Kde to žije v 10. týdnu?

17. 04. 2017 1 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Zatímco končící ročníky dohánějí poslední zápočtové resty a shánějí si náboženství, ve které budou věřit toto zkouškové, mohou si ostatní v klidu užívat další týden semestru, tentokrát desátý, se spoustou zajímavých akcí.

Obsah:

Pondělí 17. 4.

Soutěž (nejen) pro odpadáře ČZU o 5000 Kč - Poslední příležitost!

Point One

Ovlivni nakládání s odpady v ČR a udělej svět o trochu hezčím místem! Vymysli nejlepší řešení pro jednu/více/všechny níže popsané problematiky a do 23. 4. 2017 do 23:55 jej zašli na pointone@czu.cz. Více informací zde.

Problematiky: Uplatnění pro výmět z třídících linek, uplatnění pro výrobek Vitahum a využití průmyslových odpadů kategorie „ostatní“.

Romantický víkend

Divadlo ROKOKO, 19:00

Komedie vypráví příběh Ala a Bet, yorkshirského páru, jehož ustaraný vztah se láme pod tíhou všedních rodinných starostí. Jediným ze světlých bodů jejich soužití je neustálá snaha Bet vyhrát nějakou cenu v časopisech pro ženy. Až konečně vyhraje dovolenou v romantickém městě starého kontinentu, v Paříži. Jejich postřehy a komentáře humorně a brilantně vykreslují změnu vztahu dvou lidí, kteří jsou vytrženi ze svého obvyklého stereotypu.

Pan Kaplan má třídu rád

Divadlo ABC, 19:00

Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta. Jedinečný slovní humor se tu střídá se steskem po domově a vše je doplněno řadou písniček z celého světa. Inscenaci připravil pro Divadlo ABC tým pod vedením Miroslava Hanuše, který má na kontě veleúspěšný činoherní muzikál Šakalí léta. Tato inscenace získala ocenění Komedie roku 2009 a cenu odborné poroty na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích.

Pan Kaplan má třídu rád

SK Slavia Praha - FC Hradec Králové

Stadion Eden, 17:30

Souboj elitního pražského klubu z vrchních příček tabulky proti tápajícímu Hradci, který se zuby nehty drží nad sestupovými příčkami. Potvrdí favorit svoji dominanci a dožene vedoucí Plzeň? Nebo se Hradec přiblíží k setrvání v nejvyšší soutěži? Již na Velikonoční pondělí ve Vršovicích se dozvíte na vlastní oči.

Stadion Eden

Úterý 18. 4.

Královská debata

Národní technická knihovna, 20:00

Kandidáti na Krále a Královnu Majálesu porovnají své znalosti v oblasti rétoriky. Jejich diskuze zabrousí do různých společensky důležitých témat. Za přítomnosti široké veřejnosti budou zodpovězeny otázky, které zajímají především studenty jednotlivých vysokých škol. Přijďte podpořit i Vy našeho letošního kandidáta na Krále Majálesu - Krhyslava I.!!

Královská debata

Hra o lásce a smrti

Divadlo ABC, 19:00

Příběh na krvavém pozadí francouzské revoluce vypráví o tom, jak těžké i důležité je uchránit svůj ostrůvek rozumu a cti uprostřed moře šílenství, ale i o tom, že v lásce získává jen ten, kdo obětuje.

Hra o lásce a smrti

Kdo se bojí Virginie Woolfové? 

Divadlo ROKOKO, 19:00

Dá se říci, že toto komorní drama můžeme již dnes zařadit do kategorie „moderní klasika“. Jedná se bezesporu o jeden z nejpozoruhodnějších textů, které americká dramatika druhé poloviny dvacátého století dala světu. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra je plná nečekaných dramatických zvratů a od začátku až do konce nechává diváky v napětí.

Kdo se bojí Virginie Wolfové?

Středa 19. 4.

IZUN Music Challenge 2017 vol. 2

Céčko, 20:00, vstupné 40 Kč, s aplikací iZUN 30 Kč

Šinkansen, low-cost a zen

Místnost TI, 17:30, vstupné dobrovolné

Další z řady cestovatelských přednášek, tentokrát o zemi vycházejícího slunce - Japonsku. Provedou Vás zkušení s cestovatelé Jan Novotný a Michal Šimeček, kteří navštívili rozlehlé čajové plantáže v Šizuoce, projeli slavnou cyklostezku Šimanami, poutničili po chrámech Šikoku, okusili mistrovskou kuchyni Osaky či zažili atmosféru Tokia se všemi jeho vůněmi, uměním a hernami.

Japonsko

Macbeth

Divadlo ABC, 19:00

Jedna z nejslavnějších tragédií o zhoubném pokušení moci. Muž, který má všechno a chce víc, zvlášť když stačí jen natáhnout ruku a vzít. Jenomže kolotoč násilí jednou spuštěný už nelze zastavit. Příběh o tom, jak provinění jednotlivce může způsobit krvavý konflikt všech se všemi.

Macbeth

Čtvrtek 20. 4.

Vernisáž výstavy Moje volba

SIC, 11:00, vstupné dobrovolné

Pracovat 16 hodin, nebo jít spát s prázdným žaludkem? Dát výplatu za jídlo, nebo za pitnou vodu? To jsou rozhodnutí, před která by nikdo z nás neměl být postaven. Přijďte si poslechnout více o tématu Fair Trade i činnosti spolku.Můžete se těšit na férové občerstvení! 

August August, august 

Divadlo Rokoko, 19:00

Klaun August August má velký sen, drezírovat bílé lipicány. Na půdoryse až pohádkovém se rozehrává jeho zápas s ředitelem, který, jako každé personifikované zlo, tomuto snu staví do cesty nesplnitelné úkoly. Nesplnitelné pro klauna. Copak klauni mají tradiční rodinu, tradiční obleky a tradiční způsoby?Ale August si poradí. Každý úkol splní díky své nespoutané fantazii, nekonvenčnosti, průzračnému pohledu na svět. 

August August, august

Pátek 21. 4.

Listopad

Divadlo ABC, 19:00

Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“. Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přicházejí krocani, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Listopad

Sobota 22. 4.

Tanec smrti

Divadlo ABC, 17:00

Muž, žena, milenec, trojice, která nedokáže žít spolu, ani bez sebe a která během plynutí času vypracovala strategii vzájemných podrazů, hru intrik a schopnost jít si na nervy k neuvěřitelné virtuozitě, k bravurnímu tanci. Kdo bude mít poslední slovo? Smrt? Nenávist? Anebo láska, která je počátkem i koncem všeho? Strhující příběh, kde všechno je jinak, než se zdá, a který nedá divákovi vydechnout až do poslední chvíle, je vysněnou hereckou příležitostí pro tři protagonisty v nejlepších letech.

Věštkyně, vraždy a jasnovidci 

Divadlo ROKOKO, 17:00

Co je ve skutečnosti dobro a co zlo? Umíme to rozpoznat? Umíme s těmito pojmy zacházet, ne v teoretické rovině, ale ve skutečném, reálném světě, kde nic není tak černobílé, jak se na první pohled zdá, nic není úplně jednoznačné a nic úplně vysvětlitelné? Je vina skutečnou vinou a je trest vždy nutný a úměrný provinění? Otázky, které od dob, kdy je položil Karel Čapek, neztratily nic na své aktuálnosti. Inscenace navazuje na celou řadu představení inspirovaných velkou českou literaturou.

Neděle 23. 3.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers uvádějí Bude to jinak! (Jako všechno) Ještě znamenitější!

Divadlo ABC, 19:00

 "Proč to bude jinak? Protože všechny kusy, jež v rámci jubilejního show u příležitosti dvacátého výročí existence bandu naši milí swinguchtiví očekávali, se prostě nevešly! Zjištění radostné, situace prekérní.A tak jsme se rozhodli, že navážeme na náš poslední koncertní program Nás to tady furt baví, který zaznamenal u ctěného publika velký ohlas, a premiérové kusy připravené na tuto saisonu protkáme písněmi, jež si naši věrní žádají.

Znovu se tedy budeme společně radovat ze swingových kusů žhavých i sladkých, v každém případku však uchu lahodících a za srdce beroucích.A že bývá všechno jinak? To jest bohužel náš denní chléb vezdejší. Ale že jde o změnu k lepšímu? To se nám přec často nestává. Ach, jak to potěší…Váš Ondřej Havelka."

Ondřej Havelka

SPORT na KTV 

Plavání

  • Úterý 7:00–8:00
  • Středa 7:00–8:00
  • Čtvrtek 7:00–8:00

Posilovna

Pondělí 07:00-09:50 17:10-22:00
Úterý   16:10-22:00
Středa   16:10-22:00
Čtvrtek   17:00-22:00
Pátek   14:00-20:00
Sobota   09:00-18:45
Neděle   09:00-19:45

Dále hromadné cvičení, které probíhá:

Pondělí   15:00-16:00
Čtvrtek   14:00-15:30

Aerobik a kruhový trénink 

Pondělí 17:30-18:30 Pilates Lucie Janíková
18:30-19:30 Kruhový trénink Radek Švejdar
Úterý 18:00-19:00 Kruhový trénink Lucie Janíková
Středa 18:00-19:00 Yoga PLUS Simona Fiřtová
19:00-20:00 Total body workout Eva Žižková
20:00-21:00 Mix AE Nikol Šulcová
Čtvrtek 18:00-19:00 Body forming Ivana Zastávková

Sauna

Naše sauna je dostupná v těchto hodinách:

Pondělí   16:30-21:30
Středa  16:30-21:30
Čtvrtek  16:30-21:30
Pátek   16:30-21:30
Neděle  15:00-21:30

Objednávky a informace na tel.: 224383670

Pokud byste se chtěli o sauně na ČZU dozvědět více, můžete si přečíst již dříve napsaný článek, který naleznete zde.

Top komentář
19 dubna, 2017 - 06:35 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

V pátek od 10:30 vás zvu do PEF - C12 na ukázkovou hodinu volitelného předmětu Sociální média - o Google Analytics. Tentýž den na stejném místě pak můžete ve 12:30 navštívit přednášku z cyklu Net-mix.cz na téma Newslettery od Michala Čermáka ze společnosti Makro Cash & Carry. Hlaste se předem na webu Net-mix.cz.

Autoři: Honza Provazník
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více
28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Václav Lohr
Václav Lohr - 19 dubna, 2017 - 06:35

V pátek od 10:30 vás zvu do PEF - C12 na ukázkovou hodinu volitelného předmětu Sociální média - o Google Analytics. Tentýž den na stejném místě pak můžete ve 12:30 navštívit přednášku z cyklu Net-mix.cz na téma Newslettery od Michala Čermáka ze společnosti Makro Cash & Carry. Hlaste se předem na webu Net-mix.cz.

| 5

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙