S profesorkou v posteli i na kuchyňské lince

08. 05. 2020 0 3 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Letošní letní semestr přinesl mnohá překvapení, spoustu změn a jednu či dvě nezvyklé situace. To vše bylo způsobeno jednoduchým faktem, že místo posluchárny a kanceláře si můžete vyučujícího vzít v podstatě kamkoliv.

Když člověk absolvuje více než půl semestru formou přednášek přes videohovory, má na něj tato skutečnost značný vliv. Jasně, první dva týdny (někteří ani to ne) jsme tyto přednášky absolvovali u stolu, oblečení, někteří se na ně dokonce soustředili. Poté ale člověk zpohodlněl. Proč vstávat kvůli přednášce z postele? Poslechnout si ji v pyžamu je přece mnohem příjemnější. Při těch pozdějších si člověk mohl klidně zacvičit, uvařit si dlabanec nebo si v půlce odskočit. To vše bez obviňujícího pohledu vyučujícího. Ten vás totiž, na rozdíl od přednášky v posluchárně, nemá šanci přistihnout. Pokud tedy dodržujete pár jednoduchých pravidel…

Tlačítko „Mute“ je skvělá věc

První, co je radno udělat po připojení se na call, je, vypnout si mikrofon. Jednak to nepatrně zlepšuje kvalitu hovoru, protože je o váš zvuk chudší, tedy vyučující není rušen. Hlavně tím ale předejdete lehkým trapasům. Jako když mě už trošku nudilo jisté cviko, vzal jsem do rukou ukulele a začal si brnkat. Náhle se z éteru ozvalo: “Kdo to tu sakra jamuje na tu kytaru?!“

Webku máte od toho, aby zůstala vypnutá

Jak už bylo řečeno, mnozí z nás už během přednášky stíhali něco, co se vyučující úplně nepotřeboval dozvědět. Poklidit v pokoji, vyčistit si zuby, uvařit si kafe nebo, a nechť hodí kamenem ten, kdo to nikdy neudělal, vzít si přednášku s sebou na záchod. Kdo jste byli na filmu V Síti, víte, že webkamera prostě není kamarád. Takže je dobré se přesvědčit, že je vážně, opravdu, stoprocentně a naprosto vypnutá.

Sdílení obrazovky není pro amatéry(.cz)

Prezentace seminárek se razantně změnily. Místo promítání PowerPointu v učebně z bezpečné flashky, na které pro jistotu není nic jiného, nyní tuto prezentaci promítáte pomocí funkce „sdílet obrazovku“. A je to fajn. Slidy si překlikáváte, jak potřebujete, popřípadě můžete hbitě přepnout na další pomocné materiály. Musíte si ale být neprůstřelně vědomi toho, jaké všechny záložky a okna máte momentálně na počítači otevřena. Jinak byste mohli omylem sdílet… Řekněme něco, co prostě úplně sdílet nechcete.

Autoři: David Eremiáš
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2024 0

O slávě a budoucnosti Brandejsova statku

Číst více
22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙