ČZU rozzářila Lucernu!!!

05. 10. 2016 1 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Máme za sebou Oficiální zahajovací párty!!! Užili jste si ji stejně tak jako my? Byla to paráda, dokonce se nám povedlo ulovit pár rozhovorů s vystupujícími kapelami.

Oficiální zahajovací párty ČZU máme za sebou a byla to paráda vážení! Pro ty slušnější z nás příležitost zapařit si na školou posvěcené párty, zachovat si přitom patřičné dekorum a udělat dojem při případných setkáních s budoucími kantory a pro neslušnější z nás (rozuměj alkoholiky) příležitost, jak si poprvé oficiálně vylejt hlavy a připravit tak půdu, aby mohli později absorbovat všechny ty budoucí

vědomosti.

V hojném počtu se dostavili jak doktorandi, tak ostatní studenti a s nimi i nekonečné množství prváků, malých bažantů, kterým osazenstvo patřičně ukázalo, jak se sakra paří na ČZU! Aby věděli, do čeho jdou, zobáci! Zaznamenali jsme i několik přespolních studentů, které přilákala možná vidina super párty a zvučná jména kapel. 

Co se týče letošní hudební produkce, představilo se nám několik zajímavých kapel a DJ Poeta. Poprvé k nám zavítali Imodium, Prague Conspiracy, nováček v podobě kapely Manu, podruhé se u nás objevila také Vypsaná fixa, kterou jste mohli vidět na jednom z ročníků Miss Agro. 

Manu

Vše začalo poněkud vlažně, ačkoliv již před oficiálním vpuštěním do sálu stála fronta až na Vodičkovku, kolem 8 hodiny bylo v klubu pořád dost prázdno. Ostatní studenti se dostavili až tak kolem desáté zřejmě s vidinou budoucího koncertu Fixy. Stejně, jako se pomaloučku, polehoučku rozjíždí školní rok, rozjela se tahle akce a my jsme si mohli v klídečku a pohodě vychutnat kapelu Manu. Byl to jejich úplně první koncert v téhle sestavě a dovolím si před nimi smeknout kloubouk. Zvládli to na jedničku! Hodila by se poznámka, že svými procítěnými texty a hloubavým vystoupením najeli trošku nostalgickou náladu a v budoucnu by jim lichotilo spíš vystupovat v klubech s intimnější, zakouřenou atmosférou, kde si sametový hlas zpěvačky může člověk naplno užít. 

Imodium

Později, když dorazili opozdilci, klub pomalu ale jistě začínal praskat ve švech. Na podium vběhla kapela Imodium. Publikum se jí povedlo dokonale rozehřát, některé i rozhýbat. Tihle sympaťáci nám předvedli několik svých největších pecek, ze kterých to srdce prostě nahlas tlouklo...myslím, že nejedna holka se při pohledu na ně začervenala. (Dámy si zkrátka přišly na své.)

Imodium

Sázka na jistotu - Vypsaná fixa. Hlavní zpěvák Márdi rozezpíval publikum. A vypadalo to, že se baví jak studenti, tak i kapela. Kluci to vzali hezky na pohodu. Svými geniálními texty vytvořili setsakramenstkou atmosféru. No stress. 

Vypsaná fixa

Byl poměrně dobrý tah, že těsně před koncertem Vypsané fixy (po zvukové zkoušce) na podium vystoupil před nadržené studenty otec celé akce rektor univerzity prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., který tradičně popřál studentům hezkou zábavu a za skandování ČZU! ČZU! odešel.

prof. Ing. Jiří Balík, CSc., d.r.h.c.

Z pauzy po Vypsané fixe vytrhli studenty Prague Conspiracy. Vzali to pořádně od podlahy a co si budeme povídat, jejich zpěvačka Aneta je zatracená kočka a když do toho začala tím svým hlubokým chraplákem zpívat, myslím, že půlka pánského osazenstva šla do kolen. Předvedli slušnej nářez! Jestli někdo seděl při poslechu perfektních textů Fixy zamyšleně v koutě, teď určitě už pařil o sto šest. 

Když všechny kapely odešly, rozjel to naplno DJ Poeta. Jak on sám říká, tvoří hudbu, nepřepíná písničky. A bylo to vidět! Lidé tancovali a tancovali dlouho do rána. Všichni měli plno energie!

Nepotkalo nás snad žádné fóopa“. Jednou z nejpopulárnějších doplňkových akcí byl pořád našlapaný fotokoutek, z nějž můžete očekávat fotky v následujících hodinách. 

První vlnu rozhovorů můžete očekávat již dnes krátce po poledni!

Děkujeme Vám z celého iZuňáckého srdce, že jste všichni dorazili a že všechno proběhlo takhle perfektně!:)

Top komentář
08 října, 2016 - 23:21 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Jestli je 45kč za pivo zahajovací párty pro STUDENTY tak to nějak nechápu...

Autoři: Michaela Kulhavá Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 08 října, 2016 - 23:21

Jestli je 45kč za pivo zahajovací párty pro STUDENTY tak to nějak nechápu...

| 13

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙