S noblesou jsme slavili prvních 10 let iZUNu. A přišel i kouzelník.

15. 02. 2018 0 6 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Únorového večera 12. 2. 2018 se v areálu ČZU konala velkolepá událost nazvaná Zahajovací Galavečer na počest 10leté existence našich Zemědělských Univerzitních Novin.

Večer probíhal v příjemné atmosféře za doprovodu milých hostů a samozřejmě Vás, skvělých diváků a posluchačů. Náplň večera byla od stand-up comedy známého Petra Vydry, přes kouzla a triky iluzionisty Max Magica, až po skvělé hudební vystoupení Honzy Nedvěda a nadějného DJ Saxofrancise.


Sérii rozhovorů s námi zahájil pověstný komik Petr Vydra, který zároveň i jako první z programu ve 20:00 vystoupil a náležitě pobavil přítomné publikum. 

Velmi navštěvovaným místem byl i iZUN fotokoutek, kde se díky práci zkušených fotografů bylo možné zvěčnit a fotografie bylo následně možno nalézt na iZUN FB stránkách.

iZUN: Jak Vás napadlo začít vystupovat jako stand-up komik?

Petr Vydra: Líbila se mi kabaretní divadla a divadla malých forem, která tady byla. Sice je to trošku jiný žánr, ale je to zde tradice a odrůda, které se dnes ve světě říká stand-up. Je to slovesné umění, které někdo vypráví, a to se mi líbilo.

iZUN: Kde čerpáte inspiraci?

Petr Vydra: Ve všem. Ve vztazích, z novin a snažím se trošku pozorovat život.

iZUN: Trvá dlouho připravit si jednu scénku na vystoupení?

Petr Vydra: Je to časosběr, kdy člověk má určitě nápady, které se třeba nehodí k něčemu jinému a mohou to být právě zárodky pro budoucí stand-up. Někdy to vzniká klidně i půl roku, kdy se to vše dá dohromady a člověk to jde pak vyzkoušet. Takto samozřejmě může vznikat několik stand-up vystoupení najednou.

iZUN: Stalo se Vám už někdy, že jste publikum nerozesmál?

Petr Vydra: Ano, stalo. Možná, že to hned zažijete, a budete o tom moci napsat.

iZUN: Existuje v stand-up comedy někdo, kdo je pro Vás vzorem?

Petr Vydra: Já jsem ke stand-up comedy přičuchnul v době, kdy si myslím, že už se člověk uzavře k tomu přijímat vzory úplně bez výhrad a s pubertálním nadšením. Například je to můj kolega Dominik Heřman Lev, u kterého se mi líbí, co dělá, a spousta dalších.

iZUN: Ve svých vystoupeních často zmiňujete svoji manželku, ne vždy pozitivním způsobem. Co na to říká? Naštvala se na Vás kvůli tomu někdy?

Petr Vydra: Ona to chápe. Říká, že mám stand-up, kde ji ztrapňuji a ty ostatní. Koukají na to i lidé, kteří ji znají a smějí se tomu a někteří říkají, že to mají doma taky. To první hledisko je takové, dalo by se říct, profesní, a to druhé je objektivizující, že to vypráví o těch zkušenostech, které lidé mají. Je to stand-up, takže se tam samozřejmě přehání. 

iZUN: Vaše vystoupení jsou postavená na černém humoru. Říká se, že se smyslem pro černý humor se člověk musí narodit. Myslíte si, že je to i Váš případ?

Petr Vydra: Myslím si, že ano. Já bych ten humor nijak necharakterizoval. Někdo mi nedávno řekl, že jsem nejlepší český cynik a já zcela pochopil proč. Přestylizovávat se do něčeho by bylo asi náročnější než být takový, jaký jsem.

iZUN: Dnes vystupujete na ČZU. Jaká byla Vaše studentská léta?

Petr Vydra: Na tuto otázku mě už napadají jen fráze. Myslím si, že studijní léta jsou proto, aby si člověk utvořil názor na život. Zvláště pokud studuje tzv. měkké dovednosti nebo humanitní studia. Má studia byla také taková poznávací.

iZUN: Jaký je Váš názor na klecový chov drůbeže?

Petr Vydra: Říká se, co oči nevidí, to srdce nebolí. Je potřeba udělat kompromis, aby ty podmínky byly snesitelné pro všechny.


Bio zpovídaného

Jméno: Petr Vydra

Povolání: Stand-up komik, publicista, moderátor

Krátký životopis: Narozen 6. 1. 1972, vystudoval DAMU, proslavil se mimo jiné v pořadu HBO Na Stojáka.

Pobavené publikum nezklamal ani iluzionista Max Magic, který pódium poté obsadil a nám po svém vystoupení odpověděl na několik otázek.


iZUN: Od kolika let se věnuješ kouzlení?

Max Magic: Já si myslím, že ve 12 letech jsem měl první veřejné vystoupení. Pár let už to bude.

iZUN: Pamatuješ si své první kouzlo? Jaké kouzlo to bylo?

Max Magic: Pamatuji si profesionálnější kouzlo, které mi rodiče koupili. Byla to krabice na zmizení a objevení věcí.

iZUN: Máš nějaký vzor z tohoto oboru?

Max Magic: Mám jich několik, třeba David Copperfield, který má ty show opravdu neuvěřitelné. 

iZUN: Stal se Ti při kouzlení nějaký trapas?

Max Magic: Nějaké drobnosti se staly, ale nebyl to vysloveně průšvih. Vždy se to dalo nějak zakamuflovat.

iZUN: Myslíš si, že je k tomu potřeba nějaký speciální talent?

Max Magic: Určitě nějaký talent tam potřeba je. Záleží také na tom, jaký druh magie děláte. Není to pouze jen o kouzlech, ale hodně také o trpělivosti a trénování. Člověk se nesmí mezi lidmi bát.

iZUN: Jak moc se dá ještě hranice kouzlení/čar/iluzí posouvat?

Max Magic: Posouvat se určitě dá. V dnešní době už je to náročnější, protože spousty věcí se dají dohledat na internetu, ale teď je trend, kdy se vezme starší rekvizita, která se přizpůsobí dnešní době.

iZUN: Byl jsi v soutěži ČS má talent. Co si myslíš o těchto soutěžích? 

Max Magic: Zkusili jsme to, ale tam bohužel kouzelníkům nebylo moc přáno. Vyšli jsme z toho naštěstí ještě docela dobře. Je to tam hodně o střihu, jak to udělají, tak potom i ten člověk v té televizi působí. Zkušenost to byla neuvěřitelná a jsem rád, že jsem tam byl. Člověk alespoň pozná, jak to na takovýchto soutěžích funguje. Kdybych tam šel znova, tak bych tu show připravil úplně jinak.

iZUN:  A co tvá studentská léta, jaká byla?

Max Magic: Bylo to hodně náročné. Do dnes říkám, že jsem si maturitu vykouzlil. Díky kouzlení na různých akcích školy jsem byl u učitelů oblíbený.

iZUN: Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Max Magic: Dobrá otázka na závěr. Myslím si, že je dnes trend, kdy si ta zvířátka mohou jít na louku a jsou šťastnější. Když jsem se teď díval na nějaký dokument o Vodňanském kuřeti, tak to byl tedy masakr. 


Bio zpovídaného

Jméno: Max Magic

Povolání: Iluzionista

Krátký životopis: Vlastním jménem Jakub Koutský, kouzlením se zabývá od svých 12 let, je členem Českého magického svazu a Magického klubu Praha, mezi jeho publikum patří nejen dospělí, ale i děti.

Jedním z hlavních bodů tohoto slavnostního večera bylo odtajnění dlouho očekávaného a připravovaného překvapení, kterými jsou právě naše nové zmodernizované logo a přehlednější webové stránky izun.eu. Cílem je, abyste s námi hlavně Vy, naši milí čtenáři, byli co nejvíce spokojeni, a abyste na našich nových webových stránkách našli vše zajímavé a potřebné. 


Cílem je, abyste s námi hlavně Vy, naši milí čtenáři, byli co nejvíce spokojeni, a abyste na našich nových webových stránkách našli vše zajímavé a potřebné.


Po tomto důležitém odhalení vystoupil dlouho očekávaný interpret Jan Nedvěd. Atmosféra publika pomalu, ale jistě gradovala. Hosté mohli doplnit síly lahodným pivem či chutným občerstvením. 

iZUN: Baví tě zpívat více v češtině nebo v angličtině?

Jan Nedvěd: Oba jazyky mi teď vyhovují úplně stejně. Písničky, ale píši hlavně v češtině.

iZUN: Věnuješ se také skládání textů a hudby. Děláš to raději pro sebe anebo pro cizí?

Jan Nedvěd: Za poslední čtvrt rok jsem složil písničky pro dvě cizí zpěvačky. Obojí mě dost baví. Když to zpíváš sám, tak se více vcítíš, ale když to děláš pro někoho jiného, tak je to zase úplně něco jiného.

iZUN: Spolupracoval jsi se známou youtuberkou Shopaholic Nikol. Jak ses dostal ke spolupráci zrovna s ní?

Jan Nedvěd: Přes Mad Baker music. Oni nás seznámili. Nikča za mnou přišla, že chce začít znovu zpívat a líbila se jí jedna moje píseň. Stylově si to sedlo, napsal jsem jí vlastní melodii. Byl jsem z toho dost nervózní, ale ona mi řekla, že je to přesně to, co chtěla.

iZUN: Také účinkuješ na České Miss. K této spolupráci ses dostal jak?

Jan Nedvěd: Moje hudební firma je partnerem České Miss. Skrz to zjistili, že zpívám, tak mě poprosili zpívat na jedné akci a zalíbilo se to.

iZUN: Dokonce máš na Youtube i svůj pořad. Jak se cítíš v roli moderátora?

Jan Nedvěd: Je to spíš taková improvizace. Jde o to, že vždy doma čekám se zavázanýma očima na nějakého hosta a nevím, kdo to bude. Po sundání hned začínám dělat improvizovaný rozhovor. Potom se z toho vystříhá to nejlepší. 

iZUN: Také spolupracuješ v Mad Baker music. A k tomu ses dostal jak? Baví tě zpívání coverů více než vlastní písně?

Jan Nedvěd: Mad Baker Music je přímo můj projekt, který jsem založil s bráchou a dalšími kamarády. Sice jsme začínali zpíváním coverů, ale zdaleka to není o tom. Je tam pět interpretů plus já a každou neděli na YT vydáváme jedno video. Začínali jsme hlavně covery, protože k těm se lidé mohou nejsnáze dostat, ale poslední dobou děláme vlastní tvorbu.

iZUN: Máš v hudební branži nějaký vzor?

Jan Nedvěd:  Ano, mám jich hodně. Z těch starších například Coldplay a teď mě hrozně baví zpěvák Borns.

iZUN: Máš nějaký sen, který si chceš v rámci své hudební kariéry splnit?

Jan Nedvěd: Mám jich hodně, dokonce si je musím už i psát. Když si je napíšeš, tak máš větší šanci, že se to stane.

iZUN: Věnuješ se také skládání reklamních znělek. Můžeš nám nějakou tu nejznámější prozradit?

Jan Nedvěd: Například Invia, cestovní kancelář, nebo OBI. Složil jsem písničku pro tyčinku Corny nebo pro Orion. 

iZUN: A co Bek Ofis? Kam si vás můžeme přijít poslechnout? Vystupujete jen na seznamovacích kurzech ČZU?

Jan Nedvěd: To je naše nejoblíbenější akce. Teď si nás nemůžete přijít poslechnout. Více teď vystupuji sám za sebe a vše se dozvíte na mém Instagramu.

iZUN: Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Jan Nedvěd: Byl bych radši, kdyby slepičky byly volné. Kupuji si tedy vajíčka alespoň z těch podestýlkových nebo halových chovů.


Bio zpovídaného

Jméno: Jan Nedvěd

Povolání: Zpěvák, hudebník, textař

Krátký životopis: Narodil se 26. 3. 1983, v současné době vystupuje sólově i jako frontman skupiny Bek Ofis, je bývalým studentem České zemědělské univerzity v Praze.

Večer byl též věnován Zdendovi a Božence. Oba bojují se vzácnou nemocí SMA - spinální muskulární atrofií. Z každé vstupenky se poskytlo 10 Kč a mnozí darovali i více. Ve výsledku se vybralo neuvěřitelných 17 897 korun! A za to Všem moc děkujeme!


Ve výsledku se vybralo neuvěřitelných 17 897 korun!Čas utíkal jako voda v divoké řece a večer se nezadržitelně blížil ke svému konci. Na závěr vystoupil ještě zdatný DJ Saxofrancis, který spojuje hru na saxofon s elektronickou hudbou. Toto spojení je jedinečné a publikum bylo nadšené. Tančil snad každý. Bylo to skvělé zakončení večera v Kruhové hale, mnozí však pokračovali v rozjetém večírku do ranních hodin v univerzitním klubu Kruháč. 

Nezbývá, než popřát iZUNu minimálně dalších 10 úspěšných let, abychom si podobnou slávu mohli zopakovat. 


iZUN: Jak tě napadlo spojit saxofon s elektronickou hudbou?

DJ Saxofrancis: Vždy mě lákala klubová scéna. Už dříve jsem s DJs hrál v klubech na saxofon a nedávno jsem přišel s novým konceptem, kdy obě pozice (DJ & saxofonista) zastávám sám v rámci takové one man show. Aktuálně jsem jediný v ČR, kdo to takhle dělá.

iZUN: Můžeš nám prozradit tvůj největší úspěch v oblasti hudby?

DJ Saxofrancis: Loni v létě jsem se umístil na druhém místě v soutěži DJ No. 1, kterou pořádala televize Óčko. Díky tomu jedu letos v červenci hrát do devátého nejlepšího klubu na světě – Papaya Club na Zrće Beach. Dalším velkým milníkem pak určitě byla aftershow Parov Stelar v Brně, kdy jsem hrál hned po nich pro asi šest tisíc lidí.

iZUN: Máš nějaký vzor z oblasti elektronické hudby?

DJ Saxofrancis: Rozhodně je to Timmy Trumpet, který se proslavil spojením živé hry na trumpetu s djingem a na nápad tohohle konceptu mě de facto přivedl. Pak například Goldfish, Bakermat a obecně DJs, kteří do své hudby přidávají i živé instrumenty.

iZUN: Tvůj nejlepší a nejhorší zážitek co se ti stal při hraní?

DJ Saxofrancis: Těch skvělých zážitků je určitě hodně, teď se mi třeba vybavila situace, kdy jsem buskoval na Václavském náměstí a skupina zahraničních studentů celou skladbu zpívala slova, zatímco já hrál melodii. Nejhorší zážitky pak byly hlavně v začátcích spojené se zlobením techniky, kdy nám například nefungovaly mikrofony, nebo třeba když mi DJ v klubu naschvál místo mého tracku zahrál nějakou Českou odrhovačku, ale to už se teď neděje.

iZUN: Kde tě můžeme nejčastěji slyšet?

DJ Saxofrancis: Jsem z Hradce Králové, takže určitě tam. Konkrétně v klubu La Fabrique, kde jsem rezidentní saxofonista. Další rezidenturu pak mám v pražském Fashion Club.

iZUN: Dnes vystupuješ u nás na ČZU. Můžeš nám říct nějaký zážitek z tvých studentských let?

DJ Saxofrancis: Já tedy pořád ještě studuji. Mám jich spoustu a nejvíce z nich je spojených s fakultními akcemi. Každopádně ty nejlepší zážitky si osobně moc nepamatuji já, ale hlavně ti ostatní.

iZUN: Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

DJ Saxofrancis: Nad tím jsem asi nikdy nepřemýšlel, ale bylo by fajn, kdyby mohla přijít na můj koncert a udělat pořádný kotel.Bio zpovídaného

Jméno: František Šalanda

Povolání: Saxofonista, DJ

Krátký životopis: Původem z Hradce Králové, studující na konzervatoři v Pardubicích, nedávno se umístil na 2. místě v soutěži DJ No. 1 pořádanou Óčko TV.

Autoři: Andrea Nosková, Martin Liška, Veronika Šmídová Foto: Petr Zátka, Aleš Hlaváček, Filip Soukup
Pohledem autora

Z mého pohledu se večer vydařil jak ze strany organizátorů a lidí, kteří se na akci podíleli, tak z pohledu diváků a posluchačů, kteří si akci mohli užít v její plné kráse. Atmosféra byla neuvěřitelná, hosté úžasní, diváci nejlepší, a přesně tak by to mělo být pokaždé!

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
07. 04. 2020 0

Můj karanténní deníček

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙