Mexická sombréra i světové výkony. Co přinesla podzimní Beerliga 2022?

25. 11. 2022 0 6 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Byl podzimní večer, dvaadvacátý listopad, večerní doba, byl piva čas. iZUNu zval k pivu hlas, kde hospodský čepoval.

Další ročník Podzimní Beerligy se zapsal nesmazatelně do suchdolských statistik. Jedenáct týmů se utkalo o čest, slávu a nezměrné sympatie suchdolských výčepních. A že toho tentokrát bylo k vidění až až.

Návrat králů
Na jarní Beerlize jsme se rozloučili s trojnásobnými vítězi, týmem TF A, který ukončil kariéru. O jejich dovršeném hattricku jsem tehdy napsal, že se zrodil nový rekord. Jenže internet je podivuhodné místo, a tak se pod článkem v komentářích na Facebooku objevil pamětník Petr Marek s tvrzením, že tým Královští leprikóni v letech 2016-2017 stejný hattrick zkompletoval také, tudíž TF A rekord “pouze” vyrovnali. A to si trio pod vedením Martina Císlera nehodlalo nechat líbit…

Kreativita zemědělcům nechybí
Jelikož my izuňáci jsme z podstaty psavci, dokážeme každý rok ocenit nápadité názvy týmů. Ani letos nás běžci nezklamali. Kromě už zmíněného A-týmu techniků jsme drželi palce následujícím atletickým družstvům:

Dva a půl
Vylitý držky
Spráťovi šotci znovu a lépe
Trojka naHa dry
Agráči
Stehna svatého Tomáše
Vyprahlá půda
High Class Lopaty
Douky nechlastej
Fetky z Pefky

Někdo běhá se sluchátky, někdo s kytarou
Řekněme si to po pravdě, krása Beerligy spočívá ve škále přístupů jednotlivých týmů. Ty se dělí do kategorií od vysokovýkonnostních sprinterů-exařů až po loudavé bohémy. Vrcholem kulturního zážitku byla skupina Trojka naHa dry, sestávající ze dvou chlapců s kytarami a sombréry a děvčete se slamákem plným odznaků. Kam přišli, tam zahráli a jejich přibližně čtvrthodinová verze Slavíků z Madridu v cíli na Céčku rozhýkala doslova celou hospodu.

A kdo tedy zvítězil?
Tak nějak jsme tušili už předem, jak to dopadne. Ale stejně jsme bláhově doufali ve vyrovnaný souboj, kde každé odkrknutí mezi loky bude rozhodovat o vítězství a prohře. Ale chlapci z TF A konkurenci prostě roznesli na kopytech. Kombinaci 2x Céčko, Starosuchdolská, Ráj, Géčko, Kruháč a JIH stihli za nelidských 29 minut a stříbrné medailisty Fetky z Pefky porazili o celých 17 minut. Bronz si připsaly Vilitý držky s krásným časem 47 minut. Sláva vítězům, čest všem dokončivším a na jaře se na vás těšíme zas.Autoři: David Eremiáš Foto: Vojta Votruba
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2024 0

O slávě a budoucnosti Brandejsova statku

Číst více
22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙