Poníček pohlídá, zatímco rodič u zkoušky povídá

22. 01. 2015 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
„Ach ne! Zítra mám zkoušku a odpadlo mi hlídání. Co jen budu dělat? Na zkoušku s tříletou Adélkou přeci nemohu.“ Pokud jste již někdy řešili tuto situaci, určitě Vás bude zajímat nová služba provozovaná Dětským koutkem ČZU Poníčkem.

Vezměme to ale hezky po pořádku. Co je vlastně Poníček? Poníček je dětský koutek provozovaný přímo v areálu ČZU, a to na koleji B, pro rodiče – studenty či zaměstnance ČZU. Vychovatelky pečují převážně o děti ve věku od tří do šesti let,Dílna v DK Poníček po případné domluvě s vedoucí koutku i o mladší. Provozní doba Poníčku je od 8 do 16 hodin (po předchozí rezervaci možno od 7 do 17 hodin). Dítě zde může strávit 4 + 4 hodiny, kdy je o něj soustavně pečováno – při dodržení hodinové pauzy na jídlo a odpočinek dítěte mezi čtyřhodinovkami.

Jak se do dětského koutku zaregistrovat? Jednoduše. Vyplněním přihlašovacích údajů v registračním a rezervačním systému, který je k dispozici na intranetu ČZU v menu sekce Personália. Pokud jste student ČZU bez možnosti přístupu do intranetu, tak právě pro vás je k dispozici telefonní linka 234 383 500, kde se hlídání dá v pracovní dny od 8:00 do 16:00 jednoduše zarezervovat.

 

V Poníčku s novým rokem nastaly personální změny. Novou vedoucí se stala Bc. Alena Vlková, která zde dříve působila jako odborný pracovHerna v DK Poníčekník v oblasti výchovy. S novými lidmi přichází i nové nápady. A možná právě proto toto zkouškové odstartoval pilotní projekt s názvem S dítětem na zkoušku? Proč ne?! Dětský koutek všem rodičům – studentům ČZU, nabízí hlídání ratolesti zdarma po dobu jejich zkoušky. Bez určitých podmínek by to však nešlo:

  • Věk dítěte 3 – 6 let
  • Hlídání max. 4 hodiny během jednoho dne
  • Hlídání v pracovní dny mezi 7. – 17. hodinou
  • Nutná rezervace hlídání max. týden dopředu
  • Rodič se při předání a vyzvednutí dítěte musí prokázat platnou kartou nebo průkazem studenta ČZU
  • Nutnost respektovat obecné podmínky provozního řádu DK Poníček
  • Kapacitní omezení - přednost hlídání mají zaměstnanci a doktorandi ČZU

Plakát k projektu 

Služba je nabízena zatím v pilotním provozu pouze toto zkouškové období, tedy do 6. února 2015 či do odvolání. Pokud se ukáže velký zájem, služba by mohla být rozšířena, opět bezplatně, i na období výuky, zápočtového týdne či během promocí.

Nezbývá než Poníčku popřát mnoho šťastných dětí a především spokojených rodičů.

Na hřišti

Autoři: Aneta Kučerová Foto: Fotogalerie DK ČZU Poníček,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙