FOTOREPORT: Co přinesla první Fairtrade party?

07. 12. 2013 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ve středu 4. prosince proběhl večer v rámci vzdělávání veřejnosti o problematice Fair Trade. Na Fakultě tropického zemědělství bylo nezvykle plno, od čtyř odpoledne zde totiž započala ochutnávka jídel. Výběr započal kuchyní vietnamskou, a přes indonéskou pokračoval až k výběru moldavských vín. K vidličce se člověk nedostal, pokud si nepřinesl vlastní, a tak mnoho návštěvníků zápasilo s hůlkami. Nechyběl však ani smažený hmyz.

S menším zpožděním započal hlavní program, který zahájil děkan FTZ  Asc. Prof. Jan Banout Ph.D. Hned po něm pokračoval proděkan fakulty Jiří Hejkrlík, Ph. D., který se zaměřil hlavně na problematiku malé rozmanitosti studentů na fakultě.

Zahájení Fairtrade party

V současné době cizinci tvoří 25 % studentů, avšak přáním vedení je docílit, aby byly obory tvořeny z 50 % zahraničními studenty. Už teď je však fakulta rozmanitá a najdeme zde mnoho národnosti z vyspělých i rozvojových zemí.

Zahájení Fairtrade party

Hynek Roubík, pořadatel akce a projektu Be Fair na ČZU, zasvětil obecenstvo do samotné organizace Fair Trade u nás na kampuse. Ať už jde o automat na kávu na FTZ či Fair Trade Breakfast, akci konanou loni v létě, která se snad stane tradiční, cíl je stejný. Jejich hlavním cílem je poučení o existenci Fair Trade produktů a o cestě těchto potravin až k vám na stůl. Kromě toho organizace také pořádá cestovatelské přednášky každou druhou středu.

Fairtrade party

Fairtrade party

Velmi důležitou části večera bylo představení Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, jejichž Ekonomická fakulta je první Fair Trade fakulta na území naší republiky. 

Fairtrade party

Už před akreditací probíhala výuka témat zaměřující se na toto odvětví.  Začínalo se zde také ,,férovou“ snídaní a menšími projekty, poté měla úspěch výstava Pod slupkou tma, jež se týkala produkce banánů a ananasů. Pro Fakultu tropického zemědělství na naší univerzitě se jedná o ukázkový vzor, jak to ve výsledku může vypadat.

Fairtrade party

Fairtrade party

Tímto byly zahájeny prezentace, jako první byla uvedena Kampaň pro ,,férovou“ čokoládu a poté studenti z Vietnamu začali jako první prezentovat svojí zemi, po nich pokračovali studenti z Indonésie, potěšeni výhrou o nejchutnější jídlo. Ani další země nebyly ochuzené a nakonec, po ukončení přednášky, se účastníci přemístili na menší after party do klubu C.

Autoři: Kristina Sverkunová Foto: Martin Vágner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙