Miss Agro 2015 se vším všudy. ČZU má novou královnu!

13. 05. 2015 15 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Suchdol má za sebou největší akci tohoto roku. Proběhl sedmnáctý ročník soutěže krásy Miss Agro 2015, která do areálu ČZU opět přilákala tisíce návštěvníků. Vydařené počasí, pohodová muzika a bitva o letošní titul královny krásy. O co všechno jste přišli, pokud Vaše kroky vedly v úterý jinam?

První tóny se začaly linout z reproduktorů tradičně ve 14 hodin, kdy si první nedočkavé  příchozí vzala do parády kapela Dilated. Pětičlenná partička muzikantů vyznávající melodický rock sahající do všech možných žánrů a stylů se snažila vychutnat každou minutu na stage. Její energický projev, v čele se zpěvačkou Luckou, navnadil hrstku příznivců a přinesl příjemný rozjezd teplého, avšak lehce dusného dne.

Během úvodního vystoupení se v zákulisí finalistky pilně připravovaly na první disciplínu, defilé v šatech a rozhovory, které pomyslně odstartovaly samotnou soutěž. Ještě předtím na pódiu vystoupila kapela Sirkyskon, vítěz letošního hudebního souboje iZUN Music Challenge.

Pak už se prostor před podiem konečně relativně slušně zaplnil v očekávání prvního představení finalistek. Ještě před nimi ale na pódiu rektor ČZU Jiří Balík a vedoucí KTV Dušan Vavrla přivítali medailisty právě proběhlého rektorského dne.

Bez větší viditelné nervozity se pak deset finalistek vydalo vstříc kráse chtivému davu. Statečně se popraly se společnou choreografií a postupně chodily vstříc otázkám moderátorů. V tu dobu už na svých místech seděla také porota složená převážně ze zástupců univerzity a partnerů, kteří nekompromisně hodnotili jednotlivé výkony dívek.

Top komentář
13 května, 2015 - 16:11 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Jaroslav Uhlíř na Miss Agro 2015 https://www.youtube.com/watch?v=1rUp1OEBPbs

Chvilku oddechu před další disciplínou obstarala kapela Gipsy.cz v čele s třiatřicetiletým Radoslavem Bangou. Počáteční nesmělost publika brzy odezněla a na hity jako Romano Hip Hop nebo Žigulik se pařilo jako o závod.

Letošní Miss Agro nabídla mimo hlavní program také velké množství doprovodných aktivit, za všechny jmenujme například elektrického býka, iZUN fotokoutek, stánek Suchdolského Jeníka či Big Shock stage s chillout zónou.

Po Gipsy.cz přišla na řadu promenáda v plavkách, která opět před pódium přikovala většinu přítomných. Po tradičně kvitované disciplíně všichni svůj zrak nasměrovali na elektrického býka, kde si dívky vyzkoušely tuhle speciální disciplínu.

Velký ohlas nakonec vyvolala změna kapely Skyline, která ze zdravotních důvodů nemohla dorazit. Nahradila ji Vypsaná Fixa. Kapela v čele s Mardim nedala početnému publiku ani na chvíli vydechnout a to ocenilo jejich snažení několikrát mohutným potleskem.

Konec Vypsané Fixy následně značil jediné. Před námi je vyhlášení letošní královny krásy a doplňkových kategorií. Jako první byla vyhlášena Miss Zoot, kterou se stala dívka s číslem 2, Hala Volfová. Následovala ji historicky čtvrtá Miss iZUN, která mimo dalších hodnotných cen získala také korelu, živého exotického papouška. Stala se jí dívka s číslem 9, Klára Johánková. Jako poslední byla vyhlášena Miss Sympatie Agrofert, kterou se stala opět Klára Johánková.

Pak už přišlo na řadu vyhlášení tří nejúspěšnějších finalistek letošního ročníku. Druhou Vicemiss Agro se stala dívka s číslem 6, Kateřina Ježková, první Vicemiss pak včera již dvakrát oceněná Klára Johánková. A pak už z úst pana rektora zaznělo to jedno jméno. Jméno sedmnácté Miss Agro. Stala se jí finalistka číslo 5, Klára Zalabáková.

Kateřina Ježková

Klára Johánková Klára Zalabáková

Výsledky Miss Agro 2015

  • Miss Agro - Klára Zalabáková (5)
  • I. Vicemiss - Klára Johánková (9)
  • II. Vicemiss - Kateřina Ježková (6)
  • Miss iZUN - Klára Johánková (9)
  • Miss Agrofert - Klára Johánková (9)
  • Miss Zoot - Hana Volfová (2)

Bezprostřed po vyhlášení jsme vítězku a Miss iZUN krátce vyzpovídali:

KLÁRA Zalabáková

iZUN: Jak bys celkově zhodnotila své počínání v soutěži?

Jsem hrozně ráda, že už to mám za sebou, ale bylo to super a rozhodně bych to doporučila všem holkám, co se bojí do toho jít. A myslím, že mnohem víc než o tom, jak člověk vypadá, je to o tom si to užít a reprezentovat naši školu.

iZUN:  Bylo něco, z čeho si měla strach?

Vzhledem k tomu, že jsem byla ráno na dvou zkouškách, tak jsem se asi bála víc toho než soutěže.

iZUN:  Která disciplína pro Tebe byla nejhorší?

Asi plavky, protože asi nikomu není příjemný, když mu deset tisíc lidí kouká na zadek. Už jen kvůli tomu, že každej má nějaký chyby a tady jsou vidět.

iZUN:  Jaké byly hlavní důvody, proč ses rozhodla přihlásit do Miss Agro?

Za prvé jsem do soutěže byla přihlášena, nepřihlásila jsem se sama a ve chvíli, kdy jsem tam byla už přihlášená, jsem si řekla, že asi není na škodu to jít zkusit. A navíc byl celý kolektiv super.

iZUN: Budeš mít teď už trochu času na odpočinek?

Už mi zbývá jenom deset zkoušek.(smích) Protože studuju dva obory a ještě jsem byla v Portugalsku na Erasmu, takže jsem tu na zimní semestr chyběla.

iZUN: Změní se pro Tebe něco s titulem Miss Agro 2015?

Já myslím, že zítra vstanu úplně stejně, možná s bolehlavem. (smích)

iZUN: Byla pro Tebe soutěž v něčem přínosná?

Ano. Lidé se často podceňují, vidí se hůř, než jací jsou. Porovnávají se s ostatníma a nevidí se v reálném světle a tohle mi dodalo minimálně sebevědomí. Prostě co není, může být a člověk by měl jít do všeho naplno.

iZUN: Chtěla bys někomu poděkovat?

Protože jsme zjistila, že polovina lidí tady pomáhá a operuje ve svém volném čase a se svýma prostředkama a ještě od nás sklízí různé malé kritiky, protože jednodušší je kritizovat než chválit, takže bych ráda poděkovala celému týmu Miss Agro. Hlavně bych ráda poděkovala Báře Sládkové a Lence Stančekové, protože ty udělaly z nás normálních holek ty slečny. A pucovaly nás a říkaly, ať se nehrbíme a tak, takže bez nich by to vypadalo, jako kdybychom šly dojit krávy.

Klára Johánková

iZUN: Jaké jsi měla těsně po výhře pocity?

Smíšené. Ještě si to pořád neuvědomuju.

iZUN: Obdržela jsi rovnou tři tituly, kterého si vážíš nejvíc?

Asi všech stejně, všechny mě potěšily. Měla jsem hrozně velkou podporu jak od rodiny a od přítele, tak i od kamarádů, určitě jste viděli můj fanklub, byli prostě úžasní. Já jsem tedy věděla, že přítel kuje nějaké pikle, ale nevěděla jsem, že přijdou v růžových tričkách a s transparenty. To mi opravdu pomohlo, když jsem měla jít na podium.

iZUN: Byla pro Tebe soutěž přínosem?

Účelem toho, proč jsem do soutěže šla, bylo to, abych překonala sama sebe a zbavila se strachu. Strachu mluvit před lidma a prezentovat se nějak a v tom mi to hodně pomohlo, si myslím. I to jak nás Lenka učila chůzi a správné držení těla, tak to mi hodně dalo a jsem za to moc ráda.

iZUN: Co říkáš na živou cenu - papouška?

Je hrozně krásnej, ale je mi malinko líto, že tady musí takhle být a doufám, že se o něj dokážu postarat.

iZUN: Chováš sama nějaké zvíře?

No, měla jsem dva křečky, ale nedávno mi jeden umřel. Sice jsem si teď nechtěla kupovat nového, protože jsem plánovala cestu do Indonésie, ale to se nakonec odsouvá, takže jsem za papouška moc ráda.

iZUN: Budeš v Indonésii studovat?

Budu tam psát diplomovou práci a pracovat na svém vlastním výzkumu.

iZUN: Chtěla bys někomu něco vzkázat?

Hrozně ráda bych poděkovala. Za prvé bych chtěla poděkovat svojí rodině, která mě podporovala, dále svému příteli, který pro mě dělá maximum a opravdu mi hodně pomohl a vlastne mě sem i dokopal. Dále chci poděkovat svým přátelům, kteří byli velkou podporou jak přes zprávy, tak i před podiem, rodině svého přítele. Dále lidem jako Lenka a Bára, kadeřníci, vizážisti, prostě všichni, kteří se o nás tak krásně starali. A i všem ostatním, kteří stáli tam venku a podporovali mě. Opravdu všem patří můj velký dík, protože bez všech těch lidí bych tady vůbec nebyla. Takže mi buší srdíčko a říkám si, že mám opravdu velké štěstí, protože ta výhra není o těch titulech, ale o tom, že jsem zjistila, kolik mám kamarádů.

Vyhlášení proběhlo a za klávesy usedl Jaroslav Uhlíř. Návrat krále po třech letech opět rozezpíval drtinou většinu suchdolské populace. Hity jako Dělání, dělání nebo Pramen zdraví z Posázaví vrátily všechny zpátky do dětských let a vehnaly slzu nostalgie do oka.

A padla první kapka, z nebe se začal spouštět lehký deštík, a symbolicky tak ukončil letošní sedmnáctý ročník Miss Agro 2015. Ročník, který opět přinesl spoustu zážitků, na které si určitě vzpomeneme při tom dalším, osmnáctém ročníku.

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
14. 10. 2019 0

Změna je život aneb Na slovíčko se šéfredaktory

Číst více
21. 06. 2019 0

Josef Dostál: I když tvrdě pracujeme, měli bychom se u toho umět bavit

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 května, 2015 - 11:14

Boze ta je oskliva. :D

| 52
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 května, 2015 - 21:59

ukazovali fotku v brailově písmu tak se jim zdála vostrá

| 60
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2015 - 15:47

posli fotku zhodnotime tebe, necekam nic min nez supermana

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2015 - 16:02

Já se nezúčastnila miss, nevadí ;). Jen mi přijde že soutěž krásy má vyhrát nejkrásnější. Což o vítězce bohužel říci nemohu. (tenhle názor byl až překvapivě častý, zajimalo by mě kdo vůbec vítezku volí, protože studenti to určitě nejsou)

| 51
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2015 - 17:57

Vítězku volí akademická obec, naštěstí se hodnotí krása, vystupovaní a projev dané dívky, ale asi někteří by raději pouze obličej a ať raději nemluví :) Vítězka podle mě měla nejlepší postavu a velice rozumný projev a vystupovaní, takže za mě palec nahoru a spokojenost

| 62
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 května, 2015 - 15:14

A asi i inteligentní, jak má tu šerpu obráceně. :D :D :D

| 49
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 května, 2015 - 16:18

Takhle jí to nasadil ten jouda rektor, ale zkontrolovat si to mohla. :D

| 62
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2015 - 15:29

No, ono když má držet kytku a tisíc dalších kravin, težko se jí asi kontroluje, jak jí kdo nandává šerpu, většinou ti taky spíš někdo řekne, že máš triko naruby nežli na to přijdeš ty sám a to na to máš víc času a nekouká na tebe milión lidí :)

| 68
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2015 - 15:44

Přesně tak, je velice vtipné když někdo "inteligentní" se vyjadřuje o inteligenci holky na základě toho, že jí rektor nandá blbě šerpu.... Je vidět, že to máte v hlavě srovnané děti. Byla jediná vtipná z těch holek a jestli jste četli její rozhovor, pochopíte že to není žádná namyšlená pipka, ale holka s dobrým hardwarem i softwarem...

| 54
Anonymní krajinář
Anonymní krajinář - 13 května, 2015 - 16:11

Jaroslav Uhlíř na Miss Agro 2015 https://www.youtube.com/watch?v=1rUp1OEBPbs

| 69
Anonymní zemědělkyně
Anonymní zemědělkyně - 13 května, 2015 - 21:11

Blahopřeji vítězce!

| 62
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2015 - 15:34

Také se přidávám ke gratulaci, krásná holka se smyslem pro humor! S tím bobrem evropským to zabila :)

| 54
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 května, 2015 - 23:59

* komentář byl smazán administrátorem *

| 44
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2015 - 19:42

Achjo, vy jste fakt chudáci :)))

| 53
Adam
Adam - 15 května, 2015 - 20:35

1) Gratulace vítězce a respekt za: a) dvě zkoušky v den soutěže b) studium dvou oborů c) Erasmus d) skromnost, co se týče probuzení druhý den 2) Krása je subjektivní.

| 63

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙