ČZU již našla svého krále!

03. 03. 2013 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Kdo se stal hrdým nositelem ČZU koruny? Seznamte se s naším novým králem a projděte si s námi jeho cestu za vítězstvím.

Prvního března se nenápadný Club 40 ve Vinohradské ulici přeměnil na korunovační síň. Ti šťastní, kteří měli tu čest být u toho už jistě ví, že naším novopečeným králem se stal charismatický Šimon Vlásenko. Fanouškové ho spíše poznají pod přezdívkou PSYczech I., kterou si vysloužil za videoklip Gangnam style ČZU.

Diváky nezaujal pouze klipem, ale i svou kampaní za boj o pivo na ČZU zdarma. Šťastný by byl, kdyby vedlo metro až na Suchdol, světu by chtěl dopřát hlavně mír a lásku a aktivně se angažuje za zrušení kocoviny v Čechách. Jako známý „párty boy“ by také chtěl zavést, aby akce na „Céčku“ trvaly alespoň do dvou hodin do rána.

Málokdo ale tuší, že tento usměvavý novopečený vladař je také schopný zahradník. Své nadání předvádí v prvním ročníku na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů v oboru Zahradnictví.

Šimon se probojoval až do finále, kde se utkal s urostlým Janem Zýkou, který se na poslední chvíli odhodlal zaplnit místo za odpadlého kandidáta Jana Dombeka, který se nemohl finálového kola zúčastnit. A že šlo o utkání čistě přátelské naznačovala i skvělá atmosféra mezi oběma soutěžícími. Spolu jste je dokonce mohli potkat jako instruktory na ČZU Go seznamováku.

Oba kandidáti na začátku vzájemně hlasovali pro svého soupeře

Pojďme si ale představit i našeho druhého kandidáta, známého hlavně pod přezdívkou Zeekee. Jako milovník fitness chtěl protlačit rychlé občerstvení s proteinovou výživou a na KTV by se rád dočkal tance u tyče jako možné varianty na tělesnou výchovu. Do Dejvic by nejraději jezdil rovnou tobogánem a v létě by chtěl uspořádat pořádnou koulovanou. A také si přeje lásku všem a mír královi. Na rozdíl od Šimona se Honza druhým rokem pohybuje na Provozně ekonomické fakultě a věnuje se oboru Provoz a ekonomika.

V první disciplíně se museli oba kandidáti poprat se záludnými otázkami a ještě záludnějším drinkem. Pravidla byla jednoduchá. Na stole před sebou měli oba soupeři sklenici s pivem, panáky zelené, papír a tužku. Naráz byly vyřčené otázky, na které museli oba okamžitě zapisovat odpovědi. Ten, kdo byl správné odpovědi nejblíže byl ušetřen tím, aby jeho pivo bylo obohaceno panákem zelené. Otázky, které se týkaly třeba počtu již dříve zvolených ČZU králů nebo délky průvodu majálesu či množství vypuštěného semene přeštického prasete, sedly lépe Zeekeemu. Drink hnědozelené barvy však museli nakonec vypít oba.

Exování piva se zelenou

Nejvíce očekávaná byla volná disciplína, kde byla předvedena kreativita soupeřů. Nejprve se výzvy ujal Zeekee, který se nebál doslova přiskákat na pódium v županu za doprovodu písně z filmu Rocky od skupiny Survivor - Eye of the Tiger. Záhy se mění hudba na Call on Me od Erica Prydze a Honza už zde stojí pouze v těsném trikotu a kraťáskách. Se spoluúčastí dvou tanečnic předvádí odvážnou taneční kreaci.

Call on Me by Zeekee

Náš novopečený král odpověděl na výzvu rovněž tancem a ne jen tak ledajakým. Za pomoci remixu několika známých hitů předvedl svou pohybovou nadanost. Šimon se opravdu nebál kombinací a zazněly zde klasiky jako Karel Gott, písně z Pomády, Michael Jackson, Vanilla Ice a jejich hit Ice Ice Baby i moderní písně a závěr byl jak jinak než PSY a Gangnam Style.

Během přestávek, které prokládaly celý program, byl téměř vždy zaplněný parket a vše vyvrcholilo sčítáním hlasů. Diváci sami zvolili, že do finálového kola posílají školní celebritu se jménem PSYczech I. alias Šimon!

I po vyhlášení panovala přátelská atmosféra

Král PSYczech I.

A co pro krále znamená nosit korunu? Samozřejmě ne jenom čest, ale i zodpovědnost. Šimon se statečně utká s kandidáty z jiných škol a bude bojovat nejenom o post ČZU krále, ale o celkového krále Pražského Majálesu 2013. A budeme doufat, že ČZU ukáže týmového ducha a společnými silami ho pošleme 30. dubna do finále!

Král a jeho družina

Autoři: Michala Volná Foto: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více
25. 02. 2019 5

Vyjádření k Pražskému Majálesu 2019

Číst více
17. 02. 2018 0

Hlasování pro Královnu Majálesu za ČZU začalo!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Basty
Basty - 03 března, 2013 - 12:24

Ještě jednou gratuluju PSYczech I.

| 47
MV
MV - 03 března, 2013 - 12:55

Musíme udělat PSYczech team a jít hromadně fandit na finále ;)

| 49
weru
weru - 03 března, 2013 - 20:08

taky chci jako variantu tělocviku pole dancing... i když já jsem zvyklá na vysoce kvalitní studio a ty školní tělocviky jsou, well, zadarmo. Takže kvalita bohužel nulová.

| 47

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙