Univerzitní fotbálkové nebe zná své vítěze

15. 03. 2011 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Již sedmý ročník univerzitního mistrovství ČR ve fotbálku se odehrál tuto sobotu v Klubu C. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (ženské a mužské jedničky, dvojice, družstva) a bylo se na co dívat.

Letošní ročník, ale bohužel nic nezměnil na tom, že počet přihlášených účastníků každým rokem klesá. V sobotu se nad zeleným „trávníkem“ sešla jedna z nejmenších účastí v historii univerzitního mistrovství, což se zpočátku podepsalo na atmosféře.

       

Jan Kovařík v modrém vs. Martin Douša

Turnaj se odbýval na osmi stolech, precizně připravených a naleštěných na tuto akci. Co se týká samotné hry, první přišlo na řadu finále dvojic. Zpočátku klidné a přátelské utkání se s blížícím koncem vyostřovalo kvůli sporným momentům a zápas se dohrával pod dohledem rozhodčího. Finále si nakonec podmanila dvojice z Brněnské VUT.

„Účast není taková jako loni nebo předloni, ale i v téhle společnosti se dá dobře popít“, svěřil se upřímně jeden z hráčů a příjemně posílen se vydal bojovat do turnaje mužských jedniček. Bohužel zcela nečekaně náš favorit vypadl už ve druhém kole. Finále, které přišlo na řadu až skoro na samotném konci, bylo jednoznačným vrcholem večera a přineslo s sebou konečně i bouřlivější atmosféru. V dramatickém závěru nakonec zvítězil Martin Douša, student ČZU a podle organizátorů nejlepší hráč současnosti, druhý zůstal člen vítězného týmu družstev Jan Kovařík.

    Jakub Sojka a Filip Štěpánek           

finále dvojic, Kovařík, Suchomela - Štěpánek, Sojka

Finále mužů předcházel zápas o zlato ženských jedniček. A jak víme, holky si nic nedarují, a proto se bylo na co dívat. O dupání, výkřiky, ba dokonce ani facky nebylo nouze. Z litých bojů se do finále probojovala slečna z Brněnské VUT Iva Frančíková, která tentokrát na svoji soupeřku nestačila a brala stříbro. Zvítězila Šárka Holomoucká.

         

                                                                          zleva :Iva Frančíková, Šárka Holomoucká, Andrea Maratová                       

Jako úplně poslední, těsně před desátou hodinou, vyvrcholil turnaj finálovým zápasem družstev. Brněnský kvintet, završil svojí kompletní finálovou sbírku, když nakonec porazil borce z ČZU, a tak i zlato z kategorie družstev putovalo do Brna.

Neúspěšnějším účastníkem turnaje byl se ziskem jedné zlaté a dvou stříbrných medailí Jan Kovařík z Brněnské VUT. Jan nepochybně patří k fotbálkové špičce v ČR a všeobecně se o něm mluví jako o nejtalentovanějším hráči.

JKo

Foto: AJ

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Petr Pražák
Petr Pražák - 16 března, 2011 - 14:18

turnaj družstev vyhrálo VUT z Brna, dost fatální chyba v článku. Martin Douša nevyhrál dvojice ale jedničky (při najetí na obrázek Martina se zobrazí "Mistr dvojic" a družstva hrála pětice hráčů oproti uváděným čtyřem.

| 28
JK
JK - 17 března, 2011 - 17:17

Za mylné informace se omlouváme, vše už jsme napravili. Ve výsledcích, které jsme obdrželi, se bohužel organizátoři přepsali a proto vznikla tato chyba.

| 24

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙