Majálesový kolos se rozjíždí. Co nás letos čeká?

19. 02. 2014 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Před tři čtvrtě rokem slavila ČZU jeden ze svých fenomenálních úspěchů. Králem pražského Majálesu se stal PSYczech I., na což dodnes všichni s nostalgií vzpomínáme. Čas se ale nachýlil a už 30. 4. nás čeká 10. ročník tohoto studentského festivalu. Co všechno je před námi a na co se připravit?

Novinky

Jednou ze zásadních novinek letošního festivalu, nejen v Praze, ale i Brně a Hradci Králové, budou čipové náramky. Zapomeňte tedy na obyčejné papírové vstupenky, které znáte z předchozích ročníků. Majáles na tento systém přechází jako první festival v České republice. Náramek kromě vstupenky bude také sloužit jako bezhotovostní „peněženka“ v prostorách festivalu. Nabití náramku je možné již před festivalem přes web (platební kartou, PayPal nebo převodem na účet) nebo na samotné akci platební kartou nebo hotově.

Technologie náramků je založena na RFID čipech. Čip v náramku je pasivní a magnetická brána umí čip identifikovat. Databáze pak odpoví, zda má daný návštěvník povolený vstup, či jaký kredit má pro platby. Dodavatelem systému je společnost Intellitix.

Podle pořadatelů festivalu, organizace StudentZone, bude díky čipovým náramkům výrazně zrychlena obslužnost na festivalu jak při vstupu, kdy již nebude probíhat výměna vstupenky za ID pásek, tak při nákupu čehokoliv na festivalu. Více informací o náramcích se můžete dočíst na webu pražského Majálesu.

Kapely

Celkem na Majálesu v Praze vystoupí přibližně 36 předních českých a slovenských a také na dvě desítky studentských kapel. Organizátoři festivalu jména kapel odtajňují ve třech vlnách. Zatím známe dvě třetiny programu.

1. třetina kapel:

  • Sto Zvířat, Fast Food Orchestra, Polemic, The Chancers, Pub Animals, Zrní, Rybičky 48, Hentai Corporation, Zoči Voči, Johny Machette, Voxel ,Adam Mišík

2. třetina kapel:

  • Skyline, Xindl X, Midi Lidi, Majk Spirit, Prago Union, PSH, Mydy Rabycad, Maddame Pepper (UK), Pipes and Pints, Čoko Voko, Lake Malawi, The Feud (UK)

Majáles ČZU

ČZU již pilně pracuje na své kampani tak usilovně, abychom potvrdili loňskou nadvládu a obhájili loňské vítězství, které získal král PSYczech I. (čti psíček).

Již v úterý 25. 2. předá úřadující král ČZU svou korunu na Královské párty ČZU. Nový král následně absolvuje se svojí královnou a družinou hlavní (stavba májky, královská debata, majálesový průvod,...) a doprovodný program.

Pokud se jím chcete stát právě vy, není nic jednoduššího než odeslat přihlášku na email marek.vyoral1@gmail.com.

Přihláška musí obsahovat:

  • Jméno a Příjmení
  • Fakultu
  • Obor
  • Ročník
  • 5 věcí co byste chtěli v kampusu změnit
  • Fotku
  • E-mail a telefon

Před námi je toho opravdu hodně, tak se nezbývá než těšit, co všechno nám následující měsíce přinesou.

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více
25. 02. 2019 5

Vyjádření k Pražskému Majálesu 2019

Číst více
17. 02. 2018 0

Hlasování pro Královnu Majálesu za ČZU začalo!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙