ČZU má svou novou MISS AGRO pro rok 2018/2019! Vyhrála ta Vaše favoritka?

16. 05. 2018 0 5 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Byl pozdní večer - 15. máj - večerní máj - byl krásy čas. Takto upravený začátek věhlasné básně Máj od Karla Hynka Máchy by dokázal dokonale ve stručnosti popsat událost, která se konala v úterý 15. 5. 2018 a kdy byla ve velkolepé soutěži MISS AGRO 2018 zvolena jubilejní 20. nejkrásnější dívka České zemědělské univerzity.

Atmosféru na začátku akce provázelo vzrušené očekávání, poté však ale i částečné zklamání, neboť za to mohlo především šedivé, pošmourné počasí. Vzduch prolínala vůně deště a realitu by nejlépe vystihlo heslo „The Storm is coming!“ V tento čas se stánky teprve probouzely k životu, barmani se rozkoukávali a sudy se roztáčely. Inu trošičku pomalejší rozjezd, co jiného - bylo teprve něco kolem 14. hodiny.  Ten správný odvaz se rozjel až o pár hodin déle. Klasický obraz klidného areálu ČZU s pilně studujícími studenty se přitom diametrálně změnil. Ale o tom níže. Již když zabrnkaly první tóny „Got that feeling“ od kapely Goofy Cow, probudili „puňťu“ z ponuré nálady a pódium ozářilo sluníčko. Jejich tvorba se nejvíce podobá světoznámým kapelám The Offspring či Sum 41. Tři členové Goofy Cow jsou pořádní punkáči z Olomouce a bylo vidět, že fanoušci, které si získali nejenom při iZUN Music Challenge, přišli kapelu podpořit znovu. Přesto bylo posluchačů skromně, ale to kluky nijak nevyvedlo z míry. Tímto zdravím frontmana, slaďouše, nevzdávejte to hoši! Bučte vesele dál!Po nich nastoupili Five o´clock tea, muziku mají trošku jemnější než Goofy Cow a to díky ženskému faktoru v kapele, zpěvačce Morgan. Zazpívali česky i anglicky, v textech měli o něco víc lyriky než Goofy Cow. Takže vystoupení bylo alespoň různorodé. Publikum bylo posíleno nově příchozími a dostávalo se pomalu, ale jistě do varu. 


Poté došlo na první představení našich krasavic pro rok 2018, porota vybírala z finalistek MISS AGRO 2018 opravdu svědomitě. První disciplína spočívala v nástupu a přehlídce na mole, kde se nám holky ukazovaly, poté začaly rozhovory a samotná prezentace, ve které zaznělo, kdo vlastně zmíněné finalistky jsou, co studují, v jakém jsou ročníku a tak dále. Vše proběhlo velmi rychle a hladce, bohužel pro nás, nic pikantního řečeno nebylo.Opomenout nemůžeme ani ÓČKO STAGE, kde sice probíhal též nabitý a zajímavý program, ale bohužel, jak už to tak bývá, návštěvnost u této stage nebyla velká... ale i tak se o skvělou zábavu postarali Dj N´zym, Roxtar a Saxofrancis

Pokud mluvíme o krásných ženách, tak jistě nesmíme nezmínit ani vystoupení skupiny Wild Cheerleaders, z něhož se přímo točila hlava! O značných dovednostech Wild Cheerleaders mluví i fakt o jejich nedávném zisku, kdy již po čtvrté v řadě získali na Mistrovství ČR v kategorii Freestyle Senior zlatou medaili a o probojování se na Mistrovství Evropy. Kolem 17. hodiny vzduch v areálu ČZU rozechvěly tóny kapely Fast Food Orchestra, která má za sebou zahraniční turné například i v dálných destinacích jako je Brazílie, Izrael nebo Rusko, takže kapela zcela spolehlivě otřásla kampusem zemědělky v základech. Krátce po úderu 18. hodiny došlo konečně k dlouho očekávanému okamžiku. Téměř veškerá pozornost přítomných se upoutala na pódium, kde jaksi ubylo oblečení. Začalo druhé představení krasavic alias promenáda v plavkách. Za zvuku líbezné hudby, všechny finalistky prošly jednotlivě po pódiu a poté, jako přídavek, ještě jednou společně. V této chvíli mi došlo, proč ženy tak usilovně hubnou do plavek. Výsledek za to totiž jednoznačně stojí! Fantastický zážitek! V tu samou chvíli návštěvnost Miss Agro prakticky kulminovala, jelikož na doposud méně navštěvované ÓČKO stage spustil svou show Hank z ATMO MUSIC a přítomných jen a jen přibývalo. Nejlepší kombinace byla mrknout na finalistky a poté, společně s dobře vychlazeným pivem a Jägermeisterem, skočit na Hanka z ATMO MUSIC. Potom navíc ještě předvedly finalistky svůj um na elektrickém býkovi. Dohromady to byl jednoznačně znamenitý zážitek, který jinde jen těžko zažijete. Blížila se 19. hodina a na pódiu probíhaly poslední technické přípravy punk-rockové skupiny Pipes and Pints. Zapadající slunce, které se během celého dne průběžně objevovalo a zase skrývalo za tmavé mraky, se teď rozhodlo ještě naposledy pořádně zazářit a ohnivě prosvítilo skrz naskrz plakát kapely vyvěšený v zadní části pódia. Vzápětí už zazněly první tóny a dav nadšeně zajásal. Přímo před pódiem se okamžitě strhlo divoké pogo, které podle slov některých zkušených účastníků bylo chvílemi dokonce drsnější, než na leckterých punkových koncertech. Zkrátka, my zemědělci jsme opět prokázali, že rozhodně umíme ,,udělat bordel“! Pipes and Pints řádili skoro hodinu a nenechali nikoho jen tak v klidu postávat opodál (a když už, tak snad jedině proto, že byli dotyční v šoku a tudíž neschopni pohybu).Krátce po 20. hodině, poté, co byla uklizena a znovu připravena stage, jsme se dočkali jednoho z hlavních a nejdůležitějších bodů večera. Všech deset finalistek za malebného doprovodu zpěváka Jana Nedvěda nastoupilo v nádherných róbách a mohlo začít vyhlašování vítěze. Nicméně můžeme směle říct, že vítězkami jsou všechny, každá sama za sebe, už jen proto, jak daleko se dostaly a kolik odvahy, odhodlání a času celé soutěži věnovaly.Pro Miss iZUN a Miss sympatie Mobil.cz mohli průběžně hlasovat lidé na internetu, zde jsou jména dívek s největším počtem hlasů:


Miss iZUN 2018: Adéla Kuníková (PEF, 2. ročník), dívka č. 4

Miss sympatie Mobil.cz: Tereza Zuzánková (PEF, 2. ročník), dívka č. 3
Vítězky následujících kategorií, tedy Miss Agro (1. místo), 1. vicemiss (2. místo) a 2. vicemiss (3. místo) vybírala odborná porota složená převážně ze zástupců univerzity.


MISS AGRO 2018 se stala dívka s číslem 8Tereza Pánková (PEF, 2. ročník)


1. vicemiss 2018: Linda Krahulcová (PEF, 5. ročník), dívka č. 10

2. vicemiss 2018: Petra Tošovská (PEF, 1. ročník), dívka č. 9Po společném fotografování oceněných dívek, již následoval poslední bod programu, všemi neméně očekávaný a vyhlížený. Nebyl jím nikdo jiný než Jiří Macháček s kapelou MIG21! Hned jednou z prvních pecek, písní Chci ti říct, roztančil obrovský dav lidí, který se od osvětleného pódia táhl až daleko dozadu ke kolejím a poté už nikdo tančit nepřestal. Hity, jako Malotraktorem, nebo Snadné je žít, znali snad vážně všichni, neboť po zaznění prvních pár tónů propukalo publikum nadšeně v hlasitý, sborový zpěv. Frontman kapely to opravdu rozjel a po poslední písničce se nikomu ani zdaleka nechtělo odcházet. Lidé pořád zpívali a skandovali, i když už pódium potemnělo a dav se pomalu dával do pohybu, ať už směrem ke Kruháči, nebo k autobusovým zastávkám.Jubilejní 20. ročník se opravdu vyvedl, dokonce i počasí se nad námi až na pár kapek slitovalo, a tak můžeme říct, že jsme si to všichni užili naplno! Děkujeme všem, kdo dorazili, děkujeme finalistkám, organizátorům, sponzorům i partnerům, bez nichž by se to rozhodně neobešlo a těšíme se zase za rok! 


V nejbližší době, milí čtenáři, vydáme též vyvoněné rozhovory s účinkujícími. Sledujte proto webové a facebookové stránky iZUN.eu a bude Vám lépe!* Pozn. redakce: Na Miss Agro 2018 byly také vyhlášeny výsledky Rektorského dne 2018. O výsledcích Vás budeme informovat v samostatném článku.

Autoři: Tereza Beckeová, Michaela Kulhavá, Aleš Kotrbatý, Jakub Horský Foto: Filip Soukup, Markéta Langová, Aleš Hlaváček, Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2024 0

O slávě a budoucnosti Brandejsova statku

Číst více
22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙