10 výhod zkouškového

13. 01. 2020 0 5 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jdi studovat, říkali. Zažiješ krásné roky, říkali. O zkouškovém bohužel vůbec nic neříkali. Také mi ale říkali, ať vidím sklenici poloplnou. Takže jsem poškádlil svou šedou kůru a vymyslel deset neoddiskutovatelných výhod, které toto období skýtá.

Osvěžíte si přihlašovací údaje

Toto platí především pro prváky v publiku, které čeká jejich první zkouškové (ještě rádi budete na maturitu vzpomínat). Od chvíle, kdy vyplnili návratku do studia a přihlásili si rozvrh, jaksi neměli důvod otevírat informační systém, a proto úspěšně zapomněli svůj xname a heslo. Zato studenti závěrečných ročníků, kteří jsou v isu denně kvůli bakalářce či diplomce, si pamatují své údaje lépe než datum vlastních narozenin.

Najdete index

Co s knížkou, která je potřeba dvakrát do roka? No zabordelit, samo sebou. Ten malý hajzlík se může schovávat kdekoliv. V poličce mezi knihami, na dně batohu nebo v šuplíku nočního stolku mezi náležitostmi sexuálního života. Ti z vás, kdo mají doma psa, zase konečně pochopí, proč měl váš čtyřnohý kamarád před měsícem tak provinilý výraz a podezřelou stolici.

Máte neprůstřelnou výmluvu

Potřebujete se ulít z rodinné sešlosti, nakupování s přítelkyní nebo mejdanu, na který po svátcích nemáte prachy? Vyslovte kouzelnou formuli „musím se učit na zkoušku“ a sledujte tu smršť soucitného přikyvování.

Získáte páku na spolužáky

Celý semestr si jako jediný poctivý návštěvník přednášek říkáte, jestli ta vaše poctivost někdy k něčemu bude. Nuže vězte, že den zúčtování nadešel. Vaši spolužáci totiž právě zjistili, jakéže předměty si to zapsali a vy jste jediní, kdo má zápisky. Váš messenger se právě změnil v kouzelné sluchátko plné zápiskůchtivých kolegů, kteří téměř na každou vaši podmínku odpoví „ale jistě, jak si račte přát“.

Najdete a posunete své limity

Pryč jsou středoškolská léta kdy jste fňukali, pokud jste nad učivem čtvrtletky z matematiky proseděli pár hodin. Vysoká škola vás posunula na netušenou úroveň, kdy tři probdělé noci za týden jsou ještě odpočinkové skóre.

Stanete se mistrem time managementu

Jsou ve světě tací, co platí nemalé sumy za přednášky o tom, jak si uspořádat svůj program za účelem maximální časové efektivity. Po naplánování a absolvování vašich prvních tří zkouškových období máte dostatečnou kvalifikaci tyto kurzy přednášet.

Máte spoustu volného času…

…při čekání, než se vám načte informační systém, než se zkoušející uráčí dostavit na jím vypsaný termín, než zkoušející opraví test, než nastane pro zkoušejícího příhodná konstelace planet k zapsání vaší známky, než se jemu načte informační systém… spooousta času.

Poznáte své tělo

Už podruhé od doby puberty, kdy jste začali zjišťovat k čemu určitá zákoutí vaší tělesné schránky slouží. Během zkouškového zase poznáte, jak fungují algoritmy vašeho organismu. Kdy a kolik spánku vaše tělo (minimálně) potřebuje. Čím ho krmit a napájet pro maximální výkon mozku. Jak odbourat stres a jak se uvolnit. Zkrátka znalosti k nezaplacení.

Přestane vás štvát spousta věcí

Examinační období vás zaměstnává a vyčerpává natolik, že na nějaké naštvání jednoduše nemáte energii. Čert vem holuba, který pokřtil kapotu vašeho vozu. Co sejde na tom, že vám mladší sourozenec vyžral z lednice váš oblíbený jogurt. Dokonce i podmíráka výčepnímu odpustíte.

Stejně jako každé utrpení má i zkouškové svůj konec

Lhostejno jak příšerná muka vám uchystá, víte poměrně přesně, kdy zkouškové končí. Máte to napsané v isu. Pokud se vám do té doby podaří všechny zkoušky úspěšně složit, což je počin srovnatelný se zničením všech viteálů včetně duše Pána Zla, můžete slavit. Pokud vám přece jen nějaká ta zkouška unikne, můžete si aspoň oddychnout. Vzít si s sebou nějaký ten předmět do dalšího roku rozhodně není ostuda.

Autoři: David Eremiáš
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2024 0

O slávě a budoucnosti Brandejsova statku

Číst více
22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙