TOP 10 důvodů, proč se podívat do Ameriky

17. 10. 2016 2 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Plánuješ cestu do zahraničí a nevíš kam dřív? Přečtěte si několik důvodů, proč zvolit zrovna Ameriku!

1. Pro každého něco!

Amerika má, jako každá země, svoji jedinečnou podobu. Každý z nás jí propadl v nějakém směru. Pokud jsi nadšený filmový fanoušek, dobře víš, že USA produkuje majoritu celosvětově úspěšných filmů. A herců. A režisérů. A skladatelů soundtracků. Povinností srdcaře je navštívit místa, na kterých se odehrávaly jeho nejoblíbenější filmy. Nebo zajít do zábavního parku Universal Studios v LA a nechat se přenést přímo do kulis na neskutečnou jízdu nejslavnějšími trháky. Na milovníky pohádek a muzikálových písniček čeká Disney World. Na předměstích amerických velkoměst vzniklo mnoho nyní známých kapel, které během léta koncertují po celých státech. Buď u toho! Kamarád z Polska se s naší americkou kolegyní rozhodli ihned využít znovu obnovení skupiny Blink 182 a jeli na jejich koncert – nezapomenutelný zážitek pro skalního fandu! A co teprve, když český aspirující bodybuilder po měsíci navštěvováni vyhlášené posilovny, potkal svého hrdinu Arnolda Schwarzeneggra. Den před odletem! Tomu se říká American Dream!

Smallerearth

2. Rozmanitá krajina k objevení

Spojené státy ti nenabízí jen pop kulturní hity a nespoutanou zábavu. Je to obrovská krajina nejrůznějšího charakteru plná chráněných národních parků a oblastí, které stojí za to procestovat. Podívat se můžeš do vysokých skalnatých hor, či zelených hor „země medvědů“. Navštiv westernové prérie či červená skaliska plná fantastických kamenných útvarů. Milovníkům moře se nabízejí dvě pobřeží oceánů ke slunění, koupání a vyzkoušení vodních sportů. Nevynechej žádné místo, jehož fotky ti vždycky zůstaly v paměti a objev své nové oblíbené lokality.

3. Work and Travel se vyplatí

Vyjet si na dovolenou do Spojených států je finančně náročné a pro mnoho mladých lidí nedostupné. Můžeš si celý rok šetřit a poté jet na dovolenou na tři týdny. A nebo využij kulturně-výměnný pracovní program Work and Travel, díky němuž strávíš na území Ameriky celé léto a ještě si vyděláš na měsíc cestování. WaT má mnoho výhod! Budeš mít možnost pracovat například na dětském táboře či v prominentním hotelu uprostřed snové přírody. Tvými kolegy budou místní Američané a studenti z celého světa a získáš tak nové přátele a kontakty. Ve volném čase zažiješ pravý život ve Spojených státech – výlety, nákupy, bowling, hambáče, steaky, přírodu i velkoměsta. To vše tam na tebe čeká – pro více informací o programech se podívej na stránky:

Práce v hotelovém resortu v USA -http://www.resortleaders.com/cz/jedes-poprve

nebo

Léto v americkém kempu s mezinárodní partou -http://www.campleaders.com/cz/

4. Americká easy-going povaha

Amerika je místem pro lidi, kteří se rádi na ostatní usmívají, zdraví je a zapředávají tzv. small talks. A protože budeš mladý student uprostřed oblastí, které třeba nejsou tak kosmopolitní jako např. NYC, lidé se budou zajímat. Odkud jsi, jaké to tam je a jak se ti líbí v USA. Většina Američanů má evropské kořeny a rádi se s tebou podělí o to, že jejich prababička byla Českoslovenka či Polka. Dalším místem, kde je mezilidský kontakt odlišný než u nás, jsou obchody a restaurace. V Americe se servírka představí jménem a bude „happy to help you“. Prodavačka za kasou ti naskládá nákup do tašek, rozliší typy potravin a popřeje ti hezký den. Nestyď se a vyzkoušej stejný styl otevřenosti – právě ta mi vždy zajistila ty nejlepší zážitky, jako je jízda karavanem, Jeepem či na Harleyi.

5. Staň se světoběžníkem

Jedním z cílů programů Work and Travel je kulturní výměna a setkání se s lidmi ze Spojených států i ostatními studenty z celého světa. Otestuj svoje představy o ostatních národech a nauč se něco nového přímo od nich. Díky přátelství s lidmi z různých zemí jsem poznala srandičky i zajímavé hlubší věci o tom, jak to jinde funguje. Nevěděla jsem, že v některých zemích je zakázán Facebook, Youtube a Google. Měla jsem možnost se bavit během léta přímo s Brity o Brexitu a jejich názoru na celou věc. Během cestování jsme s kamarádkou zaparkovaly auto plné věcí v nejvíc ghetto parku města Baltimore. Způsobily jsme naší sladkou nevědomostí a naivitou infarkt policistům, kteří si mysleli, že jsme se zbláznily. Za zmínku stojí i ověření faktu, že město Washington DC, je jinde než stát Washington aneb Když hledáš park, kde si chvilku odpočinout a najednou tam stojí Bílý dům!

Smallerearth

6. Vydělej si v Americe na své sny

Už se ti možná v hlavě rýsuje představa, jaká práce by ti přes léto vyhovovala a kam by ses chtěl za odměnu podívat. Během léta si vyděláš na zaplacení všech poplatků a navíc si našetříš i na luxusní roadtrip po všech dominantách USA. Za každou odpracovanou hodinu si můžeš vydělat až dvojnásobek peněz než v České republice. K tomu připočítej všechny zkušenosti a zážitky ze života v zahraničí – ty jsou k nezaplacení. Tip na cesty: nech si v kufru z domu volné místo, přivezeš si určitě nové oblečení, boty, kosmetiku či nějakou tu elektroniku. A taky spoustu super dárečků pro kamarády a rodinu.

7. Posuň svou angličtinu na další level

Tři měsíce práce a zábavy v anglicky mluvící zemi a každodenní kontakt s cizinci se nezbytně odrazí na tvých jazykových dovednostech. Nasávej na místě atmosféru a komunikuj s ostatními co nejvíce to jde. Zaměstnavatelé jsou na práci s mezinárodními studenty zvyklí a budou se ti snažit pomoci zapojit se do pracovních i volnočasových aktivit a překonat případné počáteční zábrany. Čím déle budeš své nové kamarády znát, tím lépe si budete rozumět a v polovině léta si už ani neuvědomíš, že pořád mluvíte jen v angličtině. Kup si zajímavou knížku o okolí a hodně slovíček a frází se ti propojí. Až přijedeš domů, budeš koukat jak jsi se posunul. Možná už nebudeš na film potřebovat titulky a ve škole na první hodině angličtiny budeš válet při prezentaci „Co jsem dělal během léta“.

8. Nauč se novým věcem

Získej praxi ve vybraném oboru a rozšiř si tak svůj repertoár dovedností. V Americe se během léta můžeš naučit jak zajistit chod jídelny pro stovky dětí na táboře i nahlídnout do sestavování programových aktivit. V profesionální kuchyni luxusní restaurace se staneš součástí týmu připravující místní speciality jako jsou například humři v přímořských oblastech. Během housekeepingu se podíváš do nejdražších pokojů hotelových resortů a za pečlivě připravený pokoj někdy najdeš na nočním stolku extra finanční odměnu. Můžeš obsluhovat hosty v jídelních halách a třeba se ti poštěstí jako naší kolegyni a snídani budeš servírovat Justinu Timberlakovi. True story!

9. Vyšperkuj svůj životopis

Absolventů vysokých škol jsou tisíce a je potřeba se odlišit. Jednou z velmi praktických a příjemných možností je vycestovat do zahraničí a ukázat tak svými činy své vlastnosti a dovednosti. Cestování do zahraničí o tobě vypovídá, že seš samostatný, umíš organizovat svůj čas a vyřídit si oficiální dokumenty, nezalekneš se nových výzev a rád se učíš novým věcem. Navíc ukážeš, že tvá angličtina je ověřená v zahraničí a umíš se domluvit s nejrůznějšími cizinci či věkovými skupinami. Častou otázkou na přijímacím pohovoru bývá – „Kterou z vašich pracovních zkušeností byste označila za nejzajímavější?“. Po létě v USA nemusíš váhat! V budoucnosti můžeš amerického zaměstnavatele také kdykoli požádat o referenci a ta se vyjímá. 

10. Ať žijí sociální sítě s novými kamarády

Během pobytu na Work and Travel potkáš desítky nových lidí. Stanou se tvými kolegy, kamarády, sousedy či náhodnými známostmi, se kterými si vyměníte kontakty. Američané z jiných měst jsou rádi, když se jim ozveš pokud navštívíš jejich domovinu. Získala jsem kontakty na přátelské lidi z Floridy, Colorada, Bostonu, Salemu, New Yorku či starší páry v karavanech křižující USA a těším se z představy, že je v budoucnosti navštívím. Na oplátku mají ode mne pozvánku do Evropy a místo k přespání v Brně. Studenti, kteří se během léta blízce spřátelí, se často navzájem navštíví a není nic lepšího než mít místního jako průvodce. Díky seznámení se s lidmi z jiných kontinentů se ti otevírá cesta k procestováni Jižní Ameriky či trip po Asii. V době internetu není nic jednoduššího než být na sociálních sítích v kontaktu, vyměňovat si fotky a mít povědomí o svých dalekých přátelích.

Top komentář
18 října, 2016 - 19:55 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

byl jsem loňský léto s camp leaders a jednoduše super, fakt nejlepší léto v životě bez přehánění...kdyby někdo měl nějaký dotazy nebojte se ozvat e.p.a.s@seznam.cz :-)

Autoři: Andrea Mocmanová, Foto: Smallerearth,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

12. 11. 2017 1

Výhody zápisu do magisterského studijního programu

Číst více
22. 05. 2017 0

Cestovatel a snílek. Jde obojí dohromady?

Číst více
19. 04. 2017 0

Cestuj kolem světa levně a stylově

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 18 října, 2016 - 19:55

byl jsem loňský léto s camp leaders a jednoduše super, fakt nejlepší léto v životě bez přehánění...kdyby někdo měl nějaký dotazy nebojte se ozvat e.p.a.s@seznam.cz :-)

| 16
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 30 září, 2017 - 11:44

Jo do USA se chci moc podívat, akorát to vízum mě trošku děsí: http://www.zaparkujteuletiste.cz/dulezite-dokumenty-ktere-jsou-potreba-k-ceste-usa máte s tím někdo zkušenosti??

| 2

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙