Přehled akcí v týdnu no. 2

19. 02. 2017 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Letní semestr už se nám naplno rozjel, tak doufáme, že jste první týden vstoupili na půdu ČZU pravou nohou. Aby vám ten druhý rychle utíkal, vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí...

Pondělí 20. 2.

1. Sloni a kafíčko! Kambodža a Vietnam

Fakulta tropického zemědělství - místnost T137, 17:30

S novým semestrem se nám rozjíždí také další série cestovatelských přednášek na ČZU. Anna Chládová a Emma Nela se po státnicích rozhodly vyrazit na pouť právě po těchto dvou zemích. Přijďte si v pondělí poslechnout jejich zábavné vyprávění o tom, co zde všechno zažily.

Pro více informací klikněte na odkaz.

2. Listopad

Divadlo ABC, 19:00

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule? Nekorektní politická fraška. V hlavní roli Michal Dlouhý.

3. Burundanga - derniéra

Divadlo Rokoko, 19:00

Studentka, která nechtěně otěhotní a není si úplně jistá, jestli otec dítěte je ten pravý, to se může stát. Sice si ho vybrala proto, že má bezpečné a trochu nudné povolání IT technika a sám není naprosto ničím výjimečný, jenomže jeden nikdy neví. A když má kamarádku farmaceutku, po ruce drogu burundangu, známější spíše pod názvem skopolamin – tedy droga pravdy, je velmi lákavé ji použít a mít naprostou jistotu, co je její vyvolený zač. Jenomže, jak už to v takových situacích bývá, dozví se mnohem víc, než si původně přála.

Úterý 21. 2.

1. Letní iZUN burza skript

Menza ČZU, 8:00-16:00

Sháníte skripta na nové strašáky letního semestru? Nebo vám doma stará skripta naopak přebývají? Doražte na naši burzu skript, kde můžete levně sehnat studijní materiály z druhé ruky nebo vydělat nějakou tu kačku prodejem, a udělat tak radost sobě i spolužákům.

2. Online marketing pro startupy

Point One, 19:00-21:00

Workshop na téma základy online marketingu pro startupy od Markéty Klucové.

Cena 500 Kč/kreditů, registrace na emailu pointone@czu.cz

Zde - odkaz na facebookovou událost, kde najdete více informací.

3. Konzultace - crowdfunding, bussiness model, projektové řízení

Point One, 13:00-16:00

Individuální konzultace na téma crowdfunding, business model, projektové řízení, marketing a krizový management. Konzultovat bude Ondra Jureček.

Cena 500 Kč/kreditů za 30 minut, registrovat se můžete zde.

4. Vinyl Fever v Biu OKO

Bio OKO, 12:00-8:00

Přijďte si poslechnout, koupit nebo vyčistit gramofonové desky do příjemného prostředí pražského podniku BIO OKO na Letné.

5. Evžen Oněgin

Divadlo ABC, 19:00

Příběh nenaplněné lásky petrohradského šviháka a venkovské dívky je básnickou sondou do lidské duše. Absence smyslu bytí, absence jakéhokoli životního cíle žene mladého muže z místa na místo, nedává mu nikde klid, vede ho k pocitu, že svět je místo nudné a život je hra předem prohraná. K tomu, aby pochopil, že zoufalství neleží vně, ale pramení z jeho vlastní duše, musí zradit přátelství, zmařit lidský život, ztratit skutečnou lásku a dohnat sebe sama až k branám pekel.

6. Kdo se bojí Virginie Woolfové

Divadlo Rokoko, 19:00

Slavné komorní drama plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her je sondou do partnerských vztahů. V novém překladu J. Joska. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra je plná nečekaných dramatických zvratů a od začátku až do konce nechává diváky v napětí.

7. Prohlídka zákulisí

Divadlo ABC, 21:15

Divadlo Rokoko, 21:20

Víte, co je dekadentka, elevace, forbína či jak se věší horizont? Nevíte? V tom případě vás zveme na prohlídku zákulisí divadel ABC a Rokoko. Budete mít možnost nahlédnout do divadelního zázemí, kam se běžný divák nedostane.

Středa 22. 2.

1. La Loca Karaoke Championship

La Loca MUSIC BAR & LOUNGE, 21:00-23:59

Rádi zpíváte a chcete ukázat, co ve vás je? Karaoke je velmi oblíbená zábava, tak se přijďte ve středu pobavit a zasoutěžit si do baru La Loca, kde se bude konat jistě strhující bitva ve zpěvu.

2. Hrané iShorts

Bio OKO, 20:30-23:59

Přijďte omrknout hrané filmy, které se letos ucházejí o sošku Americké filmové akademie - Oscary.

3. Strýček Váňa 

Divadlo Rokoko, 19:00

V dramatu Strýček Váňa, stejně jako v ostatních vrcholných hrách A. P. Čechova, jde o variaci na téma zmarněného života na ruské provincii konce 19. století. Konflikt mezi zidealizovaným a skutečným všedním životem, zklamané lásky, nenaplněné ambice, naděje v lepší budoucnost a rozčarování z reality, to všechno jsou atributy, které ani během času neztratily na přesvědčivosti a jejichž prostřednictvím můžeme nahlédnout i do dnešní společnosti.

4. Přednáška lektorky Janky Chudílkové: Zdravé sebevědomí

Malá scéna ABC, 19:00

Jak jste na tom se sebevědomím? Nic moc? Na této přednášce vám zkušená lektorka a koučka Janka Chudlíková ukáže cestu, jak si zdravé sebevědomí vědomě vybudovat.

Čtvrtek 23. 2.

1. Veletrh pracovních příležitostí

PEF, 10:00-16:00

Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze pořádá vždy koncem zimy ve svých prostorách Veletrh pracovních příležitostí. Jedná se o jednodenní workshop, na kterém se setkávají studenti a absolventi Provozně ekonomické fakulty (PEF) a zástupci významných českých i nadnárodních firem. Zástupci společností mají příležitost podělit se se studenty o cenné zkušenosti z praxe a případně si vybrat nové talentované spolupracovníky.

Studenti mají možnost osobně se setkat a pohovořit si se zástupci jednotlivých firem, porovnat jejich pracovní nabídky, získat cenné rady, informace a především kontakty, díky kterým zvyšují svoji šanci uplatnění na trhu práce.

2. Silent Disco v atriu FSv

ŠTUK - Študácký klub FSv, 20:00-23:59

Oblíbená zábava, která stále víc a víc získává svou popularitu. Dva DJové, sluchátka, žádná řvoucí hudba, to je Silent Disco. O hudební zážitek se postará pártybůh DJ N'zym a mistr gramofonů DJ Forrest Pine, a můžete se těšit dokonce na videomapping. Akce je nekuřácká.

3. Vím, že víš, že vím

Divadlo ABC, 19:00

Nezdá se vám, že pořád víc víme všichni všechno? Žena a muž. Jeden z našich světů.

Komedie překvapení, zvratů, krásných lží, bouřlivých scén i italského humoru.

Hra, ve které se snoubí všechno, co v dobré komedii nesmí chybět.

4. Noc bláznů

Divadlo Rokoko, 19:00

Komedie Louise Nowry Noc bláznů stírá hranici mezi tím, co je vlastně normální a co ne. Hra vás zavede do prostředí psychiatrické léčebny a zároveň nabídne možnost nahlédnout do divadelního zákulisí.

Pátek 24. 2.

1. Shirley Valentine

Divadlo ABC, 19:00

One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.

2. Hodina před svatbou

Divadlo Rokoko, 19:00

Každá rodina je nemocná po svém...

Drama o tom, jak finanční a obchodní zájmy devastují rodinné vztahy. Hra Hodina před svatbou je postavena na střetu obchodních zájmů s nejprivátnější sférou lidského bytí.

Top komentář
20 února, 2017 - 11:36 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Souhlas, akorát je tam podle mne (každému to asi vyhovuje jinak) moc těch divadel.

Sobota 25. 2.

1. Suchdolský masopust

Suchdolské náměstí, 13:00

Celý poslední únorový víkend bude ve znamení masopustu a po celé Praze se bude konat mnoho podobných akcí a masopustních průvodů. My jsme však vybrali ten suchdolský, který začne s odbitím třinácté hodiny. Čeká vás tradiční masopustní průvod v maskách, spoustu jídla, pití a zábavy.

2. Matějská pouť

Výstaviště Holešovice, 25. 2.-17. 4., 10:00-22:00

Je to tu - první jarní pouť v Evropě! Těšit se můžete na české a zahraniční atrakce (přibližně kolem 120 atrakcí). Zároveň jsou pro vás po celém areálu připravena rychlá občerstvení, orientální cukrovinky, perníková srdce, hračky a mnoho dalších prodejních stánků. Matějská 2017 startuje už tento víkend!

3. August August, august

Divadlo ABC, 17:00

Nádherný jazyk, básnivost a nespoutaná kreativita jsou základem příběhu odehrávajícího se v cirkusové manéži. Před našima očima se manéž stává metaforou světa a August představitelem všeho tvůrčího, křehkého, krásně naivního, všech snů, tříštících se o realitu počtářů, politikářů a přízemních pletichářů.

4. Premiéra mládí

Divadlo Rokoko, 19:00

„Stáří neexistuje!“ je hlavním poselstvím komedie Premiéra mládí, ve které se vůbec poprvé na jevišti potkávají herečky Jitka Smutná a Dana Syslová. Jejich postavy, kultivovaná Renáta a bezprostřední Simona, se rozhodnou vzbouřit proti konvencím a užít si na „stará kolena“ ještě nějakou legraci.

5. Kolega Mela Gibsona

Malá scéna ABC, 20:30

Příběh začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale i jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a to jej zasáhlo na celý život.

Neděle 26. 2.

1. Pěna dní

Malá scéna ABC, 19:00

Divadelní adaptace slavného románu, nevšední milostný příběh nejen pro notorické snílky. Surreální výlety do fantazie, touha, jazz, láska, svět obrácený naruby i přítomnost v prchavém okamžiku. Bohatý mladík Colin vlastní krásný byt a dokonalého šéfkuchaře. Jeho o něco chudší přítel Chick zase neúnavně sbírá a šíří dílo filosofa Jeana Sol-Partra a miluje svou Alise. Colin zase miluje Chloe, ta však po svatbě onemocní zvláštní nemocí. V plicích ji vykvete leknín. Léčí se velmi obtížně a musí mít kolem sebe stále spoustu květin...

SPORT

Posilovna

Na výběr máte ze dvou možností, a to buď skupinový, nebo individuální trénink.  

Skupinové tréninky: úterý a čtvrtek 10:00 - 11:15 hod.

Samostatné:

Pondělí 07:00-09:50 17:10-22:00
Úterý   16:10-22:00
Středa   16:10-22:00
Čtvrtek   17:00-22:00
Pátek   14:00-20:00
Sobota   09:00-18:45
Neděle   09:00-19:45

Veřejné bruslení

Stále také můžete oprášit brusle a předvést svůj talent na ledě. Ze Suchdola to máme nejblíže na Kulaťák, kde se bruslí denně od 9:00 do 21:00. Více informací o dalších veřejných kluzištích v Praze se dozvíte v jednom z předchozích týdenních přehledů.

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 19 února, 2017 - 18:20

V pátek od 12:30 v C12 na PEF se můžete zúčastnit první přednášky expertů na sociální média - Zajímavosti ze sociálních médií společnosti ESET. Vstup zdarma, registrace na http://www.net-mix.cz/events/zajimavosti-ze-socialnich-medii-spolecnosti-eset/

| 7
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 20 února, 2017 - 11:31

Tenhle přehled akcí je opravdu super nápad!

| 13
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 20 února, 2017 - 11:36

Souhlas, akorát je tam podle mne (každému to asi vyhovuje jinak) moc těch divadel.

| 22

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙