Národní potravinová sbírka - účast „dobrovolně“ povinná

09. 11. 2015 5 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
To takhle jednou Výživářům přišel hromadný e-mail ohledně akce Národní potravinová sbírka, na kterou se může člověk přihlásit jako dobrovolník, a celý den tak věnovat charitativní činnosti... Pro studenty oboru Výživa a potraviny se dobrovolná účast jaksi transformovala na povinnou...

 „...Letos nově má praxe i povinnou část, tou je vaše povinná účast v sobotu dne 21. listopadu na Národní potravinové sbírce, kampani Federace potravinových bank zaměřené proti plýtvání potravinami.“ Takto zní přesný obsah e-mailu, který se shledává převážně s negativními reakcemi. Oči totiž často spočinou jen na slůvku povinný, to vede ke zhnusení ještě před dočtením zprávy. Což je škoda, protože propagace projektu je velká a výsledek by mohl být velmi příznivý.

Nepochybně se jedná o záslužnou činnost, která může pomoci mnoha lidem. Jak píší organizátoři sami na svých stránkách „Vybrané potraviny poputují přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.“

Odměnou studentům má být zkrácení odborné praxe o 2 dny. Bohužel, vystávání v obchodech, rozdávání letáků a požadování od nakupujících zakoupení trvanlivých potravin, které budou později rozváženy potřebným, za snížení počtu dní na odborné praxi mnohým studentům nestojí. 

Fakt se mi nechce někde 8-12 hodin o víkendu tvrdnout a škemrat o jídlo.

Často se vyskytují názory, že člověka otráví už jen to, že je všechno povinné, ať se nám to líbí nebo ne. 

Top komentář
09 listopadu, 2015 - 12:51 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

https://youtu.be/Sa9AGQHRj0s

Otázkou je, zda by se přihlásilo dost dobrovolníků i bez přikázání. A někdo to přece dělat musí.

Co myslíte? Nevadí Vám ona povinná účast? Snížilo by nechutenství například slůvko „prosím“? Přihlásili byste se dobrovolně? 

Autoři: Tereza Daňková Foto: iZUN.eu,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 02. 2019 0

Nový Free Shop ČZU - nákupy zadarmo!

Číst více
02. 01. 2017 2

Petr Havlíček pro iZUN: Životní styl je o jídle, pohybu, odpočinku a psychice

Číst více
18. 04. 2016 0

JÍDLO? JÍDLO! JÍDLO. Chcete vědět víc?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 09 listopadu, 2015 - 12:51

https://youtu.be/Sa9AGQHRj0s

| 56
hmmm
hmmm - 10 listopadu, 2015 - 08:41

Člověku se až chce plakat, někdo dokonce na studentech něco chce. Jedinou závadu celé akce vidím v tom, že to zřejmě nebylo v podmínkách již na začátku školního roku, to vidím jako chybu. Jinak proč by student nemohl v rámci praxe 1!!!! den věnovat takové akci? Studium veřejné školy je v ČR bezplatné ( bohužel ), za studenta je placeno zdravotní, má slevu na daních i rodiče mají. Semestr 12 týdnů, atd.atd... a teď dokonce někdo něco chce!!!!Takže kromě naříkání nad nacpanými autobusy bude i naříkání nad 1!!!!! dnem. Někdo někoho nutí jít na VŠ? Ono je studium VŠ povinné ( to protivné slovo, že)?

| 44
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 10 listopadu, 2015 - 23:02

Já se zastanu asi spíš těch, co si stěžují (a ne, nemám ten předmět, ani nestuduji na dané fakultě). Ono se po studentech něco chce v sobotu, což si myslím je možná ten největší problém. V sobotu chce mít někdo třeba i volno. Někdo o víkendech chodí do práce, aby si vůbec mohl dovolit studovat... Je spousta důvodů.. :)

| 31
hmmm
hmmm - 11 listopadu, 2015 - 08:05

Ano to vidím jako chybu, že to nebylo známo hned na začátku školniho roku, aby si podle toho mohli studenti upravit své plány. Ale jinak jako součást praxe to za žádný problém nepovažuju.

| 54
Anonymní ověření (bez zemědělce)
Anonymní ověření (bez zemědělce) - 12 listopadu, 2015 - 08:14

Měli by dostat na výběr. Buďto budete před obchoďákem žebrat o jídlo, co si zrovna někdo koupil a budete mít o 2 dny kratší praxi, nebo žebrat nebudete a budete mít praxi v plné délce.

| 54

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙