Úvodní slovo šéfredaktora pro Akademický rok 2017/2018

Úvodní fotka
Po roce tu máme opět nový akademický rok. S ním mnoho dalších zkušeností, nově nabytých vědomostí, nových či stálých partnerství, přátelství. Nevíme, čím nás překvapí, zda-li vše splníme jak si plánujeme, ani to jestli nás cesty osudu nesvedou na úplně jinou kolej, než plánujeme.

Vážení čtenáři, vážené čtenářky,

jsem rád, že jste na začátku akademického roku našli cestu a chuť vrátit se na náš web Univerzitních novin ČZU, samozřejmě nemohu opomenout i studenty prvních ročníků, kteří sem zavítají poprvé. Přes prázdniny jsme nelenili a v rámci „publikačního odpočinku“ jsme navštěvovali festivaly, abychom i Vám, kteří se festivalů nemohli zúčastnit, poskytli reporty a fotografie. Letošní léto bylo našlapané, takže článků bylo vcelku přehršle. Ovšem nejen redaktoři nezaháleli, ale i ostatní připravovali teambuildingy a motivaci pro náš team, zvelebení kancelářských prostor, ale i „podhoubí“ projektů, které nás v následujícím roce čekají. Došlo k „omlazení“ většiny vedoucích jednotlivých sekcí a některým byla do rukou dána taková důvěra, kterou iZUN ještě nezažil. Já osobně jim věřím, jsou to mladí, energetičtí a nadšení studenti, kteří chtějí něco dokázat, nekladou si malé cíle a pevně doufám, že nezklamou iZUN, mě, i Vás čtenáře a naše příznivce. Letošní akademický rok bude pro iZUN předurčen pro velké změny, které pocítíte a oceníte nejen Vy čtenáři.

Naše univerzita vzkvétá, roste a jelikož nám jde příkladem, chceme na tom být stejně. Samozřejmě se najdou i tací, kteří si potřebují někde rejpnout, upozornit na problémy či nedostatky naší Univerzity anebo iZUNu. Takovéto jedince budeme akceptovat a chápat, ale musí si uvědomit, že v iZUNu působí všichni dobrovolně, dělají to jako svůj koníček ve volném čase a nezdravá kritika jim může zničit jejich entuziasmus. To samé platí v rámci univerzity, pokud máme univerzitu rádi, nevidím důvod, proč bychom ji měli hanobit, vyzdvihovat drobné či větší nedostatky a neudržet její dobré jméno, ať už na úrovni národního akademického života, či široké veřejnosti.

Udržme dobré jméno univerzity

Čeká nás přelomový akademický rok, nastoupí nově zvolený rektor, kdo to bude, zůstává stále pod rouškou tajemství, kandidáti byli dnes představeni, ovšem, kdo se jím stane zůstává v „rukou“ akademického senátu. My v organizaci a určitě i ostatní členové akademické obce věří, že bude zvolen kandidát, který svými zájmy bude maximálně napomáhat v rozkvětu univerzity a bude svými rozhodnutími ku prospěchu celé akademické obce.

Top komentář
18 října, 2017 - 13:36 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Achjo. Tak snad brzy bude nová volba šéfredaktora :-)

Závěrem bych Vás rád jménem svým i za iZUN pozval ze začátku na „Zahajovačku“, Burzu skript, Beer ligu a jiné naše projekty. Jsme rádi, že nás čtete a začátkem letního semestru Vás odměníme iZUN papírovou verzí. Děkujeme, že při nás stojíte již 9 let!

Autoři: Radek Martiník
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 18 října, 2017 - 13:36

Achjo. Tak snad brzy bude nová volba šéfredaktora :-)

| 25

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙