Pražský majáles letos přiletí na koštěti. Získá zemědělka konečně korunku králů?

28. 04. 2013 3 {{ articleTotalLikes }} Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Oslava studentského života, oslavy příchodu jara a oslavy všeho, co se dá v současné době oslavit. Už 30. dubna exploduje ve Stromovce každoroční hudebně-studentská bomba, jež vás zasáhne střepinami všech hudebních stylů a pódiových talentů, dobrou zábavou, mladou atmosférou, a hlavně nejlepšími českými kapelami. Pojďme se podívat, co nás letos čeká.

Je třeba poznamenat, že, podobně jako v minulých letech, již od začátku března probíhal lítý souboj o titul Král majálesu 2013 na největších pražských univerzitách. U nás vyhrál a do meziuniverzitního boje jsme poslali Šimona Vlásenka s královským jménem PSYczech I. Krále ostatních univerzit nemá cenu ani jmenovat, jelikož letos vyhrajeme my. Nicméně najdete je na oficiálních stránkách Majálesu.

Náš PSYczech I. s ostatními králi soupeří ve všech možných i nemožných disciplínách. V královské debatě, ničil soupeře v bazénku v blátě, přepíjel je na akcích, předjížděl na cyklojízdě a trumfoval i ve facebookovém hlasování, ve kterém vede do teď. Pokud jste nehlasovali, učiňte tak zde. Vaše výsost se vám královsky odmění (pokud vyhraje).

Internetové hlasování

Král

Král ČZU PSYczech I.

Královna

Naše majálesová královna Lenka Stančeková prodělala před dvěma týdny operaci slepého střeva a stále není jasné, zda bude mít dost sil, aby v majálesový den nastoupila. Každopádně přejeme brzké uzdravení.

Lenka Stančeková Královna ČZU

Hlasujte pro naši krásku ZDE.

A co se bude v úterý dít? Vše začne průvodem

30. dubna vše odstartuje v 11:30 na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova (u Májky, kousek od Václavského náměstí). Průvod vychází ve 12:00 a jde až ke Stromovce. Průvod jde přes ul. Vodičkovu, Jungmannovo náměstí, 28. října, Na Příkopě, Náměstí Republiky, Revoluční, Štefánikův most, nábřeží Kapitána Jaroše, Dukelských hrdinů, dále okolo Pražského výstaviště a Stromovkou až k prostoru Majáles open airu.

Na Náměstí republiky králové nastoupí do svých královských vozů a celý majálesový průvod vyrazí směr Stromovka. V jeho čele stane loňský král Majálesu, kterého budou následovat kandidáti na krále letošního, ti slavnostně za povzbuzování davu nastoupí do svých alegorických vozů. My tradičně pojedeme na valníku za krásným zeleným traktorem John Deer. Celý průvod pak dorazí do pražské Stromovky, kde nastane ona očekávaná akce.

Královský vůz

Propagační klip

Top komentář
29 dubna, 2013 - 07:53 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Nevíte jestli se dá hlasovat i mimo fb? Chtěla jsem připojit svůj hlas, ale mám dojem, že lidi bez fb jsou mírně diskriminováni :)

Letos to bude ještě větší než minule. Za turnikety a nabušenými chlpápky, co vám odeberou kus vstupenky, se otevře areál se sedmi pódii. Hlavními, hlavnějšími, talentovými, mezinárodními i studentskými. Celý program naleznete ZDE.

My vám z něj ale ještě vyzobeme to zajímavé. Hlavními tahouny jsou bezesporu kapely jako Kryštof, Mig 21, Tomáš Klus, Sto zvířat, Chinaski. Můžete se však těšit i na hudební talenty, kteří se do majálesového rynku probojovali z hudebních soutěží. Jako kapela Ticho de pré cupé band (vítěz letošního iZUN Music Challenge), dále skvělí CAKTUS SHOWBAND a kapela 2×.

Kdy a kde krále a královnu uvidíte

  • 16:10 Promenáda v plavkách finalistek Miss Agro 2013 — Sherwood stage A
  • 16:50 Vystoupení králů a Miss majáles — iDNES Stage C
  • 17:40 Miss majáles promenáda v plavkách — Sherwood stage A
  • 18:20 První část volných disciplín králů — iDNES Stage C
  • 19:20 Druhá část volných disciplín králů — Sherwood Stage A
  • 19:50 Vyhlášení Miss majáles — iDnes Stage C
  • 21:30 Korunovace Krále majálesu — Sherwood stage A

V areálu pak na vás čeká tuna dalších věcí. Krom piva, klobás, langošů, nudlí a bůhvíčeho ještě můžete mrknout na Studentský jarmark (zóny 5 největších pražských univerzit a další studentské spolky, ČZU nevyjímaje). Můžete si zaveslovat na Univerzitních osmiveslicích, namalovat si sprejem svou vlastní velkou papírovou krabičku Tic Tac pomocí sprejů a fix.

Pro milovníky extrémních sportů tu je opět stánek pro majálesové svatby. V tomto stánku vás velmi rádi oddají a v nedalekých Fajn rádio stanech pak můžete prožít svou svatební chvilku (ale rychle, abyste neprošvihli nějaké oblíbené kapely).

Pokud ještě stále nemáte vstupenky, můžete je zakoupit ještě zítra v kavárně SIC Café nebo v ČZU krámku v menze za 499 Kč. Na samotném majálesu se oficiálně prodávat nebudou. Můžete však vsadit na překupníky, dealery nebo ty, kterým se nedostavil kamarád, že vám je na místě prodají. 

My už můžeme jen doufat, že se díky skvělé letošní kampani, kvalitnímu králi a úžasnému týmu, který jej v průběhu jeho cesty na vrchol doprovázel, dostaneme konečně na studentský trůn a kandidát z ČZU se stane Králem majálesu 2013. Darujte mu tedy prosím svůj hlas a rovněž svou vstupenku během majálesu.

Mrkni taky na tohle

17. 02. 2018 0 0

Hlasování pro Královnu Majálesu za ČZU začalo!

Číst více
16. 02. 2018 0 0

Hlasování pro Krále Majálesu za ČZU začalo!

Číst více
14. 05. 2017 0 0

Vyzpovídali jsme krále Majálesu a Miss za ČZU

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Red Bull CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP