7 filmových tipů do začátku léta

15. 02. 2017 4 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Zkouškové chvíli za námi, prázdniny daleko před námi. Tedy ideální čas na několik potenciálních nářezů, které se do léta objeví v kinech.

John Wick 2

Vezmeme si to hezky popořadě, už tenhle měsíc vtrhne do kin podruhé John Wick, před dvěmi lety to byla sakra milé překvapení, nejen pro chlapy a kluky. Příběh bývalého zabijáka, který mstí smrt svého psa (ano, opravdu) dali dohromady dva bývalí kaskadéři s minimem peněz a po ukecání Keanu Reevese byl na světě hit. Tentokrát se John podívá do Říma, aby vyrovnal staré dluhy, a vše nasvědčuje tomu, že to bude šlapat i tentokrát.

  • V kinech od 23. 02. 2017.

Logan

Asi za posledních pár let neexistuje film, který by pro mladé lidi se smyslem pro humor byl jednoduše víc, než „kapitán“ Deadpool. Právě jemu můžeme poděkovat za přístup k novému Wolverinovi. Příběh inspirovaný kultovním komiksem Starej dobrej Logan (vřele doporučuji i pro nefanoušky komiksů) by měl být drsnou, špinavou, krvavou podívanou s eRkovým ratingem, takže pro nějaké sh*t nebo motherfuc*er se nepůjde daleko.

  • V kinech od 02. 03. 2017.

Kong: Ostrov lebek

Tuhle velkou opici zná snad každý, před pár lety to s ní zkoušel Peter Jackson, ovšem hit ve stylu Pána prstenů se nekonal a ani kritika se zrovna neshodla. Tentokrát se King Kong porve s několika monstry a ještě se mu do cesty připlete komando pod vedením Samuela L. Jacksona a Toma Hiddlestona. Oproti předloňské Godzille, která dopadla minimálně rozporuplně, vypadá Kong o level lépe, nemluvě o tom, že studio Warner Bros plánuje v blízké době tyhle dvě monstra  vměstnat do jednoho blockbusteru, sem s tím!

  • V kinech od 09. 03. 2017.

Masaryk

Nezapomeňme zalovit i v českém rybníčku, velmi ambiciózní projekt s Karlem Rodenem posbíral 14 nominací na České lvy, ještě před premiérou, přičemž z prvního traileru působí jako český Vlk z Wall Street. Nenechte se zmást, film vypráví o životě Jana Masaryka, syna Tomáše Garrigue Masaryka, jeho kontroverzní příběh je vyloženě filmařskou výzvou, která rozhodně nesvádí k dalšímu tuctovému životopisu. Dodnes je smrt tohoto významného československého diplomata a politika zahalena tajemstvím.

  • V kinech od 09. 03. 2017.

Dámská jízda

Nejenom pro genderové vyvážení se sluší zmínit další bláznivý počin Amy Schumer, pravděpodobně nejslavnější americké komičky. Tahle blonďatá baculka (její slova) nechodí pro ostré slovo daleko a je to vidět i při filmu na plátně. Vykolejená byla slušný trhák a Dámská jízda vypadá jako sympatický pokračovatel těchto nekompromisních dámských komedií.

  • V kinech od 11. 05. 2017.

Vetřelec: Covenant

Hororová sci-fi klasika nad klasiky. Nezastavitelný hnus z vesmíru je s námi už přes třicet let, kdo by to byl řekl, ale na kvalitách to původnímu filmu vůbec neubírá. Ridley Scott si prostě řekl, že trumfne dvojku Vetřelce Jamese Camerona, před pár lety mu to ovšem s Prometheem nevyšlo, nikomu film pořádně nedával smysl a upoutal až v poslední části. Tentokrát jde rovnou k pramenu a dle traileru se opravdu máme na co těšit.

  • V kinech od 18. 05. 2017.

Pobřežní hlídka

Největších oddechovka na konec, při pohledu na remake staré dobré Pobřežní hlídky se většině lidí vykouzlí úsměv, o to větší, když se dozví, že má jít o komediální poctu. Dwayne „The Rock“ Johnson, Zac Efron a David Hasselhoff! předvedou svoje bicáky, tricáky i  všechny ostatní cáky v letní bláznivé podívaná, která prozatím připomíná takové 21 Jump Street s pořádně vyrýsovaným obsazením.

  • V kinech od 15. 06. 2017.

Top komentář
20 února, 2017 - 23:42 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Těším se na Logana!

Autoři: Roman Kotvald Foto: biooko.net,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

07. 04. 2020 0

Můj karanténní deníček

Číst více
27. 02. 2020 0

Milý YouTube, stůj při nás!

Číst více
31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 20 února, 2017 - 14:26

Vypadá to, že jste si vzali kritiku k srdci! Filmy (nebo seriály) jsou podle mě mezi studenty oblíbený téma :) Jen tak dál!

| 8
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 20 února, 2017 - 23:42

Těším se na Logana!

| 13
RKo
RKo - 21 února, 2017 - 07:26

Děkujeme za chválu. Jinak první zahraniční reakce na Logana jsou sakra pozitivní! z 37 recenzí je 36 pozitivních :)

| 9
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 února, 2017 - 17:24

Tak snad to bude parádní završení trilogie a pořádná rozlučka s Jackmanem! :)

| 6

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙