S iZUNem po sámoškách aneb kde se nejlevněji napiju?

06. 12. 2021 0 6 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Být studentem je někdy obtížné. Aby nedošlo k přehlcení systému, musí takový student čas od času ponechat studium studiem a takříkajíc „vypustit páru”. A jak každý asi víme, systém se nejlépe pročistí alkoholem. Ten ovšem není zadarmo, proto se leckdy stává, že má onen student do kapsy hlouběji, než by mu bylo milo. A před Vánoci to platí dvojnásob!

Nezoufejte však. Ještě je tu strýček iZUN, který pro Vás udělal malý průzkum trhu a přináší vám přehled toho, kde v okolí Suchdola dotankujete nejvýhodněji, abyste si mohli i teď před Vánoci povyrazit z kopýtka a zbylo vám ještě na ponožky pro rodinu.

Samozřejmě obsáhnout veškeré alkoholické nápoje po všech sámoškách na Suchdole je pro nás jakožto pilné studenty a špatně placené zaměstnance korporátních firem naprosto nemyslitelné. Přinášíme vám proto jakýs takýs průřez tím nejdůležitějším, co Suchdolské samoobsluhy nabízejí: cidery, pivo v plechu (neb kdo by se tahal s tolika lahváči?), pivo v petu (protože v objemu je síla), víno a svatý grál všech zemědělců, zelená!

HAMA MARKET

→ ta sámoška na Kamýcké

Otevírací doba:
PO-PÁ: 7:30 – 21:00
SO-NE: 8:0 – 21:00

Začněme, jak už to tak bývá zvykem, hezky od začátku a to na Kamýcké. Vzhledem k velikosti celého obchodu a množství alkoholických nápojů v něm se dá usuzovat, že velká část tržby pochází právě z prodeje tohoto artiklu. To, že je obchůdek jako první na ráně hned u zastávky, se ovšem odráží i na jeho cenách. Co si budeme, dražší je už jen EF MIX, ale o tom až za chvíli. Ze ciderů zde seženete pouze Strongbow a to za nekřesťanských 35,-. U piva je výběr podstatně lepší, což se ovšem nedá říct o cenách. Koupíte zde snad všechny nejpopulárnější značky (Kozel, Plzeň, Staráč, Gambáč, Budvar, Svijany, Braník..) v cenové relaci od 25 do 38 Kč. Pokud neholdujete českým značkám, mají i Heinekena (za 35,-). Vín mají celou zeď, ovšem nejlevnější (nepočítám-li krabicák, a ten se nepočítá nikdy) je za 94,- a o jeho kvalitě by se dalo spekulovat. No, a největší bomba na konec! Půl litru zelený za 160 Kč. Je prostě vidět, že HAMA MARKET ležící na strategickém místě mezi zastávkou a kolejemi (a ještě k tomu s otevíračkou do 9) má ty ceny dost nahajpovaný.

PS: Pivo v petu mají taky. Braníka. Paní redaktorka ovšem zapomněla cenu (40–50 Kč), snad jí to čtenář promine.

ESO MINIMARKET

→ ta sámoška na Zemědělský

Otevírací doba:
PO-SO: 6:30 – 20:00
NE: 7:30 – 20:00

Jak už název sám napovídá, ani tento obchod neoplývá velkou rozlohou nebo nabídkou. Ze ciderů zde naleznete klasicky Strongbow (23,90,-), Frisco (25,90,-), a Kingswood, trojku v plechu taktéž za 25,90 Kč. Co se piva týče, mají opět ty nejznámější značky v cenové relaci: 17,90 (Braník) až 35 (Plzeň). V petlahvích tu koupíte Braník a Krušovice, oboje bylo v době návštěvy na akci za 29,90, tak když si pospíšíte, možná to ještě taky stihnete (protože litr a půl Braníku v petu za 30, to chceš!). Nejlevnější víno zde seženete od 59,90,- za litr, což není vůbec špatné, otázkou ovšem zůstává, zda-li to půjde pít. Největším šokem byla každopádně úplná absence zelené! A celkově tvrdého alkoholu zde mají pramálo. I když už jsou tady ceny o něco snesitelnější, stále je vidět ta studentská přirážka.

POTRAVINY EDEN

→ ta sámoška na Suchdolském náměstí

Otevírací doba:
PO-PÁ: 7:00 – 20:30
SO-NE: 7:00 – 19:00

Sem je to sice dál, ale zato mají lepší ceny. Cidery tu nakoupíte v rozmezí od 23 do 26 korunek (mají i Viper, bacha na ně!). Braníka v plechu tu seženete za pouhých 15 Kč, nejdražší z piv je samozřejmě opět Plzeň za 31,90 Kč.  V petkách mají nejen Braník, ale i Březňák (39,-) a Zlatopramen (44,-)! Nejlevnější lahev vína nabízejí také za 59,90 litr (zde prosím osobně odzkoušeno, vypít se to dalo bez problémů a blbě mi nebylo), ale pokud byste se chtěli rozšoupnout, můžete zvolit i víno vyšší kvality (čti: dražší). Výběr tvrdšího alkoholu je také veliký. A zelená, ta je za krásných 139,90,-. Suma sumárum, vystoupit o jednu zastávku dál se prostě vyplatí!

ESO POTRAVINY

→ ta sámoška na Výhledském náměstí

Otevírací doba:
PO-PÁ: 7:00 – 19:00
SO: 7:00 – 13:00
NE: zavřeno

Osobní favorit. Ano, je to sice z ruky a otevírací doba je spíš pro důchodce, ne pro studenty, ale pokud je váš alkoholový dýchánek plánovaný, určitě se vyplatí si tam tou sto čtyřicet sedmičkou zajet. Strongbow a Lišácké jablko (bacha, to jinde vůbec nenajdete!) mají za skvělých 19,90 a třeba Frisco za 23,90. U piv nabízejí největší výběr ze všech sámošek v okolí, a tak zde seženete krom klasických značek (15,90 – 31,90 Kč) například i Platan (13,90,-), Pardubický pivovar (16,90,-), Pardál, Žatec, Lobkowicz a tak dále, a tak dále. Ani u vín nezůstávají pozadu. Litr zde mají za 64,90 Kč, případně i domácí české 84,90/litr (tato vína také poctivě odzkoušena a za mě dobrý). O výběru z těch dražších kategorií ani nemluvě.  Zelenou měli v době návštěvy dokonce na akci za 119,90,- (no nekup to!) a pyšní se i takovými skvosty jako je Koskenkorva (kdo neochutnal, nepochopí!).

EF MIX

→ ta sámoška na EFGéčku

Otevírací doba:
PO-ČT: 14:00 – 1:00
PÁ-SO: zavřeno
NE: 18:00 – 1:00

Tento podnik je naprostý opak toho předešlého. Otevřeno mají sice až dlouho do noci, ale z těch cen se vám protočí panenky a peněženka chytne záchvat úzkosti. Jen pro představu: Strongbow za 39,-, Plzeň za 43,-, Braník v petu za libových 60 Kč. Víno nevalné chuti pod 145,- nejde a zelenou? Zelenou mají za 220! Jó, holt jediná sámoška v kampusu otevřená do 1 do rána si to může dovolit. Ale ať hodí kamenem, kdo tam ještě ani jednou v půl jedný ráno nezhřešil!


Z našeho průzkumu trhu tedy vyplývá jediné. Čím dál od kampusu půjdete, tím levněji nakoupíte. Ale musíte to stihnout včas, neb čím dál obchod je, tím dříve zavírá. To je taková hezká nepřímá úměra na závěr. 

Autoři: Kristýna Stehlíková Foto: Natálie Javůrková
Pohledem autora

Tento článek neobsahuje placenou spolupráci s žádným z navštívených obchodů, ani s žádnou ze zmíněných značek alkoholu. Je nám to líto, ale je to tak.

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 04. 2024 0

O slávě a budoucnosti Brandejsova statku

Číst více
22. 02. 2024 0

Casting Miss Agro 2024 je tady!

Číst více
19. 12. 2023 0

Jak na vánoční dary, aneb ČZU to jistí!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙