy domů třeba do Olomouce, appka jízdních řádů vždy skvěle poslouží.

Stahujte zde:

Google Play, iTunes

Nikdy jsem

Odreagování, pití a zábava

 

Hledáte s přáteli zábavu na večer, ale nechce se vám jen tak sedět a popíjet? Zahrajte si jednu z v poslední době velmi populárních chlastacích her, kterou je hra Nikdy jsem. Výsledek opití se je velmi rychlý a dozvíte se o ostatních dost zajímavých a mnohdy i pikantních věcí. Tentokrát ovšem jen pro majitele androidů.

Stahujte zde:

Google Play

Moje ČZU

Mějte své studium pod kontrolou

Druhá aplikace přímo dělaná na míru studentům ČZU. Stačí se přihlásit pod svými údaji, které používáme do IS, Moodlu atd. A voala, aktuální rozvrh den po dní, kolik zbývá peněz na isicu, graf za co jsem minulý měsíc nejvíc utrácel a mnohem víc máte na dlani.

Aplikace Moje ČZU

Stahujte zde:

Google Play, iTunes

Dalšími užitečnými pomocníky nejen při studiu jsou nástroje od samotného strejdy Googlu. Google nabízí nástroje od klasického emailu, přes kalendář až po disk a dokumenty. Vše najdete na jednom místě a můžete mít vždy při ruce.

Top komentář
09 prosince, 2016 - 17:12 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

aplikace moje czu byla z nejakeho duvodu zabita vedenim skoly, nevim jaky utvar, proto nefunguje, škoda, byla to práce studentů, bůhví jaký tunel chystají s nějakým případným "výběrovým řízením" na novou aplikaci (pokud vůbec bude...)

 

Doufáme, že se vám naše tipy na aplikace líbily a že alespoň některé z nich využíváte nebo teprve využijete. Většina z těchto aplikací vám může pomoci nejen při studiu a jinak vám usnadnit život. Používáte jiné appky, které vám přijdou super a stojí za zmínku? Určitě nám můžete napsat vaše zkušenosti do komentářů. Váš názor nás zajímá.

 
Autoři: Eliška Větrovcová, Roman Kotvald Foto: Google Play, Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 09 prosince, 2016 - 17:12

aplikace moje czu byla z nejakeho duvodu zabita vedenim skoly, nevim jaky utvar, proto nefunguje, škoda, byla to práce studentů, bůhví jaký tunel chystají s nějakým případným "výběrovým řízením" na novou aplikaci (pokud vůbec bude...)

| 28

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙