A máme po ptákách. CEMS se hlásí o pozornost.

07. 02. 2016 19 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V kampusu se brzy opět rozezní ruch staveniště. Těžké stroje přijedou nejspíše zanedlouho. Provozně-ekonomická fakulta opět povyroste.

Exkluzivně pro čtenáře iZUN.eu přinášíme žhavé zprávy!

Škola opět dozná změny. Nejspíše jste se už vyhýbali oplocenému prostoru před PEF nebo vás to čeká v pondělí, kdy začně letní semestr. Práce jsou na začátku, začalo se teprve s vyndáním dlážněných chodníčků. Jisté ale je, že polehávání na trávníku před PEF během teplých dnů je útrum. Ale nezoufejte, plánujeme vydání článku, který vám ukáže Top 10 míst v kampusu, kam s dekou.

Zatím téma, které je zastřeno, a o konkrétní vizáži a podrobnostech se tak můžeme jen dohadovat. Nám se i tak podařilo z dostupných prostředků vydojit maximum. Podrobnější informace přinese až čas, vše je zatím v plenkách.

A o co jde? Pokračování CEMS, přesněji Centrum ekonomicko-manažerských studií II.

Odhadovaná výše zakázky se pohybovala na 230 000 000 Kč, současná prozatimní částka je však již nižší: 143 911 400 Kč bez DPH.

Termín dokončení stavby je do 14 měsíců od zahájení stavby, tedy do do druhé čtvrtiny roku 2017.

 

Top komentář
07 února, 2016 - 12:28 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Tvl to si dělaj prdel. Kam až to hodlají nechat zajít ty nenažranci z rektorátu? zastaví všechno co se dá jen kuli tomu aby vydojili víc peněz od státu za studenty. To bude dobrej chaoz až přesáhne počet studentu 30tis. a busy to nestíhají už teď. Tvl to jsem na ně zvědavej. Celá tahle škola jde doprdele s tím co z ní udělalo tohle vedení. Zlatě, když tu studovalo 8tis. lidí a bylo to aspoň na úrovni, ale produkovat sekretářky s titulem MGR. je fakt ostuda EU a vedení ČZU

A jestli chcete ukrátit čas čekání a zároveň zůstat na „staveništi PEF“, můžete zkouknout časosběrné video stavby atria PEF.

Situaci pro vás budeme i nadále sledovat!

Autoři: Jan Maňas Foto: http://patafrydecky.cz/, Archiv ČZU, Veronika Kysilková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 07 února, 2016 - 11:49

Vyborne, kampus bude zase o neco modernejsi. CZU je skvele vybavena, ten nas kampus nam muzou lecktere skoly zavidet

| 28
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 07 února, 2016 - 12:28

Tvl to si dělaj prdel. Kam až to hodlají nechat zajít ty nenažranci z rektorátu? zastaví všechno co se dá jen kuli tomu aby vydojili víc peněz od státu za studenty. To bude dobrej chaoz až přesáhne počet studentu 30tis. a busy to nestíhají už teď. Tvl to jsem na ně zvědavej. Celá tahle škola jde doprdele s tím co z ní udělalo tohle vedení. Zlatě, když tu studovalo 8tis. lidí a bylo to aspoň na úrovni, ale produkovat sekretářky s titulem MGR. je fakt ostuda EU a vedení ČZU

| 64
xxzz
xxzz - 07 února, 2016 - 14:51

PEF je více méně zbytečná fakulta, která už dnes produkuje absolventy hodící se tak na vaření kafe. Kdo chce studovat vážně ekonomii, jde na VŠE, kdo je hodně dobrý, na IES FSV UK. Kdo to vážně myslí s informatikou, pak jen v Praze vybírá FIT, FEL, FJFI aj., a pokud směřuje k něčemu mezi ekonomií a informatikou, tak na FIS VŠE. O oborech jako Kulturní studia a jiné nemá ani cenu psát. Ještě, že ty postsovětské státy mají miliony studentů chtivých studovat v ČR a je jim jedno co a kde. Růst studentů zahájilo již minulé vedení ( rektor Hron) a toto, jak vidět, s úspěchem pokračuje. Škoda jen, že na nedobrou pověst doplácejí i studenti celkem rozumných jiných fakult.

| 47
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 07 února, 2016 - 14:54

Někteří šli na tuhle školu právě i kvůli tomu prostředí, zeleni, jaké zemědělka měla teď rok od roku čím dál více ztrácí. Tímhle stylem nebudeme CZU (CULS), ale Česká "rádoby zemědělská" univerzita (Czech University of "Life" Sciences) alias Ocelové město. Kam se na nás bude hrabat tím vším betonem a sklem ČVUT :(

| 31
xxzz
xxzz - 07 února, 2016 - 15:06

A kolik je teď vlastně absolventů, kteří jdou do zemědělství? 5 procent ? Či méně? Zubařů i jiných lékařů je už nedostatek ( protože je jejich přijímání omezeno právě financemi škol), průměrný věk zubaře je asi 50 let či více a tady se opět vyházejí stamiliony. Mj. ČVUT patří do první tisícovky univerzit na světě....

| 42
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 11 února, 2016 - 20:35

myslím, že s tím má problém hlavně PEF a jejich 1500 inženýrů ročně.

| 31
Ondřej
Ondřej - 07 února, 2016 - 21:05

Poslední dobou mě ČZU naprosto uchvacuje megalomanskými nápady, které následně opravdu realizuje. Nejen na ČZU je vidět posun z elitního systému vzdělání na masové. Český stát potřebuje bezpodmínečně hromadu dalších absolventů ekonomických oborů. Když to tak vidím, tak asi ano. Žádné CEMS II bych vůbec nestavěl, ale razantně snížil počty studentů na PEF, takže by bohatě stačila ta jedna budova co teď stojí. Tím by se zvýšila i prestiž už tak nevalné fakulty jako je PEF. Už tedy dávno neplatí přísloví: Co Čech, to muzikant, ale: co Čech, to ekonom. Upřímně, moje hrdost k ČZU dost klesá, škoda...

| 26
xxzz
xxzz - 07 února, 2016 - 21:45

PEF ale ekonomy neprodukuje, ekonom totiž umí matematiku, statistiku, taky třeba tu ekonomii atd. :-))) PEF elitní škola nebyla, takže se nemůže posunovat z elitní, byla to škola průměrná, no a dnes.... :-((( , snad vrátit se ke stavu, kdy ta škola opravdu sloužila zemědělství. Jestli něco může zvýšit prestiž PEF, pochybuju, už ji dávno předběhly regionální školy a předbíhají i soukromé. Jedině redukce studentů na pětinu, vrácení 2+2, 14 týdnů a jasné zaměření školy, která nemůže suplovat VŠE ( ač by chtěla), na to nemá.

| 32
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 07 února, 2016 - 22:04

Ten objekt nebude pro studenty. Co se neříká je to, že ten barák si staví PEF, aby tam mohla pod rouškou vědy pronajímat kancly.

| 25
daňový poplatník
daňový poplatník - 11 února, 2016 - 11:52

Pokud bude zemědělka na tuto stavbu čerpat peníze z EU, pak se nemůže objekt využívat komerčně, tak to alespoň bylo v minulém období a EU na to velmi dbá. Pokud chce PEF něco dělat "pod rouškou vědy", tak musí na tuto roušku získat nějaké peníze. Třeba GAČR a spol. a to je slabé místo PEF. Záměry již (naštěstí) skončily a dnes se o peníze na vědu musí zabojovat.

| 26
xxzz
xxzz - 07 února, 2016 - 22:24

A co na to rektor? Již končí, takže mu to je asi jedno. Je vidět, že zvyky se od http://blisty.cz/art/63368.html ( + další díly) nijak nezměnily

| 37
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 08 února, 2016 - 10:00

Á, pan Broskvička se znovu ozval :-).

| 22
strejda Brožek
strejda Brožek - 09 února, 2016 - 19:53

a my na technice zas hovno

| 23
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 11 února, 2016 - 20:39

vám tam holt nestuduje pětstotisíc studentů, co chcete :-D

| 30
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 února, 2016 - 11:24

Jen by mě zajímalo, jako nestudenta ČZU, kolik z vás, co tu remcáte o PEF, se na ni taky hlásilo. Proč vám tak strašně leží v žaludku, že produkuje x tisíc ekonomů s titulem ing. ročně? Vždyť vy jste zaměření na jiný obor, tak z toho kvanta nemusíte mít ,,strach".

| 28
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí - 24 února, 2016 - 17:46

Možná jim vadí, že nevalná pověst PEF kazí pověst celé školy. To má pak dopad i na uplatnění studentů.

| 19
Studentka
Studentka - 24 února, 2016 - 22:29

Tak to je dost hrozný. Nedávno skončily stavby v okolí FŽP a FLD a teď zase tohle??? To tady za chvíli fakt nezbude ani kousek trávy. Začínám na celé ČZU měnit dost názor, celé se to jde do háje :-/

| 15
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 16 března, 2016 - 21:14

kdyby to stavěli v jiným pořadí tak si nikdo ani nevšimne. Holt PEF je na ráně tak do ní... Stavby schvaluje rektor, tak je to spíš jeho pověst ne? Se zapíše jako Balík stavitel :)

| 10
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 22 března, 2016 - 07:09

Předem se omlouvám za NN, nemohu se podepsat. Plně souhlasím s tím, že je PEF ostudou ČZU. A to především proto, že se tam hlásí (a mohou studovat) osoby, které by na skutečné Ekonomce pohořely. Budoucí sekretářky si myslí, že jsou budoucí manažerky. (Mnohokrát jsem od nich tento názor slyšel.) V tom jim brání jejich hloupost, lenost a také nenáročnost studia. Dřív nebo později musí být trh sekretářkami přesycen a začnou se opět budovat VŠ s žádanou kvalitou a prestiží. Budou nové prostory snadno upravitelné na jiné využití (např. laboratoře)? (Kupříkladu vím o novostavbě MŠ umožňující rychlé předělání na restauraci (nekuřáckou).) Počítá vedení ČZU do budoucna s restrukturalizací oborů? Má ČZU vymyšlen alternativní plán financování školy namísto dotací na přijatou a otitulovanou hlavu? Btw, stavby schvaluje rektor, ale je to asi jako když prezident uděluje profesury... Bohužel, zodpovědnost je na něm, ikdyž to není jeho nápad, ani realizace.

| 11

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙