Velký sen splněn! Sirkyskon si zahrají na Miss Agro

22. 04. 2015 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Club C se včera ve večerních hodinách otřásal ve finálových rytmech. iZUN Music Challenge 2014/15 našla svého vítěze. Stala se jím kapela mladých snílků - Sirkyskon.

Sirkyskon měli možnost ukázat, co umí na pódiu jako první. Už ve 21 hodin, kdy se brány Céčka oficiálně otevřely pro veřejnost, měla kapela své fanoušky nastoupené na značkách. Ihned po první písničce bylo jasné, že kluci do finálového kola právem patří. Parket s jejich hudbou doslova ožil – tančilo se, zpívalo se, skákalo se – zkrátka se dělalo vše, co přísluší skvělému koncertu. Večer tím nabral ty správné finálové grády.

Po smršti zvané Sirkyskon na pódium naběhla nejpočetnější kapela, jakou pódium Céčka a soutěž iZUN Musich Challenge kdy zažila – kapela Setoplete. Zatímco pilně ladila své hlasy i nástroje, přišla na řadu exařská semifinálová vsuvka. V semifinále se jako vždy utkalo osm borců a borkyň – mezi nimi nechyběl všem známý šestinásobný vítěz soutěže Petr Marek a vítěz z minulého kola Ondřej Melichar. Petr se po svém soupeři sháněl okamžitě po příchodu a byl připraven si své prvenství vyexovat zpět. Do finále postoupili oba výše zmínění.

Po pauze, soutěži a doplnění pitného režimu diváků, přišla na řadu hodinka plná ska energie. Setoplete jsou výjimeční tím, že si máte možnost vychutnat kromě skvělého zvuku také dokonalé herecké výkony členů kapely. Při písni Farmář José tedy opět nechybělo pověstné „sombréééróóó“. Tímto na parket přilákali i zvědavé diváky, kteří se obyčejně v rytmech nevlní. Setoplete si své vystoupení užívali natolik, až to chvílemi vypadalo, že z pódia nikdy neodejdou. Nakonec jejich čas prodloužený o přídavky vypršel a nastala chvíle pro sčítání hlasů.

Před vyhlášením se ještě soutěžilo o lístky na Pražský Majáles 2015 a lístky na Na stojáka ČZU. Nejočekávanější soutěží byl však exařský duel mezi Petrem Markem a Ondřejem Melicharem. Finálové kolo je vždy něčím zvláštní. Tentokrát kluky čekaly beerbongy a litr piva. Souboj byl tak vyrovnaný, že musel přijít na řadu i starý dobrý rozstřel - vyexovat pivo co nejrychleji. Takřka o prsa v něm zvítězil Petr Marek, který získal nejen lístek na Majáles, ale zároveň zpět svou neporazitelnost v exování.

A bylo to tu. Pověstná chvíle, na kterou všichni přítomní čekali – vyhlášení vítězné kapely z duelu dvou S. Pečlivým součtem hlasů pak bylo rozhodnuto, že v poměru 80:63 zvítězila kapela Sirkyskon. A co vlastně získali? Možnost zahrát si na legendárním každoročním festivalu Miss AGRO 2015, jehož návštěvnost je tradičně okolo 10 000 nadšených diváků.

Největším snem jednoho z členů kapely Sirkyskon bylo zahrát si jednou na Miss Agro. Kdyby klukům před semifinálovým kolem někdo řekl, že to budou právě oni, kteří celou soutěž vyhrají, asi by tomu odmítali věřit. Ale stalo se. Gratulujeme.

Autoři: Aneta Kučerová, Radek Dobrý Foto: Vendula Kovářová, Adam Píša
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 04. 2019 0

Další ročník iZUN Music Challenge je za námi! Kdo z kapel vystoupí na Miss Agro 2019?

Číst více
11. 04. 2019 0

Jarní koncert přinesl krásné skladby v podání Jaroslava Svěceného a vyhlášení sportovců roku ČZU!

Číst více
08. 04. 2019 0

iZUN Music Challenge je tu!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙