Výtahy pro vyvolené

15. 11. 2015 8 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Pospíchám, dobíhám, koukám a vidím, že dveře od výtahu se zavírají. Snažím se být viditelný, ale osoba jedoucí ven nekouká a dveře se zavírají. Pak už můžu jen na ukazateli sledovat, v jakém patře se výtah nachází. To nedělám a raději se vrhám do úprku schod za schodem vstříc vyšším patrům. Nakonec je to rychlejší, ale s bundou a batohem na zádech v horním patře funím a lapám po dechu. „Výtahy pro všechny!“ myslím si a vše pro to podepíšu.

Výtahy jsou stejně dobrá věc, urychlí cestu. Tedy, jak kdy. Někdy dokáže být výtah starostí, a to tehdy, když má zrcadlo. Asi horší věc, než je zrcadlo, do krabice už dát nemůžete. „Bože, jak to vypadám!?“ … „rychle, než se otevřou dveře!“ ... „rychle, než někdo přistoupí!“ a další bombardace stresových myšlenek. Nedej bože, aby mě někdo viděl s tím přeleželým proudem vlasů, svinstvem na tváři podobajícím se známkám zbytků puberty, jinak barevných žmolků na oblečení a já nevím čeho všeho. Samozřejmě, pokud někdo přistoupí, hlavně se tvářit normálně. Dělat, jakoby nic. Co taky? Nic. Vypadám skvěle, jako vždy.

Když do výtahu pospíchám já, nestihnu ho a jezdce ani nenapadne pozastavit uzavření. Hlavně, aby on už jel. Za to já, když náhodou do výtahu dorazím jako první, čekám na ty, co se blíží. A pak jedem. Víc osob už se sem nevejde. V dalším patře, kde se dveře otevřou, vidíte, že ještě pár jo. Chci vystoupit, myslíte si. A myslíte si to ještě o patro výš se slzou v oku, kdy stejně vystoupí i ostatní a vy musíte jít o patro níž.

Právě proto se sem tam s tímto problémem nesetkáte. Někoho napadlo, že studentům vstup zakázán, že sportem ku zdraví, že šetříme za elektřinu a klaustrofobii nepřipustíme. Po schodech!

Lesárna je na klíček a Životko (MCEV I) má výtahy hned tři, z toho jeden pouze z přízemí do prvního patra, to je luxus! A tak ve chvílích nudy mačkáte čudlíky kol kterých svítí oranžová kolečka, nahoru a dolů jezdíte si patro za patrem a za patrem patro. Dokonce i výklopná židlička - důvod neodejít, jen ne přespat.

Agro je na tom hůř. O dost. Vlastně o čtyři patra, která musíte zdolat po svých, když chcete třeba na ranní chemii. Schody jsou dalším důvodem, proč se na hodinu těšíte. A proč nemilovat učitele, kteří mohou výtahem jezdit? Ranní funění z kolejí na výuku do 4. patra. Patnácti minutové běhy. Zavedl bych Pohár o (za) plíce. Termín události? Denně! Ba ne, fyzička se zlepší, to jo. Ne ale těm zraněným, třeba se sádrou. Život je krutý a škola nás má do života připravit. A tak se to učíme. Zdárně a často. Taky rádi.

Výtahem, nebo po schodech? 

Boj no. asi 2: Kolej BCD. Znáte vytíženější výtahy? Já ne. Zvlášť ten u vchodu. Tam snad musí ob týden měnit tlačítko kvůli ošoupanosti, jinak si nedovedu vysvětlit jeho stále dobře vypadající vzhled. A přece jezdí. Tolik lidí denně.

Top komentář
17 listopadu, 2015 - 22:32 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

No a teď si představte, že v některých starších domech ještě nemají výtahy vůbec a do toho čtvrtého (či ještě vyššího) patra to musí chodit i několikrát denně. Čekám, kdy si někdo postěžuje, že je škola příliš daleko od zastávky.

Ještě, že na Suchdol je cesta, jako žádná ze sta a vy můžete nohy připravit na dávku ranního adrenalinu posazením v rudé sedačce busu č. 107/147. Někdy, když máte štěstí... Jinak vaše cvičení započíná po výlezu z metra, kde sedíte. Někdy…

Rada, jak to všechno zvládnout? Před spaním 10 žabáků.

 
Autoři: Jan Maňas Foto: Veronika Kysilková, Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anon
Anon - 17 listopadu, 2015 - 14:41

Další rekt článek

| 36
Terka
Terka - 17 listopadu, 2015 - 19:15

Tak piš něco sám, šmoulo :-)

| 35
Anon
Anon - 18 listopadu, 2015 - 16:48

Píšu píšu

| 29
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 listopadu, 2015 - 15:12

S Agrem a zranenyma nesouhlasim. Kdo chce vyresi si to... Kdyz pritel na recepci se sadrou pozadal, tak mu umoznili jezdit i nahoru

| 50
Tom
Tom - 17 listopadu, 2015 - 15:36

Já mám opačnou zkušenost... Buď jsem musel pokaždé požádat, nebo jsem měl smůlu. Někdy mě to nebavilo se pořád dovolovat.

| 47
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 listopadu, 2015 - 15:45

On musel taky pozadat, ale vzdy byli ochotne a nemeli s tim problem

| 37
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 listopadu, 2015 - 20:33

Kdyby senátoři z agra chtěli, tak by třeba jeden výtah ze tří pro studenty vybojovali :D

| 33
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 listopadu, 2015 - 22:32

No a teď si představte, že v některých starších domech ještě nemají výtahy vůbec a do toho čtvrtého (či ještě vyššího) patra to musí chodit i několikrát denně. Čekám, kdy si někdo postěžuje, že je škola příliš daleko od zastávky.

| 55

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙