Moje práce v USA jako... Dishwasher

17. 02. 2017 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Na tuto pozici jsem se hlásil díky předešlé několikaměsíční brigádě v restauraci, kde jednou z mých úloh bylo právě mytí nádobí...

iZUN: Co bylo tvou hlavní pracovní náplní?

Tak samozřejmě, aby nádobí bylo opravdu čisté a vše se dalo rychle znovu použít, jelikož ve dnech, kdy byla v hotelu např. svatba, byl některého nádobí nedostatek. 

Jaká pozitiva ti zkušenost s programem Work and Travel v USA dala?

Hlavně jsem si dokázal, že na to mám, jelikož jsem předem nikoho neznal a několik let jsem nebyl v zahraničí, natož takhle daleko. Byly chvíle, kdy jsem se bez pomoci starších a zkušenějších kolegů neobešel, ale právě díky tomu bych si to odvážil absolvovat celé znovu. Během posledního měsíce work and travel programu jsem si našel ještě jednu práci a to ve Wellness a Spa hotelu. To mi přineslo hlavně procvičení angličtiny, jelikož během umývání nádobí na to čas a prostor nebyl. S talířem si sice povídat můžete, ale asi vám neodpoví. V neposlední řadě jsem si splnil sen podívat se do Ameriky. Sice jsem kvůli školním povinnostem nemohl cestovat, ale i ty 4 dny v New Yorku byly krásné. Díky tomu, že jsem necestoval, jsem ušetřil velkou část peněz vydělaných přes léto a doma si mohl ve výsledku pořídit vysněné auto! 

iZUN:

iZUN: Co ses během pobytu v Americe naučil?

Za prvé jsem musel být připraven spoléhat se sám na sebe, jelikož jsem sám v zahraničí nikdy nebyl, naposledy jako malý kluk. Dále jsem musel překonat jazykovou bariéru, což mi dělalo občas velký problém. Americká angličtina je v dosti případech jiná, nebo aspoň mi to tak připadalo, a často mě to natolik rozhodilo, že jsem ze sebe nebyl schopen vymáčknout jedinou smysluplnou větu. Naštěstí jsem měl vedle sebe zkušeného kolegu, který už jednou s programem vycestoval, takže mi kdykoli pomohl nebo poradil. 

iZUN: Kolik hodin denně a týdně jsi pracoval?

Denně jsem pracoval 8 hodin, 6 dní v týdnu, což odpovídá 48 hodinám týdně. Během posledního měsíce, kdy jsem pracoval na dvou pozicích, jsem pracoval klidně i 16 hodin denně. Má hodinová mzda čítala 9,5 $. 

iZUN: Komu bys práci dishwashera doporučil a máš nějaký tip pro budoucí J1?

Určitě pro někoho, kdo rád cestuje, kdo má rád Ameriku a hlavně se nebojí práce. V době oběda, večeře nebo během svatby je důležité zatnout zuby a mít pevné nervy, protože byly momenty, kdy číšníci neměli volný prostor pro odkládání špinavého nádobí a byl všude kolem dost velký zmatek. To k práci v kuchyni patří a po pár týdnech praxe si člověk zvykne. 

Toužíte vyjet na léto do zahraničí? Společnost Smaller Earth zajišťuje pro mladé lidi pracovní pobyty v USA a je oblíbená pro svoji „student-friendly“ filozofii díky nízkým vstupním nákladům. Zaplaťte více než polovinu poplatků až z peněz vydělaných během léta a ušetřete si dlouhé měsíce šetření a odříkání. Veškeré informace jsme pro vás připravili na našem webu včetně tipů na cesty a zkušenosti minulých účastníků programu. Vyberte si z programů Camp Leaders či Resort Leaders, které pro vás zajišťuje tým cestovatelů a splňte si své sny.

Autoři: Filip Vašíček, www.smallerearth.com,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 05. 2017 0

Cestovatel a snílek. Jde obojí dohromady?

Číst více
09. 01. 2017 0

Moje práce v USA jako...Cook

Číst více
19. 12. 2016 0

Jaká je práce snů v programu work and travel?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙