Jak se bydlí na kolejích ČZU

03. 04. 2014 34 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Každý jsme už jistě kolikrát šli kolem kolejí, ale napadlo vás někdy, jak studenti na kolejích žijí? Zda mají nějakou společenskou místnost, jakou mají kuchyňku, nebo co všechno si s sebou můžou a nemůžou přivézt z domova? Pojďte se s námi vydat na malou procházku po kolejích ČZU.

Koleje na ČZU jsou celkem čtyři objekty, kolej A, BCD, EFG a JIH. Každá kolej má jistě svoje specifika, co mají ale koleje společné, je stejné vybavení pokojů, každý pokoj má:

  • Postel

  • Psací stůl

  • Skříně

  • Lednici

Kolej A

Nejmenší, ale jednou z nejhezčích kolejí, je ta s označením A. Nachází se na úplném začátku areálu univerzity. V objektu jsou pouze dvoulůžkové pokoje, které fungují buňkovým systémem. Tedy tak, že dva pokoje mají společné WC a sprchu. Pokoje jsou vybaveny relativně novým nábytkem – v porovnání s ostatními kolejemi. 

Kolej BCD

Kolej BCD je mnohem větší a nabízí větší možnosti ubytování. Nacházejí se zde čtyři typy pokojů.

Tím prvním typem je dvoulůžkový pokoj bez sociálního vybavení. To se nachází na chodbě, v každém patře 3x. Pokoj je i pro dva lidi relativně malý.

Nalezneme tu, ale i dvoulůžkový pokoj se sociálním vybavením. Tento pokoj je shodný se třílůžkovým, kde akorát místo obyčejné postele nalezneme palandu.

Nalezneme zde i čtyřlůžkový pokoj bez sociálního vybavení, tento pokoj je oproti ostatním velice prostorný. Nacházejí se zde dvě palandy a klasické vybavení.

Koleje EFG a JIH

Koleje EFG a JIH jsou si velice podobné. Na obou kolejích se nacházejí jen dvou lůžkové pokoje buňkového stylu se společnou koupelnou. Oba pokoje jsou tak propojeny pomocí koupeny. V chodbičce, která je součástí pokoje, se nachází místo uzpůsobené pro vaření, které obsahuje jednoplotýnkový vařič. Na těchto kolejích se nenacházejí, a nesmí ani být, mikrovlnné trouby z důvodu slabé sítě.

Top komentář
12 dubna, 2014 - 14:49 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

No bydlí se nám tady tak skvěle, že další roky už volím pouze privát. Je nesporná výhoda jejich umístění, že je vše na jednom místě (koleje, fakulty, menza, sportoviště, cluby). Ovšem když se podíváme co nám nabízí čistě kolej v poměru cena/ kvalita je situace dosti zoufalá. Koleje jsou zastaralé, cena za ubytování vzhledem k tomu co koleje nabízejí neúměrně vysoká, nemluvě o každoroční větší a větší "buzeraci" ze strany kolejí, které se starají pouze o svůj profit - jak dostat z kapes studentů co největší peníz, ovšem aby se starali také o zpříjemnění bydlení pro studenty neregistruji. Spíš vidím snahu co nejvíce studenty omezovat - zákaz grilování, občasné zabavení laviček, možnosti vaření na kolejích jsou také katastrofální....(argument, že studenti dělají bordel neberu, když ho dělají ať se potrestají dotyční lidé a ne cenzura pro všechny jako z dob komunismu). Také je k zamyšlení starý nábytek z dob rodičů na 90% pokojů. Kam ty peníze tečou? Ještě jedna z posledních věcí, které moc nechápu proč jsou na recepcích místo studentů i starší lidé, když z řad studentů je mnohem větší zájem než je recepčních. Nic ve zlém, ale starší recepční na bcd jsou na studenty často arogantní a nepříjemní. Vůbec si neuvědomují, za co jsou v placeni a když se jich někdo na něco zeptá, tak mají dát slušnou odpověď a ne se tvářit kdo se je zase opovažuje otravovat. Ať nejsem zaujatý na efg jsou třeba starší recepční až na jednu výjimku v pohodě, ale přesto je příjemnější když je na recepci student, který se dokáže více vžít do role jiných studentů, jelikož se nedávno potýkal s podobnými problémy. Nebýt velmi výhodné lokality kolejí a v další řadě pro mnoho studentů se jedná o méně práce s vyřizováním ubytování, tak věřím, že by zájem rapidně poklesl. Každopádně doporučuji kolej pro prváky. Poznáte během krátké doby hromadu fajn lidí a časem Vás třeba kolej omrzí a přesunete se na byt. Je škoda přístupu jaké má vedení kolejí. Nebýt toho, žilo by se nám tady dobře.

Souhrn vybavení

Kolej

Kuchyň

Společné sociální vybavení

Společenská místnost

Studovna

Knihovna

Ping-pong

Posilovna

VIP kuchyň

A

X

X

X

X

X

BCD

X

X

EFG

X

X

X

X

X

X

JIH

X

X

X

X

X

* Na koleji BCD je přístup do společenské místnosti povolen jen se souhlasem vedoucího koleje.

Kolej

Výše kolejného

A

3200-3400

BCD

2900-3500

EFG

3200-3400

JIH

* Výše kolejného se liší typem pokoje a poplatky za elektrické spotřebiče (konvice, fén, atp.)

Mrkni taky na tohle

24. 05. 2020 0 2

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7 24

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více
22. 11. 2019 0 3

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP